Не втратити державу “по приколу”

Святослав Вакарчук закликав українців дуже відповідально підійти до виборів Президента під час війни

Таких напружених виборів у новітній історії України ще не було. Найбільша за весь час кількість кандидатів, повна демократія і свобода, яка дозволяла їм досхочу поливати брудом одне одного (та всім разом  чинну владу)... І все це –на тлі воєнного конфлікту з Росією. Яка вже загарбала частину української території і тільки й чекає підходящого моменту, щоб по шматку відчикрижити й решту.
Цей останній факт надає нинішній виборчій кампанії надзвичайної серйозності. Адже коли держава перебуває у стані війни, від вибору Верховного Головнокомандувача, без перебільшення, залежить не лише її подальша доля, а й саме існування. І в такій ситуації не може не лякати те, що для декого вся ця гра у вибори є не більше ніж “приколом”. А саме таке вражання складається після оприлюднення попередніх результатів першого туру, в якому з досить солідним результатом лідирує відомий комедіант Володимир Зеленський.
Його рейтинг – яскраве свідчення того, як маючи потужну медіа-імперію й чималі гроші можна “з нуля” розкрутити кандидата, весь образ якого є не більше ніж фікцією. У серіалі “Слуга народу”, що уже кілька років демонструє телеканал одіозного олігарха Ігоря Коломойського “1+1”, Зеленський грає чесного й непідкупного президента Василя Голобородька. Який так полюбився багатьом телеглядачам, що вони почали ототожнювати персонажа з актором. Байдуже, що аналогічні “серіальним” дії на реальній посаді президента призвели б до економічної й політичної катастрофи. А за умов війни – взагалі до втрати державності.
Коли держава перебуває у стані війни, від вибору Верховного Головнокомандувача залежить не лише її подальша доля, а й саме існування
Власне, в останній серії “Слуги народу-3”, яка вийшла під перший тур виборів, сценаристи відверто підіграють Росії: в їхньому трактуванні Україна вже розділилася на 28 “ДНРів”, чого тільки й чекають у Кремлі. У фільмі ні війни, ні держави-агресора просто немає. Що й не дивно, адже захищати територіальну цілісність у плани кандидата Зеленського навряд чи входить. Принаймні в “програмних” інтерв’ю перед балотуванням він заявляв, що може “стати перед Путіним на коліна”, аби швидше припинити це неподобство на Донбасі.
“Тим, хто не зрозумів, як саме це бачать у Кремлі, раджу прислухатися до Зеленського і його команди. Поступки, на які вони готові йти “заради миру”, стосуються саме гуманітарної політики – мова, культура, історія. Цього для Росії буде досить, щоб повернути Україну”, – наголошує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
Його слова знаходять підтвердження у “рекламному” для кандидата Зе серіалі. Мова там розколює державу (водночас всі позитивні герої – російськомовні, а українською говорять тільки огидні персонажі), з культури можна хіба що потішатися. А щодо історії, то чого вартий хоча б той момент, що Майдан в уявленні авторів серіалу призводить лише до хаосу й розрухи. Точнісінько як стверджує російська пропаганда.
Виборці ототожнюють Зеленського з “народним героєм” Голобородьком. Але як може ставленик олігарха (а Зе-кандидат – це продукт образи Коломойського на чинного Президента Порошенка) бути “народним”? Це штучний, неприродний образ – і, як зазначають оглядачі, ця безглуздість та награність відчувається й у поведінці всієї команди Зеленського, яка є збірною солянкою з кадрів Коломойського, перебіжчиків з інших політичних таборів, “кварталівців” і ще бозна-кого. Вони “по приколу” базікають про “якусь там” війну і мир, про ЄС і НАТО, які для них є не більше ніж словами, а якщо виходити з серіалу, то саме міжнародна спільнота, а не Росія, є головним недоброзичливцем України. Але управління державою – це не жарти.
На тому, яку небезпеку несе Україні оце “по приколу”, наголосив у своєму відеозверненні до українців і відомий співак Святослав Вакарчук.
«Тисячі наших співвітчизників, зокрема молодих людей, віддавали своє життя і віддають прямо зараз для того, щоб ми з вами могли вільно обирати. Пам’ятаймо про це”, – Святослав Вакарчук
“Перемога – це не персональна амбіція. Вона вимагає надійної команди, а не випадкових людей, зібраних “на хайпі”. Вибори Президента України – це зовсім не “прикол”.
“Тисячі наших співвітчизників, зокрема молодих людей, віддавали своє життя і віддають прямо зараз для того, щоб ми з вами могли вільно обирати. Пам’ятаймо про це”, – підкреслив співак. Він навчався в Єльському університеті за програмою World Fellow з підготовки мережі нових світових лідерів і, здавалося, ще недавно, міг би стати “іншим новим обличчям” та альтернативою Зеленському у своїй “ніші”. Але не відважився. Однак громадську діяльність Вакарчук не покинув і тепер закликає співвітчизників дуже відповідально підійти до голосування.
“Дорогі українці, майбутнє не можна виграти в лотерею. Його здобувають відважні, але й відповідальні. Майбутнє, як і доля країни, в наших руках. Давайте не підведемо тих, для кого свобода і гідність – не пусті слова, а омріяна мета, за яку вони віддавали найдорожче”, – закликав Святослав.
У флешмобі “Голосуй не по приколу” Вакарчука підтримали багато відомих людей, зокрема письменник Сергій Жадан, Джамала, лідер гурту “Бумбокс” Андрій Хливнюк та інші.
Також про небезпеку голосування за Зеленського як маріонетку Коломойського і людину, яка жорстоко висміює українські цінності, попереджають моральні авторитети нації – учасники групи “Першого грудня”, дисиденти, літератори, діячі культури, науковці.
Коли-небудь, коли Українська держава буде міцною й захищеною членством у НАТО і ЄС, а її незалежності однозначно ніщо не загрожуватиме, ми зможемо сміливо обирати Президентом хоч чорта лисого – просто “по приколу”. Але поки в країні триває війна, а сусід-агресор тільки й чекає будь-якої найменшої слабини, щоб остаточно знищити українську державність, такі експерименти можуть призвести лише до катастрофи.
Дмитро Лиховій,
Газета по-українськи 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4259 / 4.02MB / SQL:{query_count}