До Львова їде «Гуцулія»

Національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю запрошує на «Різдво в Карпатах»

Вже 15 січня о 16.00 в стінах Львівської національної філармонії імені М. Скорика Національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» представить львівській публіці програму «Різдво в Карпатах». 
Створений восени 1939 року відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем, він упродовж більше семи десятків літ є одним з пропагандистів хорової і танцювальної культури в Україні. Гуцульський ансамбль пісні і танцю вирізняється оригінальним, самобутнім репертуаром, в якому домінують невичерпні народні обряди і традиції. У виконавській манері ансамблю – вся палітра гуцульської пісенної і хореографічної спадщини. Костюми артистів – це не просто сценічне вбрання, а справжні витвори народного мистецтва, які глибоко вражають уяву глядача. Колектив вивів на сцену перлини народної творчості – колядки, щедрівки, веснянки, купальські ігри, забави і обряди – «Гуцульське весілля», «Гуцульське Різдво», «Йорданські хороводи», «Свято на полонині», «Косівські візерунки».
Упродовж усього творчого життя колектив ансамблю очолювали відомі музиканти. В 2009 році Гуцульському ансамблю пісні і танцю указом Президента України присвоєно державний статус. Сьогодні колектив у творчому пошуку справжніх шедеврів, які беруть початок з глибин народного гуцульського життя.
Його діяльність (а це понад 25 тисяч концертів як в Україні, так і за кордоном) – один з яскравих самобутніх творчих кольорів у веселковому вінку української культури. Усвідомлюючи свою високу творчу місію, ансамбль сьогодні працює над збереженням багатющих скарбів народного мистецтва, збереженням його емоційної пам’яті для нинішнього і прийдешніх поколінь. Завітайте на концерт цього самобутнього колективу і своїм серцем відчуйте живий подих Карпатських гір, невмирущий колорит народного мистецтва.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8559 / 1.53MB / SQL:{query_count}