Спудеям урізають стипендії

Заступник голови ВРУ Микола Томенко звернувся до ген­прокурора з проханням розібратися в ситуації, що склалася з виплатами стипендій у багатьох вишах у різних регіонах України

Заступник голови ВРУ Микола Томенко звернувся до ген­прокурора з проханням розібратися в ситуації, що склалася з виплатами стипендій у багатьох вишах у різних регіонах України. Про це інформує прес-служба заступника голови парламенту.

Микола Томенко повідо­мив, що до нього звернулися студенти з інформацією про те, що адміністрації відмовляються виплачувати стипендію всім студентам, які успішно склали сесію, або виплачують меншу, ніж це передбачено. Аргументи керівників вишів і у першому, і у другому випадках зводяться до того, що Міносвіти і науки, молоді та спорту України не забезпечило достатніми коштами ВНЗ на виплату індексації стипендій і вони змушені зменшувати розмір стипендії та встановлювати “граничні обмеження” на кількість стипендіатів у розмірі 70% від студентів-бюджетників.

Тим часом Міносвіти і науки запропонувало студентам відмовитися від стипендій. Натомість їх планують виплачувати тільки пільговикам та за успіхи в навчанні. Таку пропозицію озвучили під час колегії Всеукраїнської студентської ради при Міносвіти, яка відбулася у Києві 25 – 26 лютого, інформує “Освітній портал”. “Вважаю недоцільними розмови про підвищення стипендії. Спочатку потрібно визначитися, що таке стипендія: соціальна виплата всім студентам чи мотивація кращих студентів, як у вишах Європи”, – каже перший заступник міністра освіти Євген Сулима. Його підтримав голова Молодіжної незалежної профспілки Антон Дмітрієв.

Із усіх присутніх проти виступив лише студент другого курсу магістратури КНУ Олександр Шаблюк. “Студент не повинен працювати, а повинен вчитися, а держава зобов’язана забезпечити йому для цього всі умови”, – сказав він. Поза тим, заступник міністра запропонував виплачувати стипендію лише пільговикам, наприклад, студентам із малозабезпечених сімей, а також як заохочення за наукові досягнення.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7381 / 1.55MB / SQL:{query_count}