Реєструємося у садочки по-новому

У Львові змінили правила зарахування дітей у заклади дошкільної освіти. У чергу записуватимуть не з січня 2019-го, а з вересня

фото: прес-служба ЛМР
Питання влаштування сина чи доньки в дитячий садочок вже тривалий час є одним з найпроблемніших у нашому місті. Частково напругу зняло запровадження електронної реєстрації в черзі на зарахування, проте цілковито проблему це не вирішило. Тож з 21 грудня виконавчий комітет Львівської міськради вніс зміни до Положення та Правил зарахування дітей до садочків Львова.
Зі слів начальника управління освіти Львівської міськради Зоряни Довганик, перед запровадженням змін відбулося широке обговорення з громадськістю, депутатами, батьками. Ці зміни доволі суттєві і на часі, бо в батьків виникало чимало запитань щодо правил зарахування дитини у садочок, зокрема чому за останній місяць так сильно змінилося місце дитини у списках, чому не видно увесь список. Окрім того були зауважені і недосконалості, які давали нагоду для зловживань, зокрема деякі батьки, аби вибирати не з трьох садочків, а з шести і більше, вказували при реєстрації неправильні серію чи номер свідоцтва про народження дитини. Тепер у відповідне віконечко форми потрібно буде завантажити скан-копію документа. Також необхідно буде завантажити скановану копію документа, який підтверджує право на пільгу та подати довідку із Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають пільги, яку видає орган соціального захисту за місцем проживання.
Всього передбачено, що у групах може бути до 20% пільговиків, до попереднього переліку яких додалося ще дві категорії: діти із багатодітних сімей, а також діти, чиї батьки працюють у відповідному садочку. “Практично у кожному садочку у нас є 1-2 вакансії вихователя або помічника вихователя. Може, більше людей зголошуватимуться, якщо зможуть записати дитину в садок на пільгових умовах”, – каже Зоряна Довганик.
Однак головне нововведення те, що батьки зможуть зареєструвати дитину у заклад дошкільної освіти не з першого робочого дня січня, а з першого робочого дня вересня, бо навчальний рік розпочинається у вересні. Дотепер до однієї групи зараховували дітей, які народилися з 1 вересня до 31 грудня одного року, і тих, що народилися з 1 січня і до 31 серпня наступного року. “Коли ми розпочинали реєстрацію 2 січня, то, звичайно, що ці діти, які народилися наприкінці року, мали пріоритет. А діток, які народилися з 1 січня до 31 серпня наступного року, реєстрували лише через рік. Тож батьки дуже часто не розуміли, чому у перший день реєстрації до ясельної групи вже є в переліку 10-20, а то і 50 дітей. Ми зрівноважуємо систему, щоб усі дітки, які потраплять у цю групу, мали однакові можливості”, – пояснила посадовець. Отож 2 вересня 2019 року розпочнеться реєстрація дітей, народжених в період з 1 січня до 31 серпня 2018 року на 2020 рік у групу раннього віку або на 2021 рік – у молодшу групу. Записати дитину можна буде онлайн або в ЦНАПі.
Дітей, які народилися з 1 вересня до 31 грудня 2018 року можна буде реєструвати до дитячих садочків в перший робочий день вересня 2020 року у групу раннього віку на 2021 рік або на 2022 рік – у молодшу групу.
Аби змінити зазначене при реєстрації місце проживання, теж потрібно надати підтверджуючий документ, ним може бути копія договору оренди житла чи довідка з органу реєстрації або з місця проживання. Таку зміну можна зробити лише раз на місяць. “Траплялося, що батьки, бачачи, що дитина не проходить у садочки, де зареєстрована, вносили зміни щодо місця реєстрації та обирали інші садочки, тож інші батьки обурювалися, чому в останній місяць їхнє місце в черзі так відчутно посунулося вниз”, – прокоментувала це нововведення очільниця управління освіти міста.
І ще одна новація – з нас­тупного року усі списки будуть відкритими. Тобто батьки матимуть можливість побачити прізвища та імена дітей, які вже є зареєстровані до певної групи, та дату їхньої реєстрації, порядковість розташування електронної заявки та кількість вільних місць у певній віковій групі на бажаний рік зарахування.
Батькам, які уже зареєстрували дітей у 2017 – 2018 роках до дитячих садків м. Львова, причин для хвилювання немає. Система реєстрації не змінилася, проте потрібно до 10 травня 2019 року додати в бланк заявки скановані копії документів.
І надалі збережеться пріоритетність у зарахуванні в заклади дошкільної освіти для дітей, що зареєстровані у Львові. Зареєстровані за межами міста потраплятимуть у дитсадки у другій хвилі зарахування за наявності вільних місць або ж на рівних умовах, якщо ОТГ чи райадміністрація відповідно до зареєстрованого місця проживання надасть документи, які гарантуватимуть, що місто отримає від них кошти за навчання цих діток.
Окрім того, у ЗДО Львова тепер не буде логопедичних груп, але логопеди працюватимуть і надалі у тих садочках, де є така посада (це приблизно половина закладів), адже чимало діток мають проблеми з мовленням, а в логопедичні групи потрапляло 7-8 дітей. Тепер логопеди займатимуться з усіма, в кого є така потреба. Щодо садочків, де не було логопедичних груп, то там дітей обстежать і, якщо буде потреба у спеціалісті, то керівник ДНЗ має звернутись з листом в управління освіти. А в управлінні погодять введення нової штатної одиниці в розпис, пояснила Зоряна Довганик.
Також головна освітянка Львова зазначила, що інклюзивні групи у ЗДО створюватимуться за потребою. Щоби створити її, батькам особливих діток потрібно звернутись в інклюзивно-ресурсний центр, отримати заключення комісії та подати його до управління освіти міста. Це дасть підставу призначити у відповідну групу соціального працівника, який супроводжуватиме дитину і допомагатиме вихователю.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 1.59MB / SQL:{query_count}