На Львівщині знову виявили порушення прав дитини: у притулку дітей саджали в ізолятор

Наприкінці жовтня у дитячому притулку Служби у справах дітей Львівської ОВА виявили низку порушень прав дитини під час моніторингового візиту.

Про це повідомив уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець.

У цьому притулку також перебувають діти зі статусом ВПО із Запорізької області.

Наразі відомо про наступні порушення:

  • Дітей поміщали в ізолятор як покарання. Вони могли перебувати там до 5 днів. Адміністрація закладу пояснила це тим, що діти симулюють хворобу, аби не йти до школи;
  • Лікарі притулку здійснюють медичну практику без ліцензії;
  • Багато дітей перебувають у притулку понад встановлений термін – 90 днів. Деякі вже більше 2-х років живуть у закладі;
  • Служби у справах дітей Львівської та Запорізької ОВА не демонструють жодної зацікавленості в координації своїх дій на користь дітей;
  • Лише 4 дитини з 44-х, які покинули притулок у 2023 році, потрапили до патронатних сімей. Інші діти направлені до інституційних закладів, а не до сімей.  

Звіт про виявлені порушення вже отримали відповідні державні органи.

Нагадаємо, що в Україні проходять перевірки дитячих закладів через фізичне, сексуальне та психологічне насилля у дитячому реабілітаційному центрі на Львівщині 

Total
0
Shares