Яке воно – місто, дружнє до дітей?

У Львові 11 листопада підсумують напрацювання за рік та визначать стратегію щодо пристосованості міста до потреб сімей із дітьми. Охочих просять долучатися!

фото: Марічка Ільїна (2)
Часто можна чути, що Львів – справжній рай для туристів. Проте є люди, які з усіх сил мріють зробити наше місто привітним для дітей. Бачити Львів таким, де матусі з малюками могли б вільно пересуватися містом, де діти мали б можливості для всебічного розвитку, де сім’ї могли б цікаво і весело проводити час разом, де батьки мали б змогу відчувати підтримку з боку влади та можливості для самореалізації без шкоди для сім’ї, покликана програма “Львів – місто, дружнє до дітей”.
Упродовж року у Львові за участі місцевих депутатів, медиків, громадських активістів, активних батьків уже відбувалися обговорення цього проекту. Наступного тижня, 11 листопада, організатори планують підсумувати всі напрацювання, визначити стратегії, аби вже найближчим часом реалізувати їх у різних сферах життя дітей через різноманітні акції, промоції, проекти.
Що вже вдалося напрацювати, які напрямки стратегії є пріоритетними, коли нарешті запрацює програма та які ще проблемні питання хотіли б порушити самі батьки, дізналася “Львівська Пошта”.

Разом до мети

Як уже писала “Львівська Пошта”, ініціатива “Львів – місто, дружнє до дітей”, основа якої почерпнута в Міжнародної організації ЮНІСЕФ, має кілька напрямків, які охоплюють період від моменту планування народження дитини до її повноліття. Серед них: вагітність та народження дитини; охорона здоров’я, освіта, культура; участь дітей в управлінні містом; комфортна та безпечна інфраструктура; проблеми дітей із особливими потребами та забезпечення комфортних умов їхнього розвитку; діти, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.
У результаті обговорень стратегії уже вдалося навіть дещо реалізувати. Зокрема, в громадському транспорті та поліклініках з’явилися спеціальні наліпки із зображенням вагітної, щоби львів’яни не забували поступатися місцем жінкам при надії. Також створені окремі місця для паркування автівок батьків із дітьми і розроблений новий знак, на якому зображена дитина з повітряною кулькою як нагадування, що тут переходить дорогу велика кількість дітей.
У найближчих планах – створення дитячих кімнат або куточків у міських лікарнях та поліклініках. Дещо кращою є ситуація щодо закладів харчування: розроблені навіть мапи та відповідне маркування.
Значну увагу приділено й питанню дитячих майданчиків. “Створені мапи, на яких позначені усі дитячі майданчики Львова та є інформація про їхній стан, – розповідає багатодітний батько, директор благодійного фонду “Гуманітарні ініціативи”, член ГО “Батьки в дії” Богдан Цюваник. – За нашої підтримки також був виграний конкурс від ЮНІСЕФ на облаштування першого у Львові інклюзивного дитячого майданчика. Понад те, зараз спільно з народними депутатами працюємо над адаптацією українських вимог щодо дитячих майданчиків до європейських стандартів. Якщо все вдасться, це буде суттєвим кроком для зменшення кількості випадків дитячого травматизму на майданчиках по всій території України”.
Загалом, зі слів Богдана Цюваника, ідей та задумів чимало, оскільки майже кожна галузь міста потребує коригування в напрямку “дружності до дітей”.
Саме для визначення пріоритетності напрямків ініціатори проекту “Львів – місто, дружнє до дітей” разом з усіма зацікавленими планують зібратися наступного тижня, 11 листопада, аби спільно напрацювати першочергові напрями та практичні кроки для втілення змін.
“Раніше ми організовували більш тематичні зустрічі за напрямками. А зараз вирішили об’єднатися всім разом – і робоча група, і представники всіх середовищ та зробити своєрідний мозковий штурм, – зазначає “Львівській Пошті” депутат Львівської міськради, одна з ініціаторів проекту “Львів – місто, дружнє до дітей” Уляна Пак. – Обговорюватимемо різні напрямки, збиратимемо ідеї та визначатимемо пріоритети – що можемо зробити ще цього року, що наступного та скільки часу і коштів на це знадобиться”.
На переконання Уляни Пак, зараз важливо визначити основні проблеми і шляхи їх вирішення, аби вже в бюджеті наступного року можна було закласти відповідне фінансування на вирішення пріоритетних питань.
Отож, ініціатори стратегії запрошують усіх зацікавлених осіб, які об’єднують групи, – представників громадських організацій, медичних, освітніх закладів долучатися до обговорення та пропонувати свої ідеї.
Обговорення і підбиття підсумків роботи відбудеться 11 листопада об 11.00 в Центрі міської історії, що на вул. Богомольця, 6. Бажана попередня реєстрація (через сторінку у Facebook).
Ті, що не мають можливості взяти участь в обговоренні, свої побажання, пропозиції чи ідеї можуть надсилати на інтернет-сторінки проекту “Львів – місто, дружнє до дітей”, газети “Львівська Пошта” або ж особисто прийти на прийом до ініціаторів проекту, попередньо зареєструвавшись у ЦНАПі.

