Без нас

Глава МЗС України Дмитро Кулеба дорікнув НАТО через відмову запросити нашу державу на саміт Альянсу 14 червня

Саміт НАТО пройде у Брюсселі 14 червня. Вже давно відомо, що у цьому саміті візьмуть участь лише союзники по НАТО, без країн-партнерів. Тобто участь України і не передбачалася, але представники нашої влади впродовж останніх тижнів постійно повторювали, що працюють над вирішення цього питання на нашу користь. Так, до прикладу, ще два тижні назад міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що він не очікує від червневого саміту НАТО рішення що надання нашій державі Плану дій щодо членства в НАТО, однак щодо власне відсутності України на саміті, начебто було ще зарано говорити.
Зрозуміло, що на тлі загострення російської агресії проти України представники нашої влади раптом дуже часто почали говорити про ПДЧ для нашої держави. Але незрозуміло, чому наша нинішня влада взагалі сподівалася на ПДЧ у червні, якщо два роки команда Зеленського реформи більше гальмувала, аніж реалізовувала.
Тепер стало відомо, що і про якийсь формат участі України на саміті НАТО 14 червня також не вдалося домовитися. «Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт, щоб обговорити трансатлантичну єдність. Приклади таких закритих самітів були. Але ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій Російської Федерації проти України в Чорноморському регіоні та проти членів Альянсу. Я маю на увазі останні результати розслідування в Чеській Республіці. Цього ми зрозуміти не можемо – як можна не запросити Україну, як можна не знайти формат участі України у цьогорічному саміті?» – таку заяву зробив Дмитро Кулеба на брифінгу 26 травня.
Також наш міністр не забув вчергове нагадати про ПДЧ і дорікнув НАТО за повільність в ухваленні рішень. «Україна вдячна партнерам з НАТО за постійне підтвердження політики відкритих дверей на основі рішення Бухарестського саміту 2008 року. Але відтоді минуло вже 13 років і жодного кроку для виконання цього рішення не було зроблено. Коли нам в Україні іноді дорікають за занадто повільні реформи, то що тоді вже казати про ухвалення і реалізацію рішень Альянсу, які 13 років припадають пилом. Для України дуже важливо, щоб політика відкритих дверей не перетворилась на політику годування обіцянками. Якщо в 2008 році була дана обіцянка, що Україна і Грузія зрештою стануть членами НАТО, і наступним кроком на цьому шляху має бути надання ПДЧ, то важко уявити кращий і більш важливий момент для ухвалення таких рішень, ніж 2021 рік», – заявив Кулеба.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7752 / 1.55MB / SQL:{query_count}