Просто та доступно про фінанси

Львів’ян навчали грамотно розпоряджатися коштами та здійснювати фінансові операції

фото: Олег Огородник (2)
Існує гарна традиція 31 жовтня відзначати Всесвітній день заощаджень. Це свято було започатковано 1924 року на першому інтернаціональному спеціалізованому конгресі, у якому брали участь представники ощадних кас із 29 країн світу. В нашому краї його запровадили з 1927 року. У 20-30-х роках минулого століття уся західноукраїнська громадськість активно відзначала Свято ощадності, під час якого вшановували кращих працівників та громадських діячів, причетних до розвитку банківської справи та заохочували населення вкладати кошти у розвиток національного виробника. Водночас творили нову ідеологію, засновану на принципах розумної економії, правильного господарювання, раціонального використання фінансових ресурсів і виробничих засобів. Ощадний рух був своєрідною боротьбою за економічну, а відтак і політичну незалежність.
Особливим продовженням цієї давньої традиції навчання українців у руслі фінансової грамотності та соціальної відповідальності став проект “Дні фінансової обізнаності”, організований Національним банком України, проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Трансформація фінансового сектору”, компанією Visa, Державним вищим навчальним закладом “Університет банківської справи”, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а також Незалежною асоціацією банків України.
Проект об’єднує події в Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі. Його втілення розпочалося в Одесі 20-22 вересня. У нашому місті 1-3 листопада в Будинку вчених (вул. Листопадового Чину, 6) у форматі проекту проведено 42 заходи, спрямованих на підвищення фінансової грамотності людей, зокрема тренінги з фінансової обізнаності, інтерактивні воркшопи для школярів та студентів, лекції від співорганізаторів заходу, кешлес-зона. Окрім того, експонувалася виїзна виставка Музею грошей НБУ, присвячена історії української гривні, а також тематична колекція пам’ятних монет, пов’язаних із Львівським регіоном.

фото: Ірина Бабкіна
“Фінансова грамотність населення та свідоме ставлення до розрахунків та заощаджень має сприяти підвищенню довіри до банківської системи, збільшенню депозитів, поновленню кредитування бізнес-проектів, а відтак економічному зростанню України”, – зазначив заступник Голови Національного банку України Роман Борисенко.
Як повідомив керівник проекту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Трансформація фінансового сектору” Роберт Бонд у 2010 році було проведено перше дослідження фінансової грамотності українців, яке показало її низький рівень порівняно з іншими країнами. Була розроблена стратегія навчання населення, зокрема впроваджені освітні програми з фінансової обізнаності у школах. Варто зазначити, що першими почали навчатися фінансовій грамотності учні у Львівській області. Нині ж ці освітні проекти впроваджені у понад тисячі шкіл України та у них беруть участь 27 тисяч дітей.
“Навчання школярів основам фінансової грамотності передбачено Національною стратегією розвитку освіти в Україні до 2021 року, – акцентувала ректор Університету банківської справи Тамара Смовженко. – Фахівці нашого університету розробили підручник та методичні посібники для навчання дітей елементам фінансової обізнаності у складі програм різних предметів. Важливим фактором є також підготовка учителів цього напрямку”.
Навчання молоді фінансової компетентності сприяє поширенню інформації на декілька поколінь та підвищенню рівня відповідального ставлення до платежів та заощаджень, а відтак зміцнює добробут усієї родини.
Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб України Андрій Оленчик наголосив, що обізнаність у заходах безпеки при здійсненні фінансових операцій убезпечить родинні кошти у кризових ситуаціях.
Відвідувачі “Днів фінансової обізнаності” у Львові мали змогу одержати нові знання, проконсультуватися із провідними фахівцями фінансової сфери, ознайомитися із сучасними технологіями здійснення платежів, зокрема за допомогою смартфона, годинника, персня. Гасло проекту “Керуй фінансами впевнено” реалізувалося у сучасному та актуальному заході.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7237 / 1.57MB / SQL:{query_count}