Як допомогти першокласникові адаптуватися до школи?

“Моя донька цього року йде у перший клас. Вже купили все необхідне для школи, познайомилися з першою вчителькою. Але бачу, що дитині буде дуже важко прокидатися зранку, пристосовуватися до певного розпорядку дня. Скажіть, будь ласка, як допомогти їй адаптуватися до школи?”

Вікторія Калин, м. Львів

Мар’яна Нартікова, дитячий психіатр, завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування:
Дам кілька простих, але дієвих порад.
– Передовсім ви повинні розробити чіткий і зрозумілий розпорядок дня для своєї школярки: о котрій годині вона повинна лягати-вставати, коли робитиме уроки та ін. Причому цей розпорядок має бути не у вашій голові, а на папері (шести-, семилітні діти не сприймають усних розпорядків – для них усе повинне бути візуальним). Дитина має висиплятися, лягати о 21.00-21.30. Про це треба подбати вже за рік до школи, тоді їй буде легше прокидатися вранці, адже більшість проблем у школі виникає саме через режим дня.
– Не варто записувати шестиліток в гуртки уже з першого класу. Семилітки адаптовуються до школи зазвичай за три-чотири місяці – до півроку, а шестилітки – протягом навчального року. Діти, які не ходили в садок, ще довше.
– Маленький школярик повинен повноцінно харчуватися.
– Першокласник мусить відпочивати – обмежте йому час перегляду телепередач і сидіння за комп’ютером.
– Розумове навантаження має компенсуватися фізичним у другій половині дня: дитина повинна гуляти на свіжому повітрі, кататися на велосипеді, роликах, брати участь в рухливих іграх.
– Поставтеся відповідально до вибору вчительки – вона повинна подобатися дитині, а не вам! Познайомте вашу доньку з учителькою, подивіться на реакцію і віддайте в клас до тієї, яка підкорила серце вашої дитини.
– Цікавтеся щодня, як минув день вашої доньки в школі, що нового вона дізналася. Якщо їй некомфортно в класі, треба переводити в іншу школу негайно! Проблеми з ровесниками або учителькою є основними. Хлопчики починають бешкетувати, а дівчатка замикаються в собі. 
– Семилітки можуть робити домашні завдання з першого класу самі, а шестилітки ще потребуватимуть вашої допомоги. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3921 / 3.97MB / SQL:{query_count}