Нові більш жорсткі штрафи для водіїв і пішоходів

Підвищено розмір штрафу за перебування за кермом у стані алкогольного сп'яніння – з 10,2 тисячі гривень до 17 тисяч

Верховна Рада України підтримала законопроєкт №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. За проголосували 325 народних депутатів. «Це важливий і дуже потрібний крок у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Це результат кропіткої і наполегливої праці, яка почалась з 2017 року (після трагічного ДТП у Харкові)», – кажуть у Патрульній поліції України.
Ухвалені зміни передбачають:
Посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння:
Вперше: штраф 17 тисяч гривень+ позбавлення права керування ТЗ на один рік.
Повторно протягом року: штраф 34 тисячі гривень + позбавлення права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого, або адмінарешт на десять діб з позбавленням права керування ТЗ на три роки з оплатним вилученням ТЗ чи без такого.
Двічі протягом року: штраф 51 тисяча гривень + позбавлення права керування ТЗ на десять років з конфіскацією ТЗ, або адмінарешт на п’ятнадцять діб з позбавленням права керування ТЗ на десять років, з конфіскацією ТЗ.
В контексті керування у стані сп’яніння усуваються прогалини і застарілі норми радянських часів, які передбачали звільнення від відповідальності у зв’язку із малозначністю, передачу справи на розгляд трудового колективу чи закриття такої справи за проходженням строків (строк розгляду буде складати 1 рік).
Збільшення штрафу за перевищення максимально дозволеної швидкості більше, ніж на 50 км/год – з 510 гривень до 1700 гривень.
Збільшення штрафу до 510 гривень за:
непристебнутий пасок безпеки;
розмову по телефону за кермом без гарнітури;
відсутність шолома у мотоцикліста.
Збільшення штрафу за залишення місця ДТП з 255 гривень до 3400 гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на 1-2 роки або без такого.
Штраф за керування або передачу керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, збільшено з 510 до 3400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).
За керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права штраф збільшено з 510 до 20 400 гривень, а повторне протягом року – 40 800 гривень з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).
Зросте також штраф для пішоходів — за перехід у недозволеному місці 255 гривень (зараз 51 гривня).
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8223 / 1.55MB / SQL:{query_count}