Мінцифри впровадить низку цифрових систем для боротьби з корупцією

Фото ілюстративне

Мінцифри працює над створенням чотирьох цифрових інструментів, метою яких є боротьба з корупцією та прозорість процесів у тих чи інших сферах.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Наразі міністерство працює над такими масштабними проєктами:

  • Розмитнення авто у сервісі «Дія»: для цього планують створити єдину Базу даних митної вартості легкових авто. До неї внесуть вартість нових та вживаних легкових автомобілів, що проходили митне оформлення в Україні з 2007 року. Надалі для електронного розмитнення знадобиться лише додаток «Дія» та VIN-код транспорту. 
  •  еАкциз: за допомогою цієї системи моніторинг легальності кожної одиниці тютюну та алкоголю можна буде провести у «Дії». Паперову акцизну марку у рамках програми замінять на електронну. Це допоможе державі не втрачати мільйони гривень на тіньовому ринку. У 2023 році сума таких втрат становила близько 30 мільярдів гривень.
  • Електронний нотаріат: пілотним проєктом цієї системи стануть нотаріальні послуги по відеозв’язку у «Дії». Також понад дві сотні нотаріусів вже тестують оновлений Реєстр довіреностей та Електронний реєстр нотаріальних дій.
  • Цифрові будівельні послуги: міністерство вже перевело в електронний формат найпопулярніші сервіси у сфері будівництва, а також нещодавно запустило Містобудівний кадастр. До нього вноситимуть всю інформацію про будівельні роботи у місті, що перешкоджатиме безконтрольним змінам у документації.

Нагадаємо, що уряд запустив експериментальний проєкт, у рамках його розширив цифрові послуги для військових, ветеранів та їхніх родин у «Дії».

Total
0
Shares