Україна та Канада домовилися про запуск спільного підприємства з виробництва безпілотних систем. Виробничі потужності розташовуватимуться на території Канади, повідомили в Міністерстві оборони України.
Згідно з домовленістю між оборонними відомствами двох країн, виготовлені безпілотники передаватимуть Силам оборони України.
Нове підприємство працюватиме під назвою Airlogix-Sentinel. Його створять українська компанія Airlogix та канадська Sentinel Research and Development.
У Міністерстві оборони зазначають, що проєкт реалізовуватиметься за підтримки урядів України та Канади. Очікується, що він допоможе прискорити постачання українським військовим обладнання для розвідки та планування операцій.
Також у відомстві наголошують, що створення виробництва в Канаді дозволить розширити виробничі можливості країни та сприятиме впровадженню сучасних технологій ведення війни. Водночас українські захисники отримуватимуть нові безпілотні системи для виконання бойових завдань.
Нагадаємо, Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що переговори про вступ України до ЄС за всіма кластерами планують відкрити вже у червні 2026 року.








