Кермуйте відповідально! Штрафи високі

В Україні зросли штрафи за порушення Правил дорожнього руху. Штрафні санкції будуть застосовуватися не тільки до водіїв, а й до велосипедистів і пішоходів

В Україні з 17 березня набули чинності нові штрафи за порушення Правил дорожнього руху. Зі слів заступника начальника департаменту патрульної поліції України Олексія Білошицького, за деякі порушення штрафи зросли в 40 і 80 разів.
Так, для водіїв, які загубили свої права, але продовжують їздити без них, штрафи збільшено в 40 разів – з 510 до 20 400 грн. При цьому за повторне порушення вже доведеться заплатити 40 800 грн + позбавлення прав на 5-7 років і оплата вилученого авто. До цього штрафували на 510 грн.
За перевищення швидкості на 20 км/год штраф збільшено з 255 до 340 грн. За перевищення швидкості на 50 км/год – штраф зріс з 51 до 510 грн. За залишання місця ДТП штраф збільшено з 255 до 3 400 грн або позбавлення прав на 1-2 роки, або адмінарешт на 10-15 діб.
 
 
 
 
 
За брудні, заклеєні або встановлені з порушенням номерні знаки штраф підвищили з 170 до 850 грн. При цьому за повторне порушення протягом року необхідно буде заплатити 1 700 грн, а раніше сума штрафу становила 255 грн.
Зросли штрафи і за порушення ПДР велосипедистами і пішоходами. Так, за перехід в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора регулювальника штраф зріс з 51 до 255 грн. За порушення правил велосипедистом штраф збільшено з 85 до 340 грн. За порушення ПДР пішоходом або велосипедистом в стані сп'яніння штраф зріс з 136 до 680 грн. За повторне порушення правил пішоходом або велосипедистом штраф збільшено з 170 до 850 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
Заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький розповів про перших водіїв-порушників, які отримали постанови із новими штрафами. У Київській та Рівненській областях патрульні зупинили «перших ластівок», які отримали нові штрафи за порушення Правил дорожнього руху. Обоє водіїв керували автомобілями без такого права. «У селі Чайки, Київської області, чоловіка позбавили права керування, проте він зухвало сів за кермо знову. Та непоміченим йому залишитися не вдалося. Патрульні Київщини порушення виявили й притягнули чоловіка до відповідальності, яка передбачена ч. 4 ст. 126 КУпАП – штраф у розмірі 20 400 грн. Раніше за вказане адміністративне порушення передбачався штраф – 510 грн, – каже Олексій Білошицький. – Інший водій у Рівному ще навіть не отримував водійське посвідчення, а вже сів за кермо, порушив ПДР і отримав постанову від патрульних. Нехай цей випадок буде для нього хорошим уроком. Він отримав штраф згідно з ч. 2 ст. 126 КУпАП. Раніше штраф за таке порушення був 510 грн, а відсьогодні стягнення накладається у розмірі – 3 400 грн».
Хто ж перший на Львівщині, хто відповідатиме за порушення ПДР за новими штрафами? Так, у Львові на вулиці Тракт Глинянський патрульні зупинили автомобіль Toyota Camry за порушення керманичем ПДР. Під час перевірки документів виявилося, що він позбавлений посвідчення водія за керування транспортним засобом в стані сп'яніння. Поліцейські виявили у 34-річного львів'янина ознаки алкосп'яніння – 0,98 проміле. Оскільки водій втретє за рік сів нетверезим за кермо, на нього склали протокол за ч. 3 ст. 130 (Керування транспортним засобом в стані сп'яніння втретє за рік) КУпАП. За рішенням суду, тепер ця стаття передбачає покарання – 51 000 грн з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на 10 років та конфіскацією транспортного засобу. Як інформують у пресслужбі Патрульної поліції Львівської області, також, порушник отримав постанову за ч. 4 ст. 126 (Керування транспортним засобом будучи позбавленим прав) КУпАП. Штраф – 20 400 грн, а за повторне порушення протягом року – штраф 40 800 грн з позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років та можливістю оплатного вилучення транспортного засобу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7756 / 1.58MB / SQL:{query_count}