Віра, надія та любов заради перемоги!

“Ангели надії” на ґонті тепер мають нових господарів, а кошти від їх продажу на благодійному аукціоні у Домі Франка скерують на придбання оптики для військових

Унікальна колекція вишиванок Івана Франка та його родини, різнобарв’я дуже красивих вишитих сорочок (зокрема етнодефіле відомих жінок як у стародавніх строях із домашніх колекцій, так і у вишиванках сучасних дизайнерів), благодійний аукціон на потреби українського війська – у Домі Франка відбувся масштабний захід “Візерунки долі” та підсумок арт-проекту “Ангели надії”. Це було справжнє свято. Свято з потужною енергетикою та хорошим результатом. Це була гарна ініціатива команди парламентаря Оксани Юринець, зокрема приурочити захід до Дня вишиванки, Дня музею та Дня Європи.

У цей день були і щирі емоції, і позитивна атмосфера, і цікаве та поважне товариство. Попри травневий дощ, у Домі Франка було так тепло, радісно, світло і щиро. А як по-родинному затишно! І все це під чудовий музичний супровід Зеновія Курача. А як наспівалися українських пісень! Зокрема, у виконанні мисткині Роксоляни Шимчук та директора Дому Франка Богдана Тихолоза!
Жінки об’єдналися заради спільної мети – допомоги тим, що тримають на сході України для нас небо. Заради наших мужніх бійців! 30 ангеликів, які малювали відомі та активні жінки Львова під час світлого і гарного арт-проекту “Ангели надії”, тепер мають господарів. Малювали під наставництвом відомого іконописця, справжнього патріота України, людини-енергії та людини-драйву Лева Скопа. З його слів, такі мистецькі акції на підтримку українських бійців проводять з початку війни на сході України. Ангелів надії малювали на спеціальних ґонтах (маленькі дерев’яні дощечки, якими покривають дахи) із церкви святого Юра, що в Дрогобичі.
Усі роботи (а їх виконували в два етапи – “Львівська Пошта” писала про це) продали під час благодійного аукціону в Домі Франка. Кошти, а це понад 24 тисячі гривень, скерують на придбання оптики для бійців. Ангеликів малювали жінки різного віку та професій – волонтери, парламентар, митці,  журналісти, викладачі, науковці, медики.
Найбільше їх придбала родина Гичок. Особливо красивою колекцією тішилися внуки керівника Львівської обласної лікарні Михайла Гички. Зі слів його дружини Галини, дуже сподобався захід 10-річній онучці Катерині, яка хоче намалювати ангелика на ґонті разом з іконописцем Левом Скопом. “Це був дуже позитивний, світлий і гарний захід. А яка неймовірна атмосфера була в цей день у Домі Франка. Такі акції потрібно проводити ще і ще, аби таким чином допомагати наших бійцям”, – вважає Галина Гичка.
“Дякую парламентареві Оксані Юринець за організацію цього прекрасного арт-заходу і всім-всім жінкам, які малювали ангеликів! Дякую іконописцеві Левові Скопу, який був натхненником цього заходу. Він – один із найсвітліших наших волонтерів, який постійно приїздить до нас на схід. Дуже позитивна і добра людина. Це нас, бійців, дуже підтримує і надихає. Тішуся, що був присутній у Домі Франка на цьому чудовому заході. Мені дуже сподобалося, зокрема атмосфера! Такі всі гарні і світлі ангелики! – зазначив “Львівській Пошті” боєць-розвідник Тарас. – Кошти, вторговані на благодійному аукціоні, підуть на придбання тепловізійної оптики, яка так необхідна на фронті. Дякуємо! Оптика – це наші очі. А такі “очі” для бійця-розвідника – найголовніше. З його слів, дуже радісно, що жінки об’єдналися і намалювали ангелів надії заради бійців.
“Дуже гарний і світлій захід! Мені дуже сподобалося! А яка атмосфера панувала. Певна, що таких заходів варто робити щонайбільше. А бійцям зичу, аби їхні ангели-охоронці завжди були поруч, мужності їм, добра, а найголовніше – щоб вони були здорові”, – сказала “Львівській Пошті” волонтер зі США Мирослава Дейнега.
Пані Мирослава придбала на аукціоні ангела надії, якого намалювала її товаришка і волонтер Марія Петришин. “Ангелик Марії дуже веселий. Такий самий, як наша Марічка. Цей ангелик на ґонті поїде до США, де я зараз мешкаю. І він завжди буде зі мною. Свого часу ми з Марією працювали у перинатальному центрі. Тепер нас об’єднала ця клята війна, і ми є волонтерами. Перемога буде за українськими бійцями!” – акцентувала співрозмовниця. Зі слів волонтерки Марії Петришин, ангели знайшли свої домівки, а головне, що “вони там, де панує любов і віра в нашу Перемогу”.
“Українські жінки – найкращі, бо бережуть національні традиції, передають їх від покоління до покоління і примножують сучасною інтерпретацією.
Українські чоловіки – найсильніші, бо захищають наш спокій і спокій цілої Європи. Наші люди – найщедріші, віддадуть останнє на благе діло. Свідченням цього є зібрані на благодійному аукціоні “Ангели надії” 24 тисячі 200 гривень на оптику для нашої розвідки, – каже парламентар Оксана Юринець. – Дякую кожному, хто долучився до цього заходу: дівчатам, які малювали, організаторам, які організували, Леву Скопу, який надихав, Тарасові Дідулі, який проводив благодійний аукціон, кожнісінькому, хто купував, Дому Франка, який приймав, і всім-всім, хто прийшов. Далі буде”.
“Жінки – це величезна рушійна сила! Це чудово, що є люди-світло, з якими тепло і добре, вони – подарунок світові. Добре, якщо вони й тобі дарують можливість бути маленьким промінчиком. Тішуся, що слово “благодійність” набуває формату любові до людини. Це правильна благодійність, – вважає дизайнер Людмила Сєдова. – Добро породжує добро, краса дарує ніжність і м’якість серцю. Музей – хранитель цінностей – оживає, наче вулик. По-родинному затишно, цікаво і легко. Пишаюся, що Львів багатий на щирих людей. Тішуся, що так багато талановитих жінок, які продовжують і плекають наші традиції. Моя колекція картин збагатилася на три картини-ґонти “Ангелики”. Мальований мною ангелик потрапив у чудову родину, до милої та ніжної дівчинки. Люди, ви прекрасні! Поки світ народжує таких людей, ми непереможні”.
Присутні в Домі Франка змогли на власні очі побачити унікальні раритети – красиві сорочки, які носив і популяризував Каменяр, а також одяг родини Франків, вишиті рушники та скатертини. Зокрема, вишиту білим по білому сорочку Івана Франка; вишиту скатертину, якою Франки застеляли на стіл, де написано “Чим хата богата тим і рада”; кухонний рушник, гаптований золотом. Все це уперше показали широкому загалу! Демонструвала унікальні експонати присутнім (а їх збирали кілька десятиліть) франкознавець Наталя Тихолоз.

