Друга хвиля медреформи: кому і скільки заплатять

Львівщина посідає третє місце в Україні з фінансування медичних закладів. Контракти з НСЗУ в нас підписали понад 100 спеціалізованих медзакладів

Національна служба здоров'я України, під час підготовки до другого етапу медреформи уклала договори з більш ніж 1600 медичними установами. 64 з них – приватні клініки і ФОП.
Як зазначила під час онлайн брифінгу керівниця НСЗУ Оксана Мовчан, за цими контрактами НСЗУ вже виплатила медустановам 5,6 млрд грн. Гроші «пішли» за пацієнтами «вторинки» в усі районні, міські та обласні лікарні.
Загалом, у 2020 р. на фінансування реформованих медзакладів у держбюджеті передбачено 72 млрд грн, з яких 20 – на первинну медичну допомогу (сімейну медицину), 5 млрд – на екстрену меддопомогу, а решта – на спеціалізовані медзаклади.
У Львівській області контракти з НСЗУ уклали 100 медзакладів та одна служба екстреної меддопомоги.
Зі слів директорки Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар'яни Возниці, на ці лікарні виділили 301 млн гривень у квітні. Фінансування до кінця року становитиме 3 млрд 171 млн 288 тис. грн.
У Львівській області за квітень найбільші суми нарахувань за контрактом з НСЗУ з комунальних закладів отримали Львівська обласна клінічна лікарня – 23,7 млн грн, Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова – 17,4 млн грн та Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр – 11,1 млн грн. До речі, Львівська обласна клінічна лікарня увійшла в ТОП-5 спеціалізованих лікарень України за розміром виплат від НСЗУ у квітні.
«Львівщина є лідером серед регіонів України, на рахунки яких надійшло найбільше авансових виплат від НСЗУ у квітні, – пояснила Мар‘яна Возниця. – Загалом, більшість законтрактованих медзакладів отримують фінансування більше, ніж за медичною субвенцією в 2019 році. Наприклад, бюджет Львівської 1-ї міської клінічної лікарні імені князя Лева у межах Програми медгарантій складає 121,8 млн грн. Це – на 78 млн грн більше субвенції минулого року. Заклад надаватиме пріоритетні послуги з ранньої діагностики онкозахворювань, послуги з реабілітації, мобільної паліативної допомоги. А також амбулаторну, стаціонарну, в тому числі з хірургічними операціями, допомогу. Всього ця лікарня законтрактована на 12 пакетів медичних послуг».
Загалом, як зазначила Мар‘яна Возниця, Західний міжрегіональний департамент опікується 478 закладами охорони здоров’я восьми областей – Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької. Сума контрактів цих закладів на рік складає понад 13 млрд грн. У квітні 446 спеціалізованих та 8 закладів, які надають екстрену медичну допомогу отримали аванс від НСЗУ у розмірі понад 1,2 млрд грн.
Нагадаємо, другий етап медичної реформи, що стартував 1 квітня, передбачав, що заклади охорони здоров'я, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, будуть отримувати грошові кошти за договором з НСЗУ. Зокрема, очікувалося, що пацієнт може вибирати медустанову, в якому хоче отримати допомогу, а НСЗУ буде платити цього медзакладу за надані послуги.
У той же час 4 травня президент заявив, що не може допустити другого етапу медреформи в її нинішньому вигляді, оскільки через нового механізму фінансування можуть бути звільнені близько 50 тисяч медиків і закриті понад 300 лікарень.
Зеленський закликав міністра охорони здоров'я, голови профільного комітету Верховної Ради та головного санітарного лікаря терміново запропонувати шляхи вирішення цих питань.
Глава МОЗ Максим Степанов 5 травня заявив, що в Україні проведуть зміни у фінансуванні медичної галузі. За його словами, міністерство планує залишити фінансування лікарень на рівні 2019 року, при цьому головним закупівельником медичних послуг залишається НСЗУ.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7998 / 1.56MB / SQL:{query_count}