Той, хто творить історію

Конкурс імені Василя Сліпака об’єднав вокалістів з усіх куточків України

У Львівській обласній філармонії підбили підсумки першого Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака, присвячений пам’яті зірки паризької опери, який обрав шлях бійця АТО.  На конкурсі обирали кращих у двох категоріях: найвищу відзнаку здобула Софія Кошелєва (сопрано), у другій категорії перемогла Ганна Твердова (сопрано).  А от номінацію Гран-прі журі оминуло.
Команда організаторів конкурсу поділилися враженнями про те, як це – вперше проводити такий масштабний захід. Брат Василя Сліпака Орест зазначив, що він радий, що конкурс відбувся саме у філармонії. “Я дуже хвилювався, але все відбулося справедливо. Василь теж був справедливим та чесним, тому я думаю, що й він був би задоволений таким результатом”.
Виконавчий директор конкурсу Олег Созанський розповів, що прийшов у команду конкурсу на готову ідею, яка на той момент народилась. “Її просто треба було втілити. І я щасливий, що втілювати довелось мені, – додав він. – З Василем Сліпаком ми часто перебували в одних стінах, але не дуже були близькими. Зараз спільними силами команда організаторів зробила потрібну справу. Приємно відчувати і підтримку від батьків Василя Сліпака, які прийшли на відкриття конкурсу”.
Солістка Мадридської, Римської та Віденської опер Софія Соловій розповіла, що журі працювало чітко та професійно. “Я задоволена: спільно і швидко ми приходили до одного рішення. Василь Сліпак достойний пам’яті і це дуже добре що ми можемо таким способом вшанувати його велике ім’я”, – додала співачка. Професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського  Валерій Буймистер також підкреслив, що робота журі була злагодженою.
Соліст Національної опери Сергій Магера зауважив, що сам Василь Сліпак, мабуть, був би задоволений результатами конкурсу. А солістка Варшавської опери Ольга Пасічник зазначила: “Цей конкурс особливий не тільки тому, що Василь – патрон світової опери, а й тому, що він відрізняється від усіх своєю непідкупністю та чесністю. Саме таким був і сам Василь – він ненавидів корупцію”.
Організатори конкурсу, журі та конкурсанти їздили на Личаківське кладовище, щоб вшанувати пам’ять українського оперного співака з нагоди його уродин 20 грудня. Василь Сліпак близько двадцяти років жив у Франції, де зробив блискучу кар’єру, але це не віддалило його від Батьківщини. Коли почався Майдан, він влаштовував акції на підтримку України у Франції. Але вважав, що цього замало. Тому згодом він залишив зіркове європейське життя та поїхав в АТО. За словами родини, співак не планував повністю віддаватися війні, просто був дуже активною людиною. Для нього важливо було знаходитися там, де він потрібен. “Як чоловік, можу бути на війні, а як артист – можу робити максимальну промоцію України у Франції”, – казав Василь Сліпак. Саме таким активним і небайдужим він залишився у пам’яті близьких.
Молитву над могилою воїна-співака в день його народження читали батько Ярослав та брат Орест. Під час молитви на Личаківському кладовищі до усіх присутніх звернувся батько Василя Сліпака з подякою за увагу до імені сина, за організацію конкурсу, який вшановує його пам’ять. Він зазначив, що вдячний за те, що патріотичний приклад його сина творить добрі справи в серцях українців.
Василь Сліпак творитиме історію й надалі, а конкурс його імені об’єднає вокалістів з усіх куточків України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2449 / 3.98MB / SQL:{query_count}