Державна страхова медицина: рух розпочато

Країна має “рухатися до державної страхової медицини”, при цьому мають бути забезпечені абсолютно безкоштовні послуги швидкої допомоги та первинна допомога

Про це наголосив глава уряду Арсеній Яценюк під час засідання Колегії Міністерства охорони здоров’я.
“Значна частина людей після складних викликів, після розпочатої війни, після економічної кризи, яка тягнеться з 2008-го і зараз тільки посилена російською військовою агресією, не можуть собі дозволити оплатити медичні послуги. Ми повинні рухатися до державної страхової медицини. У нас немає іншого варіанту – це солідарна відповідальність суспільства. Так живемо не тільки ми, так живе Європа, так живуть США”, – зазначив прем’єр, інформує Урядовий портал. 
З його слів, безкоштовно мають забезпечуватися послуги швидкої допомоги. “Усе, що по “швидкій”, повинно на сто відсотків фінансуватися державою. Окрім цього, держава повин­на забезпечити первинну допомогу”, – говорить глава уряду. “Завдяки впровадженню державної страхової медицини, – каже Яценюк, – той, хто заплатив кошти, знатиме, що операція на сотні тисяч гривень буде оплачена з державного страхового медичного фонду”.
Прем’єр звернувся до міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі: “У нас із вами є три місяці. Є парламент, і він хоче змін. Є Міністерство – Міністерство пропонує зміни. На вересень вимагаю результату як по прийняттю законів, так і по закупівлі медпрепаратів і лікарських засобів та забезпечення вакцинами”.


Головний медик країни Олександр Квіташвілі під час представлення Плану реформування медицини наголосив, що важливим кроком реформи буде наближення медперсоналу до пацієнтів навіть у віддалених селах і містечках, гарантоване безкоштовне надання послуг первинної та невідкладної допомоги, збільшення зарплати медикам та надання лікарням можливості вести господарську діяльність.
Поза тим міністр охорони здоров’я акцентує: для початку реформи важливо якнайшвидше ухвалити запропоновані МОЗ законодавчі зміни.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7430 / 1.54MB / SQL:{query_count}