Компанія STETMAN зареєструвала супутникову мережу UASAT-NANO та готується до першого тестового запуску. Надалі супутники планують виводити за участі компанії SpaceX. На першому етапі передбачається виведення 120 таких апаратів, щороку їхню кількість збільшуватимуть. Про це в інтерв’ю порталу DOU розповів засновник STETMAN Дмитро Стеценко.
Цей проєкт має на меті знизити залежність українських військових від сервісу Starlink та створення каналів зв’язку для Сил оборони.
У грудні минулого року Україна подала заявку на реєстрацію нової супутникової мережі UASAT-NANO до Міжнародного союзу електрозв’язку (ITU). 17 лютого 2026-го інформацію про мережу оприлюднили в офіційній публікації BR IFIC Space. Це означає, що вона пройшла початковий етап регуляторної реєстрації.
Як зазначили в ITU, супутники працюватимуть на висоті близько 550 км. Як зазначив Дмитро Стеценко, місце для тестового запуску вже забронювали, його проведуть у жовтні 2026 року. Сузір’я супутників почнуть розвивати з 2027 року, тоді ж планують забезпечити Сили оборони 30-50 тисячами терміналів.
На початках супутники виготовлятимуть у Данії, пізніше виробництво локалізують в Україні.
Нагадаємо, що в Україні планують створити окремий мобільний оператор для Сил оборони.







