“МІФ”: важко повірити, що таке може бути насправді

У лютому в український прокат виходить документальний фільм про життя та загибель Василя Сліпака

Зовсім скоро на великі екрани вийде “МІФ”. Цей фільм авторів кінострічки “Добровольці Божої Чоти” Леоніда Кантера та Івана Яснія розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом. Юнаком він поїхав зі Львова співати в Канаду та США, виступив у Карнегі-холі. Вигравши міжнародний конкурс у Франції, став солістом Паризької опери. 
Однією з найулюбленіших композицій співака була арія Мефістофеля. Саме від імені цього персонажа Василь згодом взяв собі псевдо – “Міф”. Він прожив у Франції 19 років і здобув все: ім’я, улюблену роботу, вірних друзів і кохання.
Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив потужну волонтерську організацію “Українське Братство”. Здавалося б, робив достатньо як для людини творчої професії. Але Василь вирішив залишити сцену та багатообіцяючу кар’єру в Європі й стати до лав добровольців. Під час виконання бойової задачі Василь “Міф” Сліпак загинув від кулі снайпера.
Новина про його смерть стала болючим ударом для всіх українців, а особливо для культурного середовища. Знову гостро постало питання: чи достатньо ми робимо для своєї країни в такий складний час, коли гинуть найкращі?
Сам Василь в одному зі своїх інтерв’ю сказав: “Вся кров, що сьогодні проливається за Україну, не повинна зупинити або увергнути в депресію. Вона повинна дати імпульс для подальшої боротьби”.
Власне, цим фільмом його автори продовжують боротьбу Василя Сліпака за те, щоб про події в Україні знали правду. Знали з реальних історій великих особистостей. Адже кожна країна має своє духовне військо  – це поети, митці, художники. Вони творять культуру, вони підсилюють духовний образ своєї країни. “Міф” був воїном ще й цього духовного війська.
“Ми зібрали всі архівні відео з Василем, які можливо було зібрати. Відзняли матеріал на сході України, у Львові, Києві та в Парижі. Їздили позиціями, де знаходиться батальйон “Міфа”, спілкувалися з його бойовими побратимами на фронті. Зустрілися з його однокласниками, друзями дитинства, учителями, викладачами в Консерваторії у Львові, колегами по волонтерській діяльності, артистами, композиторами і диригентами у Франції та Україні, коханими, братами, батьками, – розповідають творці фільму. – Ми дуже вдячні всім, хто відкрив своє серце і щиро поділився своїми почуттями, своєю любов’ю і своїм болем. Особлива подяка за довіру і підтримку братові Василя – Оресту Сліпаку. Він став нашим провідником у створенні цього фільму”.
У стрічці “МІФ” поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Юрій Журавель. Музику для фільму написали одні з кращих композиторів сучасності, серед яких Євген Гальперін, що писав музику для Люка Бессона і був близьким другом Василя Сліпака, Роман Григорів та Ілля Разумейко (формація NOVA OPERA), Едуард Приступа. 
“Якби ми придумували “Міфа”, вийшла б дуже пафосна історія. Коли дізнаєшся про життя Василя, важко повірити, що таке може бути насправді. І не переказати світові історію людини, яка прожила таке коротке, але неймовірно яскраве життя, було б злочином. Кого ми втратили – це й покажемо”, – пояснюють автори фільму “МІФ”. 
Чи варто митцям брати до рук зброю, чи боротися в інший спосіб? Чому друзі та рідні не відмовили Василя йти на фронт? Що важливіше – кохання до дівчини чи до Батьківщини? Україна понад усе – чи не все? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете у фільмі “МІФ”. Ця кінострічка, перш за все, глибока людська історія, а образ Василя “Міфа” Сліпака є квінтесенцією змін, що відбулися з українським суспільством.
Прем’єра кінострічки “МІФ” в Києві відбудеться в кінотеатрі “Україна” (вул. Городецького, 5) в четвер, 25 січня, о 19.00. Після цього розпочнеться прем’єрний тур, в рамках якого знімальна група відвідає 19 міст України та зустрінеться з глядачами. А у прокат українських кінотеатрів фільм вийде вже в лютому. Вхід на прем’єру – за доброчинними внесками, а на сеанси прокату квитки можна буде придбати безпосередньо в касах кінотеатрів.
“Герої не вмирають!” – це дуже потужне гасло, але насправді герої не вмирають, допоки ми про них пам’ятаємо. А документальний фільм про великого Українця Василя Сліпака – найкраща пам’ять про нього і фіксація сьогодення для майбутніх поколінь.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6115 / 4MB / SQL:{query_count}