До ювілею Пласту

У Львові на пл. Ринок можна побачити копію першого прапора Пласту та перші однострої

У Львові на пл. Ринок можна побачити копію першого прапора Пласту та перші однострої

Андрій Польовий (2)
 

У Галереї українського військового однострою, що на пл. Ринок, упродовж місяця триватиме виставка, присвячена 100-ій річниці Пласту. Зокрема, тут можна побачити копію першого прапора Пласту та перші однострої, виконані засновником галереї. 

Загалом, на виставці презентовано майже 100 світлин із різних періодів пластунського руху в Україні – починаючи від перших гуртків, таборів, закінчуючи сьогоденням, листівками, пластовими нагородами, журналами та марками. Також у галереї представлені, окрім першого стягу, загальносвітовий скаутській прапор, який підняли у 2008-му на зборах у Німеччині, та прапор пластового курія ім. Зенона Косака.   

“Я відтворив перший пластовий прапор 1914 року. Цей стяг став прикладом для наступних прапорів. Інформацію та фотографію цього прапора знайшов у львівських архівах. Автором стягу був один із членів “Сокола ІІІ” Мирон Федусевич, – розповідає Богуслав Любів, художник-дизайнер, засновник Галереї українського військового однострою. – Також відтворив перший пластовий стрій хлопця та дівчини 20-х років минулого століття. Зокрема, цікавим елементом строю пластунки є шапка, що нагадує давні шоломи воїнів часів Київської Русі. Хлоп’ячі перші однострої нагадували одяг міжнародного скаутського руху з англійським френчем та бурськими капелюхами”. 

До слова, у рамках святкування 100-ліття Пласту з 18 по 24 серпня у Львові очікують близько двох тисяч пластунів не лише з України, але й із інших держав – США, Канади, Австралії, Великобританії. Пластуни хочуть встановити рекорд України: в’язатимуть найдовшу линву з пластових хусток, а потім зав’язуватимуть на ній великий вузол. 

ДО ТЕМИ

Слово “пласт” було використано як аналог англійського слова “скаутинг” (англ. scouting — розвідка). Слово походить від назви кубанських козаків-пластунів, які повзали по-пластунськи і виконували функції розвідників у козацькому війську. Перший український скаутський гурток заснував у Львові на початку 1911-го студент “Львівської політехніки” Іван Чмола при товаристві “Січ”. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1893 / 4.37MB / SQL:{query_count}