Не легковажте: носіть маску та дотримуйтеся дистанції!

Найбільше хворих на коронавірус у лікарні швидкої допомоги міста Львів та госпіталі ветеранів воєн у Винниках

На Львівщині за увесь час від початку епідемії коронавірусу підтвердили у майже 38 тисяч мешканців області. Вже одужали 24 902 осіб. Медики акцентують: ситуація зі захворюваністю на коронавірус в області залишається напруженою, сьогодні завантаженість ліжкової мережі медичних закладів становить 56,3%.
«Серед лікарень, в яких найбільше хворих, є Львівська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги – 242 пацієнти, Львівський обласний госпіталь ветеранів воєн та репресованих у Винниках – 193, Львівська обласна інфекційна лікарня – 155, Центр легеневого здоров’я – 153», – повідомив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Серед районних лікарень – Новояворівська районна лікарня №1 імені Юрія Липи та Стрийська міська лікарня.
Станом на ранок 17 листопада на стаціонарному лікуванні в області перебувало 1934 пацієнти, з них 143 перебувають у реанімаційних відділеннях, 40 хворих – на апаратах ШВЛ.
Медики зазначають, що попри погіршення епідеміологічної ситуації люди продовжують легковажити засобами протидії та профілактики захворювання, отже, ставлять під загрозу власне здоров’я. «Маємо велику кількість хворих, які звертаються за допомогою та їх госпіталізують. Переважно це тяжкі хворі. Вкотре усіх закликаємо бути обережними, дотримуватися соціальної дистанції, використовувати маски, неухильно дотримуватись гігієни рук», – каже Орест Чемерис.
Водночас на Львівщині тривають роботи з розширення кисневої мережі у медичних закладах області. У багатьох закладах уже розведена киснева мережа, зараз очікують на обладнання, аби його під’єднали до централізованого налаштування кисневих систем.
«Із 3435 ліжок, де можна лікувати хворих на коронавірус, 2072 уже забезпечені централізовано киснем. Станом на сьогодні киснем забезпечені 60,3% ліжок», – каже головний медик області.
З його слів, медичного персоналу наразі вистачає. «Кількість медиків при тій потужності, яка зараз є, цілком достатня. Однак зараз триває набір персоналу для роботи у розгорненому додатковому відділені лікарні швидкої допомоги, адже згідно з прогнозами епідеміологічна ситуація буде погіршуватись», – зазначив керівник департаменту.
«Говорити про пік захворювання дещо рано. Мусимо готуватись до погіршення ситуації. Відповідно маємо бути готові для залучення додаткових лікарень, розгорнення додаткових ліжок в межах наявних лікарень, аби мати можливість забезпечити усіх пацієнтів стаціонарною медичною допомогою», – акцентував Орест Чемерис.
Потреби у мобільних госпіталях на Львівщині наразі немає, але медики вже оглянули спорткомплекс Франкового вишу та «Арену Львів». «Мобільні шпиталі можна розгорнути дуже швидко, зараз триває процес відпрацювання механізму. Але сьогодні такої необхідності на Львівщині немає», – запевняє посадовець.
«Є доручення пропрацювати варіанти розгортання тимчасових мобільних госпіталів. Здійснили об’їзд та оглянули спорткомплекс університету імені Івана Франка на вулиці Черемшини та «Арену Львів». Прораховуємо логістику та розглядаємо потенційні маршрути у разі потреби. Акцентую, що не йдеться про футбольне поле, ніхто не буде на газонах класти пацієнтів. Йдеться про приміщення стадіону, про великі відкриті площі, на які можна швидко завезти всі необхідні меблі, адаптувати палати інтенсивної терапії», – розповів Орест Чемерис. За його словами, необхідності розгортати тимчасові шпиталі в області зараз нема, але це не означає, що її не буде найближчим часом.
Натомість медики закликають бути уважними: вірус ковіду виділяється за два дні до появи симптомів. «Дуже багато людей навколо нас є інфікованими. Частина з них про це не знає, оскільки вірус виділяється ще за дві доби до появи перших клінічних симптомів», – розповіла керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко.
Така людина поширює вірус. Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені та отримали медичну допомогу. Медик закликає у разі появи симптомів, які характерні для коронавірусу, обмежити контакт із оточенням та звернутись до свого лікаря.
«Велике прохання до всіх мешканців Львівщини: якщо у вас підвищилась температура, з’явився кашель, надзвичайно сильна загальна слабкість, відчуття важкості в грудях – не йдіть на роботу, не сідайте в маршрутку, не спілкуйтеся зі знайомими, друзями. Адже ви в цей час можете виділяти вірус і становити небезпеку для оточення», – наголосила вона.
Вона додала, що чимало людей пов’язують таку симптоматику зі застудою, переохолодженням чи іншими захворюваннями, проте насправді вже можуть бути активними носіями.
«В період пандемії всі ці симптоми насамперед розцінюються як можливе інфікування коронавірусом. Тому не наражайте на небезпеку навколишніх, любіть людей і тоді все у нас буде добре», – зазначила медик.
Центр громадського здоров’я МОЗ України роз’яснює: людина з безсимптомним перебігом є хворою, у якої явні симптоми не розвинулись. Зазвичай після такого перебігу формується імунітет, як і у людей, що хворіли з вираженими симптомами.
Також симптоми можуть бути відсутні в інфікованої людини протягом інкубаційного періоду. Зараження відбулося й організм почав взаємодіяти з вірусом, але симптоми захворювання ще не встигли розвинутись, проте мають з’явитись пізніше.
Зазвичай найбільша здатність поширення збудника в період, коли розвиваються симптоми або за короткий час до цього.
Щоб уникнути прямого контакту зі зараженими краплинками, важливо дотримуватись дистанції не менше одного метра від інших людей. Також необхідно прикривати рот паперовою серветкою або зігнутим ліктем, коли ви кашляєте або чхаєте, щоб не наражати на небезпеку інших людей. Якщо дотримуватись фізичного дистанціювання неможливо, тоді важливим засобом захисту є маска, зокрема тканинна.
Інфікована людина може залишати краплинки виділень з вірусом на поверхнях. Щоб уникнути контакту з виділеннями хворої людини через предмети, важливо часто та ретельно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком. Також важливо обробляти поверхні, до яких часто торкаються.

