Професійна освіта. Традиції та інновації

ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг» презентує професії, які завжди матимуть попит на ринку праці

Місто Лева є туристичною столицею України. Щороку до нас приїздить багато гостей з усіх куточків нашої батьківщини та з-за кордону, аби відчути його самобутню культуру, помилуватися архітектурними шедеврами, посидіти у затишних кафе, ресторанах, скуштувати смачні страви української кухні.
Наша сфера послуг славиться високим рівнем обслуговування клієнтів і чудовою кулінарією. Забезпечують таку репутацію висококваліфіковані фахівці, підготовку яких здійснюють заклади професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг».
Упродовж 77 років тут навчають робітників ресторанного бізнесу, майстрів краси, працівників туристичної галузі. В училищі юнаки та дівчата опановують перспективні професії. Зокрема, професія офіціант завжди є актуальною у сфері гостинності.

День кельнера

Майбутні офіціанти та їхні наставники 21 травня відзначили професійне свято – День кельнера – креативним дійством.
На майданчику перед училищем у центрі древнього міста Лева, на вулиці Лесі Українки, вони влаштували справжнє свято для львів’ян, почесних гостей училища та колег-освітян.
Робота офіціанта є творчою та водночас складною. Це фахівці, які спеціалізуються у гастрономії, напоях, етикеті. Офіціанти володіють майстерністю актора, дипломата, психолога. Вони повинні мати добре розвинену мову, чітку дикцію, охайний зовнішній вигляд, гарну поставу та ходу, бути фізично витривалими, ввічливими, винахідливими та люб’язними. Офіціанти дарують людям позитивні емоції.
Усі ці риси продемонстрували учні училища на «Шоу кельнерів». Вони створили гостям свята гарний настрій. Майбутні офіціанти на майстер-класі «Світ напоїв» продемонстрували, як правильно споживати червоне та біле вино, коньяк, віскі, текілу, абсент.
Місто Лева пахне кавою, шоколадом. Але в нашій атмосфері є і морські нотки. Територією Львова проходить лінія Головного європейського вододілу, тому річки та потоки в межах міста належать до басейнів Чорного та Балтійського морів. Тож органічно вписався в структуру свята майстер-клас «Подих моря» зі споживання устриць. Почесні гості училища не лише дізналися, як готувати цей вишуканий делікатес, а й скуштували його.
Заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук зазначив, що учні училища не лише продемонстрували високий рівень професіоналізму, а й створили неповторну атмосферу, притаманну нашому місту. Він повідомив, що саме Львів обрали для проведення всеукраїнської освітньої конференції, яка має відбутися наприкінці червня.
«Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг підтверджує реноме нашого міста як туристичної столиці України», – акцентував директор департаменту освіти та науки Львівської обладміністрації Олег Паска. Він вручив грамоту за багаторічну сумлінну працю у системі професійної (професійно-технічної) освіти, зміцнення матеріально-технічної бази училища, особистий внесок у справу навчання та виховання молоді директорці училища Марії Кісці. Грамотою нагородили також старшу майстриню виробничого навчання кулінарного профілю Оксану Гелету.
У цей святковий день грамоти отримали наставниці учнів, майстрині виробничого навчання Вікторія Вус, Наталія Матківська, Мирослава Білик, Марія Мазурків, Галина Січиокно, Світлана Теравська та інші працівники. Їх вручила директорка училища Марія Кіска.

Освітня концепція

Марія Кіска розповіла, що в училищі юнаки та дівчата опановують професії, які завжди потрібні людям. Завдяки якісній теоретичній та практичній підготовці випускники училища конкурентоспроможні на ринку праці.
«У нас немає проблем з працевлаштуванням учнів, – наголосила вона. – Багато роботодавців постійно співпрацюють з училищем. Вони неодноразово висловлювали вдячність за високий рівень підготовки кваліфікованих робітників. До речі, ми спільно з соціальними партнерами училища впровадили систему дуальної освіти, за якої учні проходять практичну підготовку на підприємствах галузі. Вони здобувають практичний досвід роботи у реальних умовах виробництва».
На базі училища відбуваються освітні семінари та конференції. Зокрема, 24 травня провели Ярмарок кращих практик викладання природничих наук «Інклюзивне навчання при порушенні слуху». У ньому взяли участь 40 представників освітніх установ з різних областей нашої країни. Захід відбувся за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в форматі проєкту «Інклюзивна освіта: сприяння поширенню найкращих світових практик», спрямованого на впровадження інноваційних освітніх інструментів і методів навчання студентів та учнів з вадами слуху.
Запорукою успішної освітньої діяльності Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг є орієнтація на європейську якість освіти. Училище постійно співпрацює з навчальними закладами професійної освіти аналогічного профілю Польщі, Німеччини та інших країн. Учні вивчають іноземні мови та знайомляться з європейськими трендами.
«Випускники Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг працюють у відомих кафе та ресторанах. Я їх зустрічаю під час обідів та ділових зустрічей. Вони завжди на висоті», – каже начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти ЛОДА Іван Пикус.
За словами заступниці директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Наталії Рибак, в училищі молодь навчають не лише вправно обслуговувати клієнтів, а й створювати їм гарний настрій.
Про духовне виховання учнів та участь у благодійних проєктах розповів священник Храму Пресвятої Богородиці Володарки України отець Зеновій.

Новий освітній простір

Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг постійно розширює матеріально-технічну базу. Нещодавно для практичної підготовки учнів відкрили Навчально-практичний центр за галузевим спрямуванням «Комерційна діяльність».
У ньому облаштували місця для навчання таких професій: офіціант, агент з постачання, агент з організації туризму, адміністратор, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів. На базі центру здійснюватимуть і перепідготовку, підвищення кваліфікації працівників сфери обслуговування клієнтів.
Нещодавно в училищі також облаштували кабінет інформаційних технологій, оснащений сучасними комп’ютерами.
«Ми виховуємо гідних людей, професіоналів, які люблять свою справу. Фаховість є основою діяльності усього колективу», – акцентує директорка училища Марія Кіска.
У Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг органічно поєднали традиції та інновації. Це забезпечує високий рівень підготовки учнів з професій, завжди затребуваних на ринку праці.
реклама

Вступайте до ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг»!
Для вступу не потрібен сертифікат ЗНО. 
Учнів забезпечують стипендією та гуртожитком.
Адреса:
м. Львів; вул. Лесі Українки, 26;
тел.: (032) 242-31-29;
тел.: (032) 235-89-51.
м. Львів; вул. Новознесенська, 14, 47;
тел.: (032) 252-01-89;
тел.: (032) 294-42-91;
e-mail: lpltsp@gmail.com;
сайт: lpltsp.lviv.ua.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8010 / 1.61MB / SQL:{query_count}