Ангелики задля порятунку життя

З нагоди професійного свята львівські медики долучилися до арт-проекту Львова-2018 “Ангели Надії” і намалювали на ґонтах ангеликів

Поки він був у полоні, вона занедужала. Зі всіх сил витягувала його, а тепер він робить усе можливе, аби врятувати свою кохану. Мова про українського військового Олексія Кириченка і його дружину Лілю. Аби хоч трішки докластися до боротьби за здоров’я пані Лілі, тобто фінансово допомогти родині, львівські медики напередодні свого професійного свята – Дня медика – малювали на ґонті Ангеликів Надії. Малювали під наставництвом неймовірно світлої і доброї людини – іконописця Левка Скопа. Люди в білих халатах щодня борються за здоров’я та життя пацієнтів, а цього тижня долучилися і до благодійності.
Малювання із медиками – це третій етап проекту “Ангели Надії”. Спершу Ангеликів малювали відомі львів’янки, згодом – журналіст разом із рятувальниками. Тоді кошти, виручені на благодійних аукціонах, скерували на оптику для бійців. Цей світлий арт-проект набирає популярності, ваги та все більшої уваги серед охочих малювати – його сміливо можна назвати арт-проект-2018 у Львові!

У Львові, у четвер, 14 квітня, у приміщенні українського лікарського товариства 24 медики взяли в руки пензлі й почали малювати фарбами. Малювали на ґонтах – дерев’яних дощечках із церкви у Городку. Результат – дуже і дуже гарні роботи. Всі в один голос згодом резюмували – це була чудова арт-терапія під керівництвом Левка Скопа, від якого стільки енергії та тепла. Це була арт-терапія пензлем заради благодійності. “Гарні люди – гарно малюють. Медики малювали дуже світлих Ангеликів з добрими серцями. Казав і кажу – малюйте серцем – і Ангелики вийдуть неймовірно гарні! Це така енергетика”, – акцентував іконописець Левко Скоп.

“Зібралося дуже шановане товариство допомоги дружині бійця. Дякую всім медикам, які долучилися! Дякую, що ви є! Ангели Надії, які намалювали медики, зовсім різняться від тих, які малювали під час попередніх етапів. Малювали на ґонтах з церкви з Городка. Дякую всім тим, хто Ангеликів Надії придбав на благодійному аукціоні, що відбувся у театрі ім. М. Заньковецької. Всі кошти передамо на лікування пані Лілії”, – зазначає волонтер, організатор заходу “Ангели Надії” Марія Петришин. – Це саме той момент, коли людей об’єднала не тільки професія, але і бажання творити добро!”
“Між Ангелами і медиками часто знак рівності. І перші, і другі захищають, бережуть, рятують... У найскладніші хвилини, в найтяжчі моменти. Напередодні свого професійного свята львівські лікарі разом із Левком Скопом малювали небесних захисників на ґонтах. За час існування проекту “Ангели Надії” (а вже було три етапи) медики впоралися найпрофесійніше, –  зазначає парламентар Оксана Юринець. – Не відрізнити роботи від творів професійних художників. Це найсильніші, унікальні, дуже світлі і гарні роботи. Багато жовтого і синього кольорів – кольорів України. Багато сонця, світла  і добра. Це ми, це Україна. Певна: якщо людина талановита в одному, то вона талановита у всьому. Особливо це стосується медиків. Тішуся, що під час благодійного аукціону кожен намальований небесний захисник знайшов свого господаря – задля допомоги у боротьбі за життя пані Лілії, недужої дружини українського полоненого Олексія Кириченка”. Зі слів парламентаря, “Ангели Надії” – це дійсно арт-проект-2018. “Тішуся, що започаткована навесні акція набирає популярності. І, що найголовніше, заради допомоги тим, хто потребує помочі – бійцям на оптику. Цього разу задля допомоги недужій дружині бійця. Малюватимемо й надалі, долучайтеся!”.
Ангелик, який намалювала директор департаменту охорони здоров’я Львівської області Ірина Микичак, дуже подібний на її 2,5 річну онучку Софійку. Особливо схожий, як сама зазначила, кучериками, як у малечі. “Вдячна організаторам заходу волонтеру Марії Петришин, парламентареві Оксані Юринець та її прес-секретарю Ярині Капітан за цей чудовий захід. Окрема подяка за майстер-клас та спілкування Левку Скопу. Малювала з дуже гарним настроєм. Це такі світлі і яскраві емоції! Дякую всьому чудовому товариству, яке зібралося! Такі творчі заходи нас об’єднують, дають натхнення і наснагу, дають можливість поспілкуватися. У малювання Ангеликів ми всі разом вклали стільки любові, позитиву і доброї енергетики заради допомоги жінці. Малювання – це було диво. Ціла палітра емоцій, як фарб на мольберті: від здивування, переляку, паніки, сміху, азарту, натхнення, радості, спокою та задоволення!”
Ірина Микичак певна: львівські медики дуже професійні, принципові, витривалі, відверті та дружні. “У День медика вітаю всіх колег зі святом! Зичу доброго здоров’я, добра, віри та любові. Бажаю всім, аби їхня праця була належно оцінена. Дякую, шановні медики за вашу віддану працю!”, – каже головний медик області. У свою чергу Ірина Микичак зазначила, що аналогічні заходи варто продовжувати. “Гарно було б естафету малювання “Ангелів Надії” передати від лікарні до лікарні. Думаю, лікарям це дуже сподобається!”