Побільше садків, поменше сміття

Майже всі львівські батьки, з якими вдалося поспілкуватися “Пошті”, бажають бачити в місті чисті й відремонтовані дитячі майданчики, знати, що їхнім дітям вистачить місця в садочку та що вже завтра, прогулюючись парком, їхня дитина не стане, даруйте, в лайно, бо тут щойно якийсь добродій вигуляв свого собаку. Батьки дітей з інвалідністю хотіли б мати в нашому місті безбар’єрні вулиці, пандуси до закладів та більше інклюзивних майданчиків, де могли б бавитись їхні діти.
“У Франківському районі гойдалки поламані, гірки потрощені – нікуди піти погуляти з дітьми. У сквериках також не завжди відпочинеш, бо там вигулюють собак. Нічого проти них не маю, але їх реально розвелося надто багато та й роблять свою справу вони інколи просто посеред стежки. Вже не раз дитина на підошві приносила такі “подарунки”, – нарікає мама двох дітей Ірина.
“Хотілося, аби в місті побільшало закладів, де були б дитячі кімнати. Мені особисто не раз доводиться брати зі собою дітей на ділові зустрічі, тому, чим їх зацікавити і як розважити, часто стає для мене проблемою”, – каже ще одна мама Оля.

Як дитині долучитися до дорадчої ради. Прийом заявок триває

Дитячу дорадчу раду при Львівській міськраді створюють з метою захисту прав та інтересів дітей, врахування їхньої думки та безпосереднього залучення до ухвалення рішень в органах місцевого самоврядування, що їх стосуються.
Прийом заявок триває з 1 до 20 листопада 2017 року включно.
До складу дитячої дорадчої ради можуть входити неповнолітні жителі Львова віком до 18 років, які представляють різні категорії дітей у місті: учнівське самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів, учнівське самоврядування професійно-технічних навчальних закладів, представники вразливих груп дітей – з багатодітних та неповних сімей, малозабезпечених сімей, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, представники дитячих громадських організацій тощо.
Одна організація може делегувати до складу дитячої дорадчої ради не більше одного претендента.
Аби подати заявку, варто зайти на сайт Львівської міськради, знайти окремий розділ “Дитяча дорадча рада”, далі пройти за посиланням та заповнити електронну форму. Також є можливість відразу ж звернутися за посиланням http://city-adm.lviv.ua/lmr/children-membership
Адреса відділу “Служба у справах дітей” Львівської міськради: 79006, м. Львів, пл. Ринок, 1, каб. 524, 523. Контактна особа – Руслана Нагурська, тел. 297-58-83.

Юля Гвоздович, депутат Львівської міськради, ініціатор стратегії “Львів, дружній до дітей”, голова ГО “Батьки в дії”:
– Робота над стратегією “Львів – місто, дружнє до дітей” почалася з березня цього року. За цей час ми мали кілька тематичних зустрічей на різні теми – працювали над розробкою стратегії. “Львів – місто, дружнє до дітей” – це комплексна стратегія, яка стосується вирішення проблемних питань, пов’язаних із дітьми. Вона дуже потрібна місту. Бачимо, як зараз активізувалася громада в процесі пристосування різних закладів до потреб маломобільних категорій – матерів із візками чи інвалідів. Нині цей рух дуже активно поширюється. За основу ми взяли рекомендації ЮНІСЕФ та адаптували їх до специфіки середовища Львова. Наразі опрацьовуємо проблемні питання по дев’яти розділах, які прописані в рекомендаціях дитячого фонду: постійно зустрічаємося з людьми освітніх і медичних ланок, обговорюємо наболіле, збираємо від них інформацію про стан справ у місті та шукаємо виходи. З червня працюємо над створенням дитячої дорадчої ради. Наразі триває прийом заявок. Хочемо, аби і діти, і підлітки самі пропонували наболілі питання, оскільки для нас громадська дитяча активність дуже важлива. До речі, згодом ця рада стане наглядовою радою за впровадженням цієї стратегії. А це дуже важливо. Після всього напрацьованого вже бачимо найпроблемніші питання і ділянки. Зокрема, це інфраструктура, питання безпеки дітей і пристосування міста до потреб маломобільних категорій. Найближчим часом плануємо зробити підсумковий воркшоп, де розглядатимемо попередні напрацювання, вибиратимемо з них пріоритетні, аби до кінця року запропонувати для розгляду конкретну стратегію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0072 / 4.17MB / SQL:{query_count}