“У нас сьогодні було поєднання епох. З одного боку – унікальні експонати Дому Франка: вишиванки родини Франків, з другого – стародавні строї, які показали відомі львів’янки. Ці жінки виступали сьогодні берегинями вишиваних строїв своїх родин. Це було дуже символічно і дуже гарно. Це зворушує до сліз. Також вони представили красиві сучасні вишиванки, – сказала Наталя Тихолоз. – Це поєднання різних епох на благо миру сьогодні. Ми чим могли, тим долучилися задля допомоги бійцям. Певна, що такі заходи дають українцям нове дихання та відчуття свого коріння”. З її слів, Іван Франко як представник своєї епохи дав нове дихання вишиванці –поєднав її з європейським костюмом. І це дало можливість застосовувати її в інших контекстах: не лише у святкових, театральних, але й буденних.
Своєю чергою, про сакральність і автентичність української вишиванки розповідала відома мисткиня Роксоляна Шимчук. Було дуже цікаво. “Пишаюся всіма учасниками дійства. У нас стільки світлих, сильних і небайдужих людей. Українці – ми сила! Головне, що ми зібрали понад 22 тисячі гривень на оптику для нашої розвідки. І на цьому не зупинимося! Дякую Леву Скопу, Оксані Юринець, Богданові Тихолозу, всьому колективу Дому Франка, усім тим, що творили, співали і жертвували! Дякую вам за вашу небайдужість! Дякую, що ви поруч! Перемога залежить від кожного! Долучайтеся!” – наголосила мисткиня Роксоляна Шимчук.
“Звершилося задумане і вимріяне. Це був дуже гарний захід – “Візерунки долі” та “Ангели надії” в Домі Франка. Намальовані ангели допомогли зібрати кошти для війська. Прекрасну ініціативу (намалювати янголів і виставити їх на аукціон на підтримку військових) від парламентаря Оксани Юринець підтримали прекрасні жінки та іконописець Лев Скоп. Дякую команді Оксани Юринець, зокрема Ярині Капітан та Вікторії Особі, за натхнення і працю для події! Волонтерці Марії Петришин – за ініціативу, усім – за активну позицію і радість долучитися до такої фантастичної події! – зазначила Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”. – Загалом підтримую всі події, які організовує парламентар. Завжди актуально, завжди працюють на українську справу, творчі й натхненні. Події, що гуртують, об’єднують, додають сили і бажання працювати! Дякую всім учасникам і учасницям! Ангели над нами!”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.1786 / 4.44MB / SQL:{query_count}