«Спорт – це потужний порятунок для ветеранів після поранень», – тренерка Леся Шах

фото: Департамент спорту, молоді та туризму Львівської ОВА

Реабілітація спортом для ветеранів – це найкоротший шлях до одужання. Спорт – це потужна фізична та психологічна реабілітація.Цепотужний порятунок для них після поранень! І це бачимо по тих ветеранах, які займаються спортом, учасниках Ігор Нескорених. Про це в інтерв’ю «Львівській Пошті» наголосила Леся Шах, тренерка, майстерка спорту України міжнародного класу зі стрільби з лука.

«У ветеранів, які залишаються у спорті, бачимо помітний прогрес. Вони стають зразком для своїх побратимів. Рятуючи тіло, вони водночас рятують й голову. Говорю насамперед про ментальне здоров’я, про яке потрібно дбати», – зазначає співрозмовниця.

Леся Шах фото: Навчально-спортивна база літніх видів спорту МОУ – СКА Львів

З її слів, дуже добре, коли учасники Ігор Нескорених приходять в госпіталі та реабілітаційні центри розповідати ветеранам про свій життєвий шлях, як розпочали займатися спортом, чому важливо зробити зусилля над собою.

«По-перше – має бути бажання змінити себе, власне життя після поранення. Зараз у хлопців і дівчат такі міцні протези. По-друге – це сила духу і волі. Піднятися, шукати і стукати у двері. Ветерани, наполягайте, аби в громадах для вас створили умови для занять спортом. Гуртуйтеся разом із побратимами у спільноти. Займайтеся, спілкуйтеся – це надзвичайно важливо. Почніть із настільного тенісу, шашок, шахів, дартсу», – акцентує тренерка.

фото: департамент спорту, молоді та туризму Львівської ОВА

Зі слів Лесі Шах, по-третє, важливою є підтримка, віра та допомога сім’ї ветерана.

«Місія дружин полягає в тому, щоб стимулювати, виводити, вивозити чоловіка у світ, пропонувати йому заняття спортом, щоб він себе знайшов. Жінки мають залучати чоловіків до спорту. До речі, половина на Ігри Нескорених подалися завдяки дружинам, мамам чи сестрам. Знаю багато випадків, коли дружини реєстрували своїх чоловіків на Invictus Games», – каже співрозмовниця.

Обирати ж варто те, що найбільше подобається.

«Пробувати і ще раз пробувати. Звісно, не всі будуть стріляти з лука. Важливо, аби ветерану це подобалося і він кайфував від цього. Головне, аби вони себе знайшли у тому чи тому виді спорту. Тішить, що батьки тренуються, тож їхнім дітям також стає цікаво займатися спортом. Це ж так добре. Спорт – це рух, а рух – це життя», – наголошує Леся Шах.

Леся Шах, ветеран Олександр Катаула і його син
фото: Навчально-спортивна база літніх видів спорту МОУ – СКА Львів

Тренерка певна: зараз ветеранам Львова та області є куди звернутися задля заняття спортом.

«Керівник департаменту молоді, спорту та туризму Львівської ОВА Роман Хім’як та його команда дуже багато роблять і дослухаються до ветеранів. Радію, що обласний департамент спорту активно займається створенням умов для занять спортом, проведенням різноманітних змагань і заходів. Вони – молодці і приклад», – акцентує тренерка.

фото: Навчально-спортивна база літніх видів спорту МОУ – СКА Львів

«Можливості у Львові та області є і немало. Було б бажання ветеранів. Також важливим є залученість та активність об’єднаних територіальних громад щодо створення умов для занять спортом. Все залежить від голови громади. Якщо хтось з рідних воює, повернувся з фронту чи, не дай Боже, загинув, то він зробить все задля ветеранів. Якщо він сина відправив за кордон, то не зрозуміє воїнів. Багато залежить і від самих бійців, їхньої активності», – говорить вона.

З її слів, натомість байдужість є неприпустимою. Суспільство зобов’язане допомагати ветеранам, які нас і нашу країну захищали на передовій.

Повністю розмову з Лесею Шах читайте за посиланням:

Total
0
Shares