Історія і реальність “Пресвятої Покрови”

Відучора по 7 липня у галереї “Дзиґа” триває виставка “ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017”

У галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35) відкрили виставку “ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017”.  Вона проходить у форматі тихого аукціону – для відновлення української легенди – козацької чайки “Пресвята Покрова”, яка зараз знаходиться на реставрації у Франції. Це 20-метровий дерев’яний човен, який є першою реплікою давнього козацького бойового корабля, відтвореного за історичними згадками львівським Товариством “КІШ” на початку 90-х років. Чайка озброєна бронзовими гарматами, має весла, квадратне вітрило та мотор потужністю 150 кінських сил.
До експозиції увійшли мистецькі твори (створені з використанням деталей Чайки) авторства Сергія Алієва-Ковики, Оксани Андрущенко, В’ячеслава Апета, Тараса Беняха, Олександра Бородая, Ніни Денисової, Миколи Журавля, Романа Зелінько, Тетяни Ільїної, Влодка Кауфмана, Лесі Квик, Романа Кліща, Ольги Кравченко, Віктора Лавного, Остапа Лозинського, Ірини Максимів, Миколи Малишка, Данила Мовчана, Аліни Набоки, Уляни Нищук, Сергія Петлюка, Яна Потрогоша, Олега Путрашика, Сергія Савченка, Петра Сметани, Ярослави Ткачук, Олени Турянської, Устима Федька, Василя Флуда, Станіслава Юшкова.
“Існує наукова теорія, згідно з якою життя на Землі зародилося саме у воді… Це субстанція, що у нашій свідомості є амбівалентним символом і пристрасті, шалу, і ласки та благословення. Вона є базою для життя, носієм інформації, інструментом і засобом розширення пізнання, таємницею, грандіозною силою, натхненням, чудом природи, – пояснює мисткиня, учасниця виставки  “ЧАЙКА. Ремінісценція 1992-2017” Тетяна Ільїна. – Для давніх українців Море-Окіян був джерелом творіння світу та місцем виправ і подвигів героїв. Човни запорожців, попри первісну утилітарність, теж обросли легендами, і набули містичного значення, легко ковзаючи водними просторами. Чайка “Пресвята Покрова”, з її потужною енергетикою та колоритною залогою є рідкісним артефактом і мотивом для мистецьких експериментів, асоціацій та інтерпретацій”.
Протягом останніх двох років залогою чайки, за активної підтримки друзів, доброчинців та львівської громади, було здійснено капітальний ремонт двигуна, ремонт корпусу із заміною обшивки, частин шпангоутів та розпочато монтаж нової палуби. Окрім того, паралельно оновлено всі установчі та дозвільні документи чайки.
У цьому році планується завершити ремонтні роботи: монтаж верхнього шару палуби, відремонтувати стерно, встановити мотор, завершити оснащення корабля. Відновлена чайка може бути майданчиком для можливих історичних реконструкцій, навчальних та ознайомчих морських походів в середовищі, наближеному до козацької доби, творчих пленерів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9319 / 1.54MB / SQL:{query_count}