Укрзалізниця ініціювала оновлення правил перевезення тварин. Зміни розробляли, спираючись на досвід закордонних залізниць, відгуки, а також залучили експертів з організації UAnimals, фахівців з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, юристів, повідомляє Укрзалізниця. Перед затвердженням оновлені правила винесуть на суспільне обговорення, щоб врахувати інтереси усіх пасажирів.
Після затвердження набудуть чинності такі правила:
- визначення «жорстка переноска» заберуть з опису переносок. Підійде сучасний рюкзак для тварин, який має водонепроникне дно, яке вбирає рідину;
- малим тваринам, до 45 см у холці, дозволять тимчасове перебування на полиці без переноски;
- великим собакам, понад 45 см у холці, дозволять проїзд у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за умови повного викупу купе;
- великим собакам дозволять проїзд у потягах «Інтерсіті+» за умови викупу всіх місць, які розташовані єдиним блоком у ряду;
- службових собак представників Сил оборони перевозитимуть безоплатно в усіх типах вагонів, за умови, що на тварині буде намордник та повідець.
Якщо пасажир має алергію на тварин або ж відчуває дискомфорт, йому мають забезпечити альтернативне місце. Крім того, Укрзалізниця спільно з UAnimals розпочала роботу над соціальною кампанією, мета якої закликати пасажирів без тварин ставитися людяніше до пасажирів, які подорожують з домашніми улюбленцями.
Нагадаємо, за пів року Укрзалізниця продала понад 112 тис. квитків для домашніх тварин.