Про міфи, пов’язані із коронавірусом, розповідає експертка департаменту охорони здоров'я з пульмонології Надія Рудницька

Міф 1: «вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж із супутніми патологіями»

Медик зазначила, що сьогодні в Україні й надалі існує хибна думка, що не обов’язково дотримуватись правил карантину, оскільки попри заходи профілактики, все населення, або ж принаймні 80%, перехворіє на коронавірус. Помилковою є і думка, що вірус небезпечний лише для людей старшого віку або ж тих, які мають супутні патології. Надія Рудницька наголошує: молодь теж хворіє, і захворювання проходить дедалі важче.
«Сьогодні перебіг захворювання є важкий, хворіє дедалі більше людей молодого віку. Це не лише люди, які мають супутні патології: цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, аутоімунні захворювання чи перенесені онкологічні захворювання. І зокрема, саме в молодих людей цей перебіг є досить важким», – зазначила лікар.
Коронавірус викликає гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС). Це синдром гострої легеневої недостатності. Він потребує не лише кисневої підтримки, як зазначають медики, але й значного медикаментозного забезпечення.
«Ті пацієнти, які одужують, і надалі потребують реабілітації. Вона триває від одного до декількох місяців. Людина не може повноцінно працювати й спілкуватись зі своїм оточенням», – додала Надія Рудницька.

Міф №2: «антибіотики – найкраще лікування»

Інша хибна думка, що за будь-яких перших симптомів, схожих на коронавірус, найкраще використовувати для лікування антибіотики.
«Щойно в нас починаються вірусні інфекції, респіраторні синдроми, ми одразу біжимо в аптеку і купляємо антибіотики. Антибіотики пригнічують імунологічні властивості організму, який сам має побороти вірусні інфекції, зокрема й коронавірус», – наголошує Надія Рудницька.
З її слів, сьогодні, зокрема в осінньо-зимовий період, складно відрізнити патологію на початку захворювання. Та все ж є певні ознаки, на які потрібно зважати. «Є дані різних світових шкіл, які говорять про те, що перебіг коронавірусу зазвичай важчає наприкінці першого тижня захворювання та наприкінці другого тижня. Вірусні інфекції зазвичай починаються і закінчуються за перший тиждень захворювання», – каже Надія Рудницька.
Коронавірус починається з високої температури та дуже часто провокує кишкові розлади. Ця симптоматика на старті не є характерною для респіраторних інфекцій, додають медики.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7588 / 1.63MB / SQL:{query_count}