21 січня у Печерському районному суді міста Київ відбулося слухання, на якому обрали запобіжний захід трьом військовим, яких підозрюють у недбалості, що призвело до втрати частини території на півночі Харківської області, повідомляє Суспільне Харків.
Першим запобіжний захід обрали колишньому командиру 415 окремого стрілецького батальйону, полковнику Іллі Лапіну. Прокурори просили взяти військового під варту й зробити засідання закритим, адже у матеріалах є інформація, позначена грифом «таємно». Суддя задовольнила це клопотання. Зокрема, суд визначив запобіжний захід Іллі Лапіну — тримання під вартою 60 діб. Адвокат Лапіна зауважив, що оскаржуватиме таке рішення суду.
Пізніше почалося засідання щодо обрання запобіжного заходу Юрію Галушкіну, бригадному генералу, колишньому командувачу оперативно-тактичного управління «Харків». Адвокат Галушкіна зазначив, що вони наполягатимуть на відкритому засіданні й проситимуть відмовити у запобіжному заході. За його словами, у 2024 році генерала звільнили зі ЗСУ, зараз він працює в Укроборонпромі. Водночас суд ухвалив рішення про закрите засідання. Юрію Галушкіну визначили запобіжний захід — 60 діб під вартою з можливістю внесення застави у 5 млн грн.
Далі суд розпочав засідання щодо призначення запобіжного заходу Артуру Горбенку, колишньому комбригу 125 окремої бригади ТрО. Проте суд оголосив перерву у засіданні до 13:00 22 січня.
Нагадаємо, Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно зі Службою безпеки України (СБУ) затримали трьох екскомандирів, яких підозрюють у недбальстві під час російського наступу на Харківщині у 2024 році.





