Ангелики заради бійців

Іконописець Лев Скоп та відомі жінки стали учасниками арт-проекту “Ангели Надії”. Роботи на ґонті продадуть на благодійному аукціоні у музеї Івана Франка у травні

Творча атмосфера, цікаве і поважне товариство, гарний весняний настрій, позитивні емоції – все це було присутнє під час арт-проекту “Ангели Надії” у Львові. Під пильним оком людини-енергії, людини-позитиву і справжнього патріота України – відомого іконописця та художника Лева Скопа – відомі жінки міста на ґонті малювали Ангелів Надії. Згодом, у травні, у музеї Івана  Франка на благодійному аукціоні їх продадуть, а кошти спрямують на потреби українських бійців – захисників України.
Зі слів Лева Скопа, такі мистецькі акції на підтримку українських бійців проводять з початку війни на сході. Ангелів Надії малювали на спеціальних ґонтах (маленькі дерев’яні дощечки, якими покривають дахи) із церкви Святого Юра, що в Дрогобичі.
“Ідея проведення такого заходу, як це традиційно буває, виникла за кавою. Ми, жінки, вирішили долучитися до допомоги бійцям – тим паче, у час передвеликоднього посту. Що ми й зробили. Іконописець Лев Скоп спільно з волонтером Марією Петришин проводять такі акції з військовими. Тому виникла ідея зібрати відомих та активних жінок, які можуть бути гордістю Львова, і намалювали на ґонті Ангелів Надії. Думаю, нам все вдалося гарно”, – каже співорганізатор акції Ярина Капітан. Й додає: “Благодійний аукціон відбудеться в час, коли відзначатимемо День вишиванки і Дні Європи. Ангели, вишиванка, Європа, підтримка наших військових – символи самі знайшли один одного і обрали нас для об’єднання їх в єдиний проект”.
Арт-проект “Ангели Надії” об’єднав жінок різних поколінь і професій. Від 14 і до 85 років. Його учасниками стали волонтери, медики, парламентар, науковці, митці, журналісти. Зокрема, Ангеликів Надії малювали представниця “Союзу Українок”, засновниця Музею історії жіночого руху  Ростислава Федак, народний депутат Оксана Юринець, волонтер Марія Петришин, мисткиня і колекціонер Роксоляна Шимчук, бізнесмен Галина Дземінська, дитячий офтальмолог Наталя Гудима, головний редактор газети “Львівська Пошта” Ірина Цицак, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” Галина Литвин, модельєр Юлія Сорочкіна, Ірина Ключковська, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” та інші. Зі слів Ярини Капітан, не всі жінки змогли прийти у той день, тому після Великодня проведуть другий етап арт-проекту “Ангели Надії”.
“Як каже Лев Скоп, кожна людина є державою і може, навіть сама цього не підозрюючи, дуже багато. А особливо, коли поруч є близькі за духом, ідеями і цінностями. Власне, саме такі жінки і зібралися у товаристві, коли ми малювали ангелів, – зазначає парламентар Оксана Юринець. – Енергія, акумульована в такій компанії, здається, здатна гори звернути. Якщо ми не можемо з автоматами захищати нашу країну на передовій, то ми мусимо допомогти тим, хто це робить, іншими речами. Точно впевнена, що ця перша наша жіноча акція лише початок. Бо активні жінки не можуть кидати процес на півслові, не можуть не розвивати і не акумулювати нових ідей. Тому, як то кажуть, чекайте, далі буде...”.
“Коли ми малювали Ангеликів Надії зібралося таке чудове, гарне і позитивне товариство. Кожен залишив у цій ґонті часточку себе, часточку надії і сподівання, часточку любові і великої мрії. Часточку тієї сили, яка наближає нашу перемогу! Ангелики Надії будуть виставлені на аукціоні у День вишиванки у музеї Івана Франка, а кошти будуть використані для придбання оптики нашим воїнам. Такі акції дають змогу нам, жінкам, підтримати бійців на передовій”, – зазначає волонтер Марія Петришин. Й додає: “Коли ти твориш цього Ангела з надією, що кошти, виручені за нього, врятують життя якійсь людині, рука сама малює. Мені дуже сподобалися слова Ростислави Федак: коли розпочалися проблеми в Україні, жінки об’єдналися в одне ціле і роблять все заради перемоги!”.
Зі слів Лева Скопа, навчитися малювати ангелів може кожен, і це взагалі не важко. “ Кожна людина від народження має здатність до будь-якого мистецтва. Просто не завжди її в собі розвиває. Дуже радий, що організовують такі акції. Коли довкола хтось відгукується, щоб допомогти військовим, завжди погоджуюся. Бо допомагати військовим – для мене дуже важливо. Не треба бігати і кричати, що хата горить. Треба її гасити. Це мій принцип. Тому починати потрібно із себе – адже будь-хто може допомогти українським військовим”, – резюмує іконописець.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0429 / 4.44MB / SQL:{query_count}