Пензель у руках керівник Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська, яка на гонті намалювала п’ять Ангелів Надії, – тримала ще в школі. Поза тим, задоволена своєю працею – її робота гарна і світла. “Ми малювали Ангеликів Надії у дуже гарному товаристві і з позитивним настроєм. Це була неймовірно тепла творча атмосфера. Атмосфера віри, надії та любові. Малювали Ангелів з благодійною метою – аби зібрати гроші на лікування недужої дружини бійця”, – зазначає Марія Малачинська. – Думаю, було б цікаво таку акцію продовжити у всіх медичних закладах. Зокрема, як керівник центру, готова її провести і у нас. Певна, що це б дуже сподобалося нашим працівникам. Адже такими акціями, своїм малюванням, ми можемо допомогти чи хворим та  тим, хто тримає для нас небо – бійцям на фронті. Малювання Ангелів Надії – це чудова арт-терапія! Таке враження, що зупиняється час, коли ти малюєш. І це так надихає! Так надихає своєю енергією. Дякую іконописцю Левкові Скопу, що радив, що був з нами, що жартував. Він неймовірно світла і добра людина! Принагідно вітаю медиків з професійним святом! Зичу доброго здоров’я, здоров’я їх рідним та близьким. Нехай їх діточки завжди будуть здорові та радісні. Дорогі медики, будьте завжди щасливими та усміхненими. Божої вам ласки, оптимізму добра та сімейного затишку”.

Задоволений своєю роботою і відомий акушер-гінеколог Володимир Солощенко, в якого за плечима 40 років лікарської праці – а це тисячі народжених діточок. Його Ангелик так схожий на свого автора! “Це дуже позитивний захід, який нас, медиків, усіх разом зібрав. Дякую організаторам! Це було щиро і від душі. Це була хороша арт-терапія для медиків. Світлий духовний захід задля допомоги недужої дружини бійця”, – зазначає лікар. – Нехай Ангелик, якого намалював, береже всіх вагітних і новонароджених дітей. Нехай цей Ангелик приносить щастя господарю, бо мальований мною від щирого серця”. Зі слів співрозмовника, львівські медики – це патріоти своїх медичних установ та патріоти свого міста. “Це люди з досвідом, люди, які люблять свою роботу і живуть нею. Зичу здоров’я медикам, адже це найголовніше сьогодні! Зичу сімейного затишку, добра та кохання!”, – каже Володимир Солощенко.
Малювали Ангеликів Надії і подружжя Гичок. Нагадаємо, що під час одного з аукціонів вони придбали шість ґонт із Ангеликами, які малювали відомі жінки Львова. “Радію, що кошти з продажу мого Ангелика, скерують на лікування дружини бійця. Малював ще в школі…. А зараз тішуся, що малювання дуже любить моя онука Катерина. Саме в її честь і назвав свого намальованого Ангелика Надії”, – зазначає керівник Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка. Благодійність має бути постійно, певна Галина Гичка. “Дуже і дуже гарний захід організовано до Дня медика і заради допомоги недужій жінці. Свого Ангелика малювала з любов’ю. У мене Ангелик-медик. Згідна, що кожен Ангелик, який ми намалювали, таки подібний на автора чи його рідних”, – додає Галина Гичка.

