Тихі дні любові і миру

З 29 червня по 1 липня у Львові триватиме маратон пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув у АТО. Хто долучиться до цієї події і якою вона буде, дізналася “Пошта”

З 29 червня по 1 липня у Львові зберуться відомі європейські музиканти, щоби взяти участь у маратоні “W live. Тихі дні любові і миру”. Він присвячений пам’яті українського оперного співака Василя Сліпака, який загинув у АТО влітку 2016 року.
Генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп зазначив, що в програмі цього проекту – тиха музика. 30 червня фортепіанний маратон Piano Postludes пройде львівськими стежками співака.
“Ми хотіли зробити щось нетрадиційне, довго обговорювали локації. Розуміли, що повинні відійти від показовості та епатажу, хоча були й такі ідеї, – розповів директор філармонії. – В нашому маршруті – хорова школа “Дударик”, де він навчався, палац Потоцьких, потім – Гарнізонний храм, де Василя вже відспівували. А на Личакові поставимо орган, і там також звучатиме тиха музика для тих, що прийдуть, для Василя Сліпака, оскільки все відбуватиметься поруч нього та інших загиблих солдатів – на полі почесних поховань”.
Зі слів Володимира Сивохопа, коли буде пройдена дорога від дитинства співака до Личакова, все завершиться у філармонії.  Окрім молитовної музики, прозвучить і “Карміна Бурана”.
“Це твір, з яким Василь здійснив один із перших виходів на сцену Львівської філармонії, – додав її директор. – Так ми хочемо пов’язати себе та друзів, які разом зі Сліпаком співали та робили інші проекти. Пов’язати і розпочати маратон пам’яті. Ця ідея, сподіваємося, не буде просто декларацією на річницю”.
“Василь поїхав до Франції 19-річним. Загинув, коли йому було 42 роки. І всі ці роки мріяв виступати у Львові, але не вдавалося через різні причини. Наш проект важко назвати проектом – це зустріч друзів, спроба донести щось мовою музики, мовою хору, опери, фортепіано, – пояснює куратор проекту, брат співака Орест Сліпак. – Це не формальний маратон, ми навіть не знаємо, чи буде він продовжуватися, а чи стане одноразовим заходом. Проте ми вирішили, що це має бути тиха програма, тому й назва така – “Тихі дні любові і миру”.
Орест Сліпак розповів, що в його брата були численні друзі-музиканти, і багато з них захотіли приїхати до Львова, навіть ті, що ніколи раніше тут не були. Зокрема, солісти Паризької опери, де працював співак. Приїде диригент Жан-П’єр Лоре, який вже організовував концерт пам’яті Василя Сліпака у Франції. Саме цей диригент першим захотів записати у Львові оперу Бортнянського “Алкід” і потім презентувати її у Європі. Також до нашого міста приїдуть Євгеній Гальперін – відомий композитор, який пише музику до фільмів, зокрема для Люка Бессона, і топовий французький диригент Ніколас Краузе, який погодився виступити у гала-концерті в останній день маратону. Окрім них, у заходах візьмуть участь і відомі українські музиканти.
“Нам хочеться достукайся до людей у тихий спосіб, – додає Орест Сліпак.  –  Щодня бачимо гучні спроби змін у країні. Але наша ідея в тому, щоби у спосіб любові, слухаючи музику миру, змінюватися і змінювати суспільство”.
Директор і головний диригент хорової капели “Дударик” Дмитро Кацал пригадав, як навчався з Василем Сліпаком у хорі під керівництвом свого батька Миколи Кацала. Розповів, що в молодого соліста були проблеми зі вступом до консерваторії через незвичайний голос. “Я дуже радію, що “Дударик” став для нього своєрідним трампліном. І мій батько прищепив йому любов до музики та бажання діяти всупереч”,  –  сказав Дмитро Кацал.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0111 / 4.09MB / SQL:{query_count}