Чи можна захворіти на ангіну влітку?

“Щойно настали спекотні літні дні, як у мене почало боліти горло, підвищилася температура, з’явилися кашель, нежить. Одне слово, симптоми подібні на ангіну… Скажіть, будь ласка, чи можна захворіти на ангіну влітку, і якщо так, то як її лікувати?” p align="right"<>Антон Рибак, м. Львів


Тетяна Роговська, отоларинголог:
– Ангіна влітку – явище досить поширене. Якщо взимку ми намагаємося запобігти застуду, то влітку чомусь думаємо, що сонце захистить нас від неї. Тим часом сидіння під кондиціонером після прогулянки під палючим сонцем, прохолодний душ, газовані напої, навіть морозиво, з’їдене похапцем, можуть негативно вплинути на опірність організму.
Тобто саме різка зміна температурного режиму найчастіше спричиняє ангіну! До речі, склянка холодної води майже ніколи не стає причиною ангіни (виняток можуть становити маленькі діти і люди з ослабленим імунітетом), на відміну від пива чи молока, випитого в спеку.
Якщо ж ви все-таки занедужали, у вас болить горло, негайно зверніться до лікаря і дотримуйтесь його рекомендацій. Самолікування тут неприпустиме й небезпечне! Річ у тім, що існує три види ангіни – катаральна, лакунарна та фолікулярна. Усі вони починаються з різкого підвищення температури, але відрізняються важкістю перебігу та ступенем ураження мигдаликів. 
Зрозуміло, що в кожному випадку мусить бути окрема схема лікування, яку може призначити тільки лікар. А ось несвоєчасно діагностована або ж непролікована ангіна може призвести до отиту, набряку гортані, запалення лімфовузлів на шиї. Серед важких ускладнень – різні гнійні захворювання, збої в роботі серця, проблеми із суглобами, печінкою та нирками.
При ангіні раджу пити багато рідини, зробити максимально легким харчування. Їжте теплі супи, пюре, а також овочі та рибу, приготовлені на парі. Відмовтеся від твердої їжі, що подразнює слизову горла.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7482 / 1.54MB / SQL:{query_count}