У «Дії» відновили можливість подачі заяв на репарації до Міжнародного реєстру збитків.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Таку заяву можуть подати українці, чиї квартири та будинки були пошкоджені або знищені в результаті повномасштабного вторгнення Росії.
Для подання заяви необхідно отримати акт обстеження майна від місцевої влади, який внесуть до Реєстру зруйнованого та пошкодженого майна. Для цього подайте повідомлення про пошкодження через «єВідновлення». Якщо житло має декілька співвласників, кожен має подати заяву окремо.
Щоб скористатися послугою:
- відкрийте розділ «Сервіси» у «Дії»;
- оберіть сервіс «Відшкодування збитків»;
- оберіть об’єкт нерухомості та натисніть «Подати заяву»;
- перевірте та заповніть дані про нерухомість, право власності, мешканців житла, обставини та дату пошкодження, акт обстеження комісії, бажаний розмір компенсації, персональні дані та додаткові матеріали;
- підпишіть заяву «Дія.Підписом» та надішліть до Реєстру.
Нагадаємо, що у першій половині 2025 року у Реєстрі збитків планують додати всі 45 категорій заяв про відшкодування збитків, завданих Росією. Серед них втрата близьких, порушення особистої недоторканності людини, втрата майна тощо.







