Зробити “чисту” енергію популярною!

Відновлювана енергетика – шлях до економічного розвитку та енергонезалежності, який Україна торує вже сьогодні

Перехід до 100% відновлюваної енергетики необхідний та цілком можливий, треба лише змінити мислення. Цей принцип став лейтмотивом німецько-української конференції “Відновлювана енергетика – енергія для миру та демократії”, яка відбулася 5 липня у Львові. Захід зібрав найкращих міжнародних фахівців, представників влади та бізнесу. Організаторами конференції були Німецько-Український Форум спільно з українською співачкою та громадською діячкою Русланою, Львівською обладміністрацією, компаніями Energy Watch Group (Німеччина) та “Євромедіа” (Україна). 
На правах партнерів подію підтримали десятки провідних українських та німецьких компаній. Напередодні у приміщенні НУ “Львівська політехніка” відбувся показ повнометражного документального фільму “Енергія для змін”, знятого німецьким режисером Карлом А. Фехнером, та обговорення нагальних питань переходу на “зелену” енергію.
Залежність від традиційних викопних та ядерних  джерел енергії створює реаль­ну небезпеку для країни у політичному, економічному, соціальному, екологічному планах. За доступ до газу, нафти та вугілля точаться війни. Значні викиди вуглецю в атмосферу призводять до глобального потепління. Використання атомної енергетики провокує загрозу радіаційних катастроф. А частка енергії в енергобалансі України, виробленої атомними електростанціями, значна – 60%. 
Єдиним способом вирішення всіх цих проблем, а отже, досягнення енергетичної незалежності нашої держави, економічної децентралізації, екологічної безпеки є перехід до чистих відновлюваних джерел енергії. Україна йде цим шляхом натомість сьогодні відновлювана енергетика становить лише 1% мережі. Для порівняння – обсяг “зеленої” енергії у енергетичній системі Німеччини – 40%. 
Німецьким досвідом впровадження альтернативної енергетики поділився на конференції президент Energy Watch Group Ганс-Йозеф Фелль. Він є співавтором революційного закону про відновлювані джерела енергії 2000 року та “батьком” зеленого тарифу.
“На шляху переходу на енергію сонця, вітру, води доводиться долати низку перешкод, – зазначив він. – Але потрібно бути впевненим, що це єдиний спосіб побудувати ефективну економіку та зберегти довкілля. Важливо також розуміти, що сьогодні “зелена” енергія є найдешевшою. Стратегія Німеччини полягає у 100% переході на відновлювану енергетику до 2030 року. Натомість треба змінювати мислення людей і ставлення до “зеленої” енергетики на всіх рівнях”.
На необхідності переходу на альтернативну енергетику наголошує Руслана, яка є голосом та амбасадором “зеленої” енергії від України у світі. “Перехід на 100% відновлюваної енергії – це не фантастика, – акцентує вона. – Ми можемо і повинні досягти цього задля енергетичної незалежності України, власної безпеки та безпеки наступних поколінь. Для того, щоб це сталось, ми повинні зробити “чисту” енергію популярною. Цій меті я присвячую зараз всю свою діяльність у якості артиста та громадського діяча.”
В Україні відбуваються суттєві реформи в енергетичному секторі. Наша область є одним із лідерів цих позитивних змін. Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, на Львівщині є найкращі можливості для розвитку альтернативної енергетики. “Ми можемо гарантувати  безпеку бізнесу, особистості та суспільства, – наголосив він. –Адже Львівська область – частина Європи і рівень безпеки тут достатньо високий. Ми можемо пишатися тим, що уже третій рік поспіль зростання економіки складає не менше 5%, що дає додаткові можливості для розвитку альтернативної енергетики.”
Сьогодні Львівська область є привабливим регіоном для європейських інвесторів. Цьому сприяють вигідне географічне положення, наявність доступної робочої сили та енергетичні ресурси. 
“Наша амбітна мета – індустріалізація економіки, – підкреслив керівник  управління інвестиційної політики департаменту економічної політики ЛОДА Роман Матис. –  Упродовж 2016 – 2017 р. введено в дію понад 140 нових підприємств, створено 20 тисяч робочих місць. Підприємства, які ефективно працюють, переконливо доводять, що ми створили сприятливі умови для бізнесу. А розвиток промисловості потребує енергії. Тож у нас на Львівщині є “зелена” вулиця для альтернативної енергетики”. 
Свої позиції на конференції презентували українські та іноземні компанії, фінансові установи. Економічні, екологічні, фінансові аспекти переходу на відновлювані джерела енергії обговорювалися на панельних дискусіях, зокрема, модератором однієї з них був голова правління Німецько-Українського Форуму, президент Schaeffler у країнах Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки професор д-р Райнер Лінднер.
Амбасадор відновлюваної енергії від України у світі Руслана оголосила про спільну україно-німецьку ініціативу популяризації альтернативної енергетики. З цією метою заплановано провести низку шоу з використанням  цілком “чистої” енергії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7856 / 1.58MB / SQL:{query_count}