Як подолати весняну депресію

Хороший сон, вірні друзі, кохана людина – рецепт доброго настрою

Хороший сон, вірні друзі, кохана людина – рецепт доброго настрою

Прихід весни мав би покращувати настрій, налаштовувати на позитив, проте багато людей стикаються з так званою “весняною депресією”. Перш за все це зумовлено  тим, що взимку наш організм відчуває нестачу вітамінів і мінералів, виснажується. 

“Насамперед хочу пояснити, що депресія – не таке уже й поширене захворювання. Насправді людей із таким діагнозом у нас не більш ніж 3 відсотки. Якщо виникають раптові напади смутку, пригнічення, настає поганий період в житті, не варто квапитись з висновками, що це саме депресія. Кожна людина може бути сумною, в розпачі, розгубленою, стривоженою, може сумніватися, бути знесиленою, у неї може постійно змінюватися настрій… Це цілком нормальні фізіологічні процеси”, – пояснює головний лікар Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Олександр Фільц.

Не лише навесні, а й під час змін пір року людина відчуває перепади настрою. Не потрібно відразу ж звертатися по медикаментозну допомогу чи купувати розрекламовані ліки!

“Найкращим ліком є пов­ноцінний сон, зустрічі з друзями, хороші стосунки з коханими. А вживання розмаїтих пігулок може ще більше зашкодити. Бо немає такого засобу, який не мав би побічної дії на організм!” – наголошує Олександр Фільц. 

З його слів, дуже часто рекламують препарати, які є “помічними” і при ангіні, і при простатиті, і при інфаркті чи інсульті, а ще паралельно очищають судини, лікують кістки… Абсурд! 

“Щоправда, багато людей вірить в їх лікувальну силу більше, ніж фахівцям. Певний препарат може лікувати лише конкретну недугу, а не все одразу! Якщо це універсальний засіб, та ще й без побічних дій, то це взагалі не ліки!” – застерігає Олександр Фільц.

Замість того, щоб купувати дорогі та неефективні препарати, варто поділитися своїми проблемами з фахівцями, звернувшись на номер телефону Довіри 15-58 “Ставропігіон”. 

Головний психіатр Львів­щини Юрій Закаль каже: щомісяця на телефон Довіри надходить до 800 дзвінків. Найбільше абонентів звертаються через самотність та наявність сімейних конфліктів. Далі за статистикою – проблеми узалежнення і насильства. Майже 3 відсотки людей заявляли про те, що хочуть накласти на себе руки. Волонтери-фахівці, маючи відповідні сертифікати, анонімно вислуховують кожну людину та намагаються допомогти їй.  

 

ДОВІДКА

Телефон Довіри 15-58 безкоштовно діє у Львові. Звертатися можна цілодобово.

Кожного, хто проситиме про допомогу, уважно вислухають волонтери, виявляючи щире розуміння проблеми абонента. Зміст телефонної розмови не розголошується. Консультанти гарантують абоненту анонімність і конфіденційність, анонімною є й адреса самої служби. 

Робота консультантів побудована на волонтерських засадах, вони проходять спеціальне навчання та професійний відбір. Їхнє завдання – допомогти людині вийти з кризи, уважно вислухати її та спробувати знайти можливості вирішити проблему, з якою звернувся абонент при необхідності скерувати його до спеціальної служби.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7264 / 1.56MB / SQL:{query_count}