На урок тенісу – до Трускавця

Серед усіх тенісних центрів України містечко Трускавець на Львівщині посідає, мабуть, провідну роль.

Серед усіх тенісних центрів України містечко Трускавець на Львівщині посідає, мабуть, провідну роль. 

Нині там активно розвивається тенісна інфраструктура,  й цей  вид спорту набуває все більшої популярності. Цьогоріч у Трускавці уже відбувся один Всеукраїнський турнір (ВВЮТ “Зимовий Трускавець”) і  планується проведення ще трьох всеукраїнських змагань. Цікаво, що теніс став популярним у школах міста, адже міський голова Лев Грицак побудував два відкриті тенісні корти та… спільно з директором ДЮСК “Спортовець” Любомиром Мацьковичем запровадив  шкільний урок з цього виду спорту. За словами Лева Ярославовича, таке ноу-хау пішло тільки на користь, адже кількість дітей, які хочуть займатися тенісом, суттєво зросла. Про  “шкільну” тенісну ідею, історію, розбудову та сьогодення Трускавця як одного із тенісних центрів України дізнавався наш кореспондент.

Лев Грицак: “На всі школи закупили обладнання”

– Вважаю, що Міністерство освіти і науки мало уваги приділяє розвитку фізкультури та спорту, – каже міський голова Трускавця Лев Грицак. – Наша мета – популяризація спорту та виховання здорової молоді.  Теніс – інтелігентний спорт, який розвиває універсальні можливості людини. Цей вид спорту може презентувати Трускавець на всеукраїнській та міжнародній аренах. Він потрібен дітям, адже вони хочуть ним займатися. Минулого року ми ввели в дію два відкриті тенісні корти, і можливість займатися дітям збільшилася. У Трускавці вперше в Україні у школах запроваджено урок тенісу. Не знаю, де ще, крім нас, таке є. На всі школи закупили обладнання: м’ячі, ракетки. Словом, цей вид спорту будемо популяризувати.

Урок тенісу був впроваджений минулого року, коли новозбудовані тенісні корти почали працювати, – продовжує Лев Ярославович. – Після того ми побачили зацікавленість дітей тенісом, а це не може не тішити. Звичайно, не всі хотіли, щоб у школі був урок тенісу, та й будівництво кортів і басейну усіляко гальмувалося. Вводити в дію ці об’єкти було непросто. Утім, нам вдалося зробити усе заплановане. На це ми потратили чимало грошей. Добре, що вони у нас були.  Тепер у наших планах – виховати кількох чемпіонів. Вважаю, що це буде показником нашої роботи. Уже  зараз скажу, що пишаємося нашою тенісисткою Мартою Гнатишин, багаторазовою переможницею всеукраїнських змагань, призеркою Кубка України, а також чемпіонкою України до 16-ти (2008 рік) та до 18 років (2009 рік).

Без “Спортовця” тенісу немає…

– Проведення тенісних турнірів у Трускавці неможливе без сучасної бази “Спортовець”, де, крім тенісних кортів, є басейн, ігровий та тренажерний зали та готель. Нашу базу можна вважати комплексною, адже тут є все необхідне, – приєднується до розмови Любомир Мацькович, директор ДЮСК “Спортовець”. – Тенісом на шкільних уроках займаються діти з восьмого класу. У нас в школі є три групи з тенісу, одна з яких навчально-тренувальна. Початкові групи займаються тричі на тиждень по дві години. Навчально-тренувальна група займається 8 – 12 годин щотижня. Загалом, теніс у нас розвивається протягом кількох років і є уже підготовлені два майстри спорту. Це означає, що тренер Ігор Михайлович Микитин правильно виконує свою роботу.

Дебютна “Прикарпатська зима”

За словами віце-пре­зидента Федерації тенісу Львівщини Анатолія Стасюка, історія тенісних турнірів у Трускавці бере свій початок з 1998 року. “Тоді я приїхав відпочивати до Трускавця, побачив, що у місті є тенісні корти, – згадує Анатолій Миколайович. – Я був відповідальним за розвиток тенісу в регіонах. Побачив, як активно працює тренер Ігор Микитин. Одразу зробив висновок, що ця людина – фанат своєї справи. Він мав лише літню базу, адже орендував корти у військового санаторію. Натомість взимку, коли не було бази, він створив свій тенісний клуб. Домовився з колишнім директором ДЮСК “Спортовець” Іваном Павловичем Лобом (на жаль, нині покійним), аби там займалися діти. Цей клуб функціонував кілька років. Проводили змагання місцевого рівня. Утім, я запропонував провести у Трускавці масштабніший тенісний турнір. Поспілкувались з Левом Грицаком, який на той час був головним лікарем санаторію “Карпати”, з директором ДЮСК “Спортовець”, і усі дали згоду, аби ми провели у курортному містечку перший рейтинговий всеукраїнський юнацький турнір, який мав назву “Прикарпатська зима”.

Тенісний бум 1999-го…

Перший Всеукраїнський юнацький тенісний турнір відбувся 1999 року. Рівень та кількість учасників змагань, мабуть, перевершили усі очікування. За найвищі місця п’єдесталу боролися 65 учасників з усіх куточків України. Саме “Прикарпатська зима”  стала своєрідним поштовхом до того, аби нині Трускавець називали одним із кращих тенісних куточків України. Кількість тенісних турнірів зростала, а це означало, що вид спорту в регіоні набуває певної популярності.    

– Після цього не зупинилися на досягнутому, – продовжує Анатолій Стасюк. – У листопаді провели турнір “Золота осінь”, однак, на відміну від попередніх змагань, не побачили такої кількості учасників. Згодом його започаткували як міжнародний юнацький турнір на призи санаторію “Карпати”, на який охоче відгукнулося чимало спортсменів. Тоді виступали кандидати у збірну України: Дмитро Григраш (мс), Орест Мостюк (мс), Дмитро Стасюк (мс). Вони були чемпіонами спартакіади України серед школярів. Окрім того, приїхали тенісисти з Польщі. На відміну від попередніх двох турнірів, що успішно “відкрили” теніс у курортному містечку Львівщини й відбувалися за рівнем третьої категорії, останні змагання у році набули статусу другої категорії.

Словом, останній місяць перед новим тисячоліттям тільки підтвердив, що 1999 рік став для Трускавця тенісним бумом.
Сьогодення

У наступних роках військовий санаторій відмовився надавати базу для проведення турнірів, тому у курортному містечку Львівщини проводився лише один тенісний турнір взимку. У 2003 році, коли мером Трускавця було обрано Лева Грицака, він зініціював  ще один турнір (ВВЮТ “Зимовий Трускавець”). З 2008-го ці змагання, як і турнір “Карпати”, отримали статус першої категорії. Утім, з 2010-го підвищилися вимоги до цих турнірів, зокрема до тенісних баз та суддівства, і наші змагання набули статусу другої категорії.  Та, попри це, на думку Анатолія Стасюка, такі змагання є високими за рангом та своєю організацією.   

У 2009 році міський голова Трускавця Лев Грицак , як і обіцяв, побудував відкриті корти на закинутому стадіоні поблизу ДЮСК “Спортовець”. У подальших планах міського голови – добудувати трибуни та підтрибунні приміщення, бігові доріжки та тенісні стінки для розминки та тренувань. Цього року на кортах планують виступ юних майстрів ракетки. У курортному Трускавці цього року вже відбувся турнір ВВЮТ “Зимовий Трускавець”,  попереду –  Відкрита першість “Спортовця”, “Нафтуся” та “Карпати”.

Богдан Пастернак
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7491 / 4.43MB / SQL:{query_count}