Державна інспекція архітектури та містобудування України 4 березня надала дозвіл на проведення будівельних робіт на пам’ятці історії місцевого значення — музеї Романа Шухевича у Львові. Про це повідомили в ЛМР.
Перед цим проєкт реставрації розглянули на консультативній раді при департаменті архітектури Львівської ОВА, де його скоригували та остаточно затвердили.
За словами директора Львівського міжміського бюро технічної інвентаризації Юрія Теліпського, музей планують максимально наблизити до його первісного вигляду.
Зокрема, буде відтворено повноцінний другий поверх відповідно до історичних креслень, а також максимально точно реконструйовано криївку. Фасад будівлі очистять від пізніших нашарувань, щоб повернути йому автентичний вигляд.
Перший поверх залишиться відкритим для відвідувачів. Поруч з музеєм зведуть нову будівлю, де облаштують навчальний зал та укриття. Завдяки новим прибудовам площа музею збільшиться майже на 50%.
Після коригування проєкту на різних етапах вдалося зменшити його загальну вартість майже на 8 мільйонів гривень.
Як повідомив Євген Бойко, інвестор погодився реалізувати будівництво «під ключ» та здати об’єкт в експлуатацію.
Над концепцією майбутньої експозиції працюватиме Львівський історичний музей спільно з експертами. Відповідне рішення ухвалили разом із Наглядовою радою проєкту.
Нагадаємо, після розгляду на консультативній раді при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА та експертних зауважень місто повністю доопрацювало проєкт відновлення Музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича.
Зокрема, його вже погодила консультативна рада. Наступний етап — отримання погодження на початок будівельних робіт та перехід до них. Будівлю музею відреставрують до більш оригінального вигляду. Мовиться про відновлення об’єму будинку та зовнішнього вигляду відповідно до історичних матеріалів, найбільш точне відтворення криївки, розташованої на другому поверсі, а також відмову від ідеї щодо створення бетонних поверхонь на фасаді та даху.






