Щеплення добровільне і безкоштовне. На старт ще чекаємо

На Львівщині облаштували 14 точок для проведення вакцинації

На Львівщині за увесь час COVID-19 підтверджено у 75 069 осіб. Померли 2 210 людей. Одужали від коронавірусної інфекції 66 855 осіб, про що інформують у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. «В області завантаженість ліжок для хворих на коронавірус на сьогодні – не повні 30%. В стаціонарах лікують 1169 хворих. В реанімації перебуває 98 важкохворих пацієнтів, з них на апаратах ШВЛ – 17», – зазначає заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк.
Як зазначила керівниця Львівського обласного лабораторного центру, епідеміологиня Наталія Іванченко, вакцинація стає нагальною потребою.
З її слів, через затримку із поставками в Україну план проведення вакцинації дещо змінюється. «Зараз є зміна плану вакцинації. Очікувана вакцина фірми Pfizer не прибула в Україну, відтак, буде зміна виробника. Йде мова про вакцину фірми Astra Zeneca. Вона після розморозки потребує збереження за температури від 2 до 5 градусів за Цельсієм, використати її необхідно упродовж 5 днів після розмороження. Орієнтовна дата поставки в Україну – до кінця цього тижня», – каже посадовиця.

Вакцинація проти ковіду є добровільною і безкоштовною. Вакцинацію проводитимуть мобільні медичні бригади. Кожна людина має отримати дві дози вакцини. Також згідно з рекомендаціями, людям, які перехворіли на коронавірус, рекомендовано вакцинуватись через 6 місяців після перенесеного захворювання.
В області облаштували 14 точок для проведення вакцинації, 10 – у Львові, 4 – в районах. Основними точками проведення вакцинації у місті Львові є поліклініка №2, в області – Стрийська ЦРЛ. На цих двох локаціях щеплення робитимуть першочергово. 12 інших, через затримки із поставками, перебуватимуть у резерві.
Згідно з дорожньою картою, затвердженою наказом МОЗ, вакцинація в Україні, відбуватиметься у п’ять етапів. Першочергово вакцинуватимуть працівників «ковідних» лікарень та людей похилого віку, які перебувають у спеціалізованих установах.

«У розширеному списку людей, які потребують вакцинації першочергово, – більше ніж 6700 осіб. Це перш за все медики ковідних установ, мешканці соціальних закладів, зокрема, будинків для літніх людей. Через затримку поставок і зменшення кількості доз вакцин, які надійдуть в першу чергу, спочатку ми вакцинуємо 3600 осіб. Половина з них – медики, друга половина – особи похилого віку, які перебувають у відповідних установах», – зазначила Ірина Шурпяк.
Тим часом МОЗ запустило інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19 в Україні. Портал vaccination.covid19.gov.ua є офіційним джерелом інформації, на якому можна дізнатися про етапи та цільові групи вакцинації, які вакцини будуть використовуватися та як відбуватиметься сам процес вакцинації в Україні.
«Це перша версія порталу з базовою інформацією для громадян, зокрема з налаштуваннями для людей з порушеннями зору. До кінця лютого функціонал порталу буде розширений додатковими розділами та мобільною версією. Після оновлення сайт буде розділений на дві частини. Одна міститиме інформацію для широкої аудиторії, а друга - спеціалізовану інформацію для медичних працівників», – повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Вебсайт міститиме інформаційні панелі зі статистичними даними про перебіг вакцинальної кампанії в Україні.
Усі дані на сайті будуть оновлюватися у режимі, наближеному до реального часу. Інформаційну підтримку для порталу надають Дитячий фонд ООН UNICEF Ukraine і World Health Organization Ukraine.
В Україні вже працює інформаційний сайт - covid19.gov.ua та національний контакт-центр МОЗ з питань COVID-19. Номер гарячої лінії: 0 800 60 20 19.

В Україні 65% громадян готові вакцинуватися проти коронавірусу. 30% швидше за все відмовляться робити щеплення. 5% ще не визначилися з цим питанням. Це дані опитування, яке проводили Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучерева разом із Київським міжнародним інститутом соціології.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7811 / 1.57MB / SQL:{query_count}