Красиві Ангелики заради бійців

Іконописець Лев Скоп та відомі жінки стали учасниками другої частини арт-проекту “Ангели Надії”. 30 робіт на ґонті продадуть на благодійному аукціоні у музеї Івана Франка 19 травня

Атмосфера віри, надії, любові, позитиву та гарного настрою панувала під час другої частини арт-проекту “Ангели Надії”. Як і у березні, так і зараз, у травні, під пильним оком справжнього патріота України – знаменитого іконописця та художника Лева Скопа – відомі жінки міста малювали на ґонті Ангелів Надії.
Арт-проект “Ангели Надії” об’єднав жінок різних поколінь і професій.
До Дня вишиванки, Дня музеїв та Дня Європи 19 травня у Домі Франка відбудеться благодійний аукціон, етнодефіле та бесіди про вишиванки. Кошти від продажу Ангеликів на ґонті спрямують на потреби українських бійців, зокрема придбання оптики. Загалом відомі жінки Львова намалювали  30 Ангеликів Надії.
Як писала “Львівська Пошта”, ідея проведення такого заходу виникла за кавою. “Ми, жінки, вирішили долучитися до допомоги бійцям – тим паче, у час Передвеликоднього посту. Що ми й зробили. Іконописець Лев Скоп спільно з волонтером Марією Петришин проводять такі акції з військовими. Тому виникла ідея зібрати відомих та активних жінок, які можуть бути гордістю Львова, і намалювали на ґонті Ангелів Надії. Думаю, нам все вдалося”, – зазначала виданню співорганізатор акції Ярина Капітан. З її слів, благодійний аукціон відбудеться в час, коли відзначатимемо День вишиванки і Дні Європи. Ангели, вишиванка, Європа, підтримка наших військових – символи самі знайшли один одного і обрали нас для об’єднання їх в єдиний проект”.
“Вже тепер можу сказати, що плануючи проект, ми не розрахували його масштабів. Організувавши перший етап, зрозуміли, що охочих значно більше і потрібно буде робити другий. А організувавши другий, ми бачимо, що не обійдеться і без наступних. Правда, до 19 травня (до благочинного аукціону) вже не встигнемо, але на майбутнє вже собі занотували. Дуже тішуся, що вдалося зібрати таке чудове товариство активних львівських жінок, – зазначає парламентар Оксана Юринець. – І не тільки львівських. Однією з учасниць проекту є британка. Усі хвилювалися, що не вміють малювати, але гляньте на роботи і ви не повірите, що ці люди не мають таланту. Безперечно, це результат відданого і щирого наставництва іконописця Лева Скопа, який притягує і вміє об'єднувати. З нетерпінням чекаємо 19 травня, коли проект завершиться великим дійством у Домі Івана Франка у Львові. Матимемо і бесіди на тему українських вишиванок, і етнодефіле старовинних строїв та сучасних вишиваних робіт, і, звичайно, довгоочікуваний аукціон з продажу наших Ангеликів. Розлучатися з ними буде складно, але потреби наших військових, які тримають для нас небо на сході, понад усе!”.
“Тішуся, що у Львові є проект “Ангели Надії”. Після благодійного аукціону кошти скеруємо на потреби бійців. Такі проекти передусім об’єднують, адже товариство зібралося дуже гарне, позитивне та енергійне. Зокрема, в час війни такі об’єднання вкрай потрібні. Ми, громадяни, це і є держава, і кожен може зробити те, що в наших силах. Певна: жінки – потужна рушійна сила, яка може згуртувати, мобілізувати і повести за собою у правильному керунку. Власне жінки, які зібралися на проекті “Ангели Надії”, є якраз ініціативними, креативними, всі з різних фахів, і всіх об’єднує бажання допомагати, робити позитивні та важливі речі”, – зазначає волонтер Марія Петришин. Й додає: “Іконописець Лев Скоп – це гуру, це людина, в якої вчуся кожен день. Дякую Богу, що свого часу він нас звів. Левко для кожного з нас є потужною рушійною силою. Він така наповнена Людина! Він стільки віддає людям!”.

“Це суперовий проект, адже у Ангелів Надії, яких малювали на ґонтах, вкладаєш серце і душу. Як наголошує Левко Скоп – думайте не головою, а серцем і воно вам підкаже, як треба малювати. Так і було!”, – каже науковий працівник Дому Франка Марта Волошанська. – Мені дуже сподобалася атмосфера, адже зібралися такі гарні та позитивні жінки. У Домі Франка 19 травня говоритимемо про орнаменти та регіональні вишивки. Зокрема, про автентичну вишивку розповідатиме відома колекціонерка та мисткиня Роксоляна Шимчук, а Наталя Тихолоз розповідатиме про Франкові вишиванки. Згодом буде етнодефіле у давніх вишиванках з колекції Роксолани Шимчук, опісля – сучасних вишиванок від різних дизайнерів, зокрема Оксани Караванської, Роксолани Богуцької та інших. Кульмінація заходу – благодійний аукціон”. 
Зі слів Лева Скопа, такі мистецькі акції на підтримку українських бійців проводять з початку війни на сході. Ангелів Надії малювали на спеціальних ґонтах (маленькі дерев’яні дощечки, якими покривають дахи) із церкви Святого Юра, що в Дрогобичі. “Проект “Ангели Надії” – дуже класний. Це свято. А скільки емоцій та вражень, а яка потужна енергетика! Зібралося неймовірне товариство жінок – одна гарніша за другу! А яких красивих Ангелів всі намалювали – весняних Ангелів Надії”, – зазначає іконописець.
Зі слів Лева Скопа, навчитися малювати ангелів може кожен, і це взагалі неважко. “Кожна людина від народження має здатність до будь-якого мистецтва. Просто не завжди її в собі розвиває. Дуже радий, що організовують такі акції. Коли довкола хтось відгукується, щоб допомогти військовим, завжди погоджуюся. Бо допомагати військовим для мене дуже важливо. Не треба бігати і кричати, що хата горить. Треба її гасити. Це мій принцип. Тому починати потрібно із себе, адже будь-хто може допомогти українським військовим”, – резюмує іконописець.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.7700 / 4.39MB / SQL:{query_count}