21 липня у Шевченківському районному суді міста Львова відбулося чергове засідання у справі про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон. Підозрюваному В’ячеславу Зінченку продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 19 вересня.
Про це повідомило Суспільне Львів.
Засідання розпочалося об 11:12. Адвокат обвинуваченого Володимир Вороняк та сам В’ячеслав Зінченко долучилися онлайн. У залі суду були присутні прокурорка Олена Данилів, донька Ірини Фаріон Софія Особа та її адвокатка Наталія Романик.
Раніше адвокати Зінченка подали клопотання, щоб обвинувачений доєднався до засідання через відеозв’язок з СІЗО.

Прокурорка Олена Данилів звернулася до суду з закликом продовжити строк дії запобіжного заходу – тримання під вартою без права внесення застави строком на 60 діб. Адвокатка Софії Особи підтримала це прохання та зазначила, що обвинувачений обирав нових потенційних жертв та зброю після свого повернення до Дніпра. Це, додала вона, створює ризики у разі його звільнення з СІЗО.
Захисник В’ячеслава Зінченка заперечив та наполягав на пом’якшенні запобіжного заходу до домашнього арешту, оскільки той має постійне місце проживання та не переховувався після вбивства діячки, у якому його обвинувачують.
За словами журналістів, під час перерви адвокат Володимир Вороняк та В’ячеслав Зінченко обговорювали подання клопотання, щоб підсудний міг продовжити навчання в Дніпровському національному університеті ім. О. Гончара на спеціальності «журналістика» у дистанційному форматі. Наразі таке клопотання до суду не подавали.
Клопотання прокурорки задовільнили без змін – підозрюваний перебуватиме під арештом до 19 вересня. Наступне засідання відбудеться 22 серпня о 10:30.
Під будівлею суду з акцією на підтримку Ірини Фаріон зібралися львів’яни. На плакатах мовилося: «Мова – зброя! Ірина Фаріон – національна постать України!», «Ірина Фаріон – Герой України», «Найбільше ненавидять те, що зрадили. І тих, хто вірні» тощо.

Нагадаємо, ввечері 19 липня у мовознавицю стріляли. Того ж дня пізно ввечері Ірина Фаріон померла у лікарні. 23 липня відбулося прощання.
25 липня у Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон. 26 липня правоохоронці розповіли подробиці слідства та затримання підозрюваного.
Під час обшуків у справі про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон поліція виявила пістолет «Форт» та набої.
19 вересня суд продовжив підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Львівський апеляційний суд не змінив запобіжний захід підозрюваному.
13 листопада Галицький районний суд Львова продовжив на 60 діб термін запобіжного заходу для підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон.
3 січня у Шевченківському райсуді Львова продовжили запобіжний захід для В’ячеслава Зінченка — тримання під вартою терміном на 60 діб, тобто до 4 березня 2025 року.
13 січня, у Шевченківському районному суді відбулося слухання у справі про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон, суд оголосив перерву до 13 лютого. 26 лютого підозрюваному В’ячеславу Зінченку продовжили запобіжний захід — арешт без права внесення застави до 24 квітня.
13 березня, у Шевченківському районному суді продовжили слухання у справі про вбивство Ірини Фаріон. Після перегляду відео з місця вбивства Ірини Фаріон суд оголосив перерву до 26 березня.
9 та 29 квітня судове засідання перенесли через погане самопочуття підсудного, а 1 травня через відсутність адвокатів підозрюваного призначили перерву до 14 травня.
Під час засідання, яке відбулося 15 травня, зачитали висновки психіатричної експертизи.
Зокрема, 5 червня В’ячеславу Зінченку продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
11 червня суд переглядав відео з камер спостереження за 14, 15 та 16 липня.
25 червня суд вивчав переміщення підозрюваного В’ячеслава Зінченка у наступні дні після вбивства мовознавиці. Також зачитали повідомлення та пошукові запити, які знайшли у телефоні обвинуваченого.