Задоволена своєю працею і Ірина Плахтій, відома благодійниця, засновниця Західноукраїнського центру коучингу та розвитку особистості. Її робота дуже  і дуже красива та позитивна! “Малювала в гарному настрою, малювала з добрими думками. Малювала на ґонті пару одразу двох Ангеликів – хлопчика та дівчинку. Це робота, яка символізує любов – вони тримають одне серце на двох. Захотілося, аби було два Ангелика, як символ любові! Адже все прекрасне завжди народжується з любові, – зазначає Ірина Плахтій. – Дякую організаторам за чудовий захід, а Левку Скопу – за атмосферу, навчання і допомогу. Це мій перший досвід малювання на ґонтах – стародавня методика, якої нас навчив неземний Лев Скоп. Це людина з великим серцем. А його блакитні очі – це окрема тема”.

“З нагоди професійного свята вітаю всіх медиків Львова та Львівщини і зичу насамперед міцного здоров’я! Всі наші лікарі, які допомагають людям та рятують їх, мають бути здоровими. Також зичу витривалості, адже зараз триває період реформ у медицині. Зичу сили, добра та миру. Вірте, що все буде добре! В Україні чудові і професійні медики”, – зазначила Ірина Плахтій.

Першого Ангелика на ґонті Левко Скоп намалював ще 30 років тому. Його Ангелики охороняють бійців на фронті. Його Ангелика має і посол США. Тепер він надихає малювати Ангеликів інших.
“До нас знову Янголи прилетіли. Тепер їх зустріли наші прекрасні медики. Майстер-клас вдався на славу. Щиро вдячний медикам – упоралися з малюванням досконало. Я щасливий. Дякую організаторам, наших Янголам – Марічці Петришин, Ярині Капітан та всім іншим за прекрасну роботу! Медики своєю професією рятують життя, а тепер завдяки їх роботам допоможемо і недужій дружині бійця. Кошти від продажу попередніх робіт пішли на придбання оптики для бійців. Тішуся, що всі Ангеликів малюють серцем, з гарним настроєм, з вірою, надією та любов’ю”, – зазначає іконописець Левко Скоп. – Радію, що в Ангеликів Надії, які намалювали медики, є присутнє велике червоне серце. Це знаково, адже саме люди в білих халатах рятують життя людей, допомагають нам, лікують нас. І за це ми їм щиро вдячні! Казав і кажу – всі люди талановиті. Головне – бажання і малювати роботу від серця. Щирого серця! Роботи медиків дуже класні – тішуся цьому! Де присутнє серце і любов – йде зворотня енергетика. Такі заходи дуже потрібні – це і благодійність, і люди між собою бачаться і спілкуються. Це дуже класно, коли гарні люди збираються… Загалом ґонти багато допомогли фронту. Малюємо їх на підтримку фронту. Також і бійці, які їх мають поруч себе, моляться до них. Малювання на ґонті – це і молитва людини. Тому завжди кажу – малюйте щиро і з добрими думками. Це той варіант, коли прошу в авторів щирості. Бо щирість дає зворотній варіант. Кожна ґонта як автопортрет. Малюйте серцем!”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9994 / 4.47MB / SQL:{query_count}