Заробітчани: вибір між Польщею та Німеччиною

Посол Республіки Польща (РП) в Україні Ян Пєкло вважає, що обидві наші країни вже стали єдиним економічним організмом

“Ми маємо постійно зростаючі показники двосторонньої торгівлі. Крім того, маємо активну присутність українських громадян у РП, які приїжджають працювати або навчатися. Ми вже маємо ситуацію, коли Україна та Польща стали єдиним економічним організмом”, – наголосив дипломат у інтерв’ю Європейській правді.
З його слів, РП вже не може забезпечити власний економічний розвиток без українських працівників. “Натомість гроші, які пересилають додому ці працівники, є важливим чинником надходження валюти в Україну. Ці люди також здобувають досвід, який згодом стане їм у пригоді вдома, наприклад, для започаткування власного бізнесу. І це вигідно обом сторонам”, – вважає польський посол. На його думку, негативні оцінки двосторонніх відносин базуються виключно на одному аспекті – оцінках історичних подій.
Тим часом віце-міністр родини, праці та соціальної політики РП Станіслав Швед заявив, що не вірить прогнозам експертів, нібито 60% громадян України, які працюють у РП, виїдуть звідти до Німеччини. Це мало б стати результатом ухваленого в Берліні закону про полегшення імміграції кваліфікованих працівників з-поза ЄС. “Цей закон має зменшити дефіцит робочих рук, на який нарікають німецькі підприємці”, – пише Gazeta Polska Codziennie. Зі слів Станіслава Шведа, українці не виїдуть, “тому що РП має перевагу над Німеччиною: українцям тут легше асимілюватися”. Проте додав, що важливим аргументом при виборі країни є питання зарплати, а різницю в цій сфері РП зменшити не може.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8209 / 1.54MB / SQL:{query_count}