Маєш фах – живеш у достатку!

У Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва м. Львова органічно поєднуються теоретична підготовка і здобуття практичних навичок найвищої якості

В Україні стрімко розвиваються будівельна індустрія, транспорт. Отож, є нагальна потреба в робітничих кадрах. Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова – лідер із підготовки кваліфікованих робітників цих галузей.
У навчальному закладі випускники 9-их та 11-их класів можуть здобути затребувані професії та працювати після закінчення навчання: малярами, штукатурами, лицювальниками, монтажниками санітарно-технічних систем і устаткування, газозварниками, слюсарями з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварниками, рихтувальниками кузовів автомобілів, водіями транспортних засобів категорії “С”, машиністами автомобільних кранів, операторами з обробки інформації та програмного забезпечення. Проводиться також ступеневе навчання молодших спеціалістів за напрямками: обслуговування і ремонт автомобілів та двигунів; експлуатація та ремонт підйомно-транспортних будівельних дорожніх машин і обладнання.
МВПУ АТБ є провідним професійно-технічним навчальним закладом Львівщини, що здійснює підготовку електрозварників. Тепер ця професія найбільш затребувана і перспективна в багатьох галузях індустрії. Підготовці зварників приділяють увагу на загальнодержавному рівні. Переймають і досвід німецької професійної освіти. Зокрема, із позаминулого року Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова є учасником німецько-українського проекту “Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні” відповідно до угоди з Освітнім центром баварської економіки (bbw). Партнерський проект фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини.
У форматі цього проекту проводять зустрічі, ділові поїздки, тренінги з опанування нових технологій зварювальних робіт, стажування викладачів та майстрів виробничого навчання училища на німецьких підприємствах в умовах виробництва.
За участі німецьких партнерів значно оновили матеріально-технічну базу МВПУ АТБ. Зокрема, встановили шість електрозварювальних апаратів виробництва австрійської компанії Fronius, які використовують на сучасних підприємствах. Обладнали і стенд для навчання учнів професії електрозварника та комп’ютерний клас із програмним забезпеченням.

З метою реалізації плану дій уряду України з модернізації матеріально-технічної бази й оновлення змісту профтехосвіти в училищі 16 листопада відкрили навчально-практичний центр зварювання. В урочистих заходах з нагоди відкриття центру взяли участь представники Міносвіти України та влади Львівської області. Доєдналися і соціальні партнери, представники підприємств: СП “Сферос-Електрон”, ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Електронтранс”, ТОВ “ФРОНІУС Україна”, ВМС “Металопром”, Львівський завод будівельних виробів, ПП “Євротерм-Львів”, ТОВ “Стала Енергія”, члени Асоціації перевізників Львівської області, голови кластерів “Будіндустрія” та “Машинобудування”, колеги з навчальних закладів загальної середньої, професійної та вищої освіти.
Навчально-практичний центр був створений завдяки ентузіазму педагогів та учнів навчального закладу в стислі терміни – усього за чотири місяці. На його облаштування витратили 240 тис. грн (кошти Львівської міської ради) і 160 тис. грн (кошти навчального закладу, отримані з виробничої діяльності). Держава інвестувала в проект 2 млн 300 тис. грн. Центр обладнаний відповідно до сучасних вимог щодо підготовки кваліфікованих робітників. У ньому встановили 17 зварювальних апаратів австрійської фірми Fronius, зокрема апарати аргонового, напівавтоматичного, ручного електродугового зварювання, портативну машину термічної різки металу, машину ручної плазмової різки металу, тренажери-стимулятори електрозварювальних робіт. Обладнали 15 навчальних зварювальних постів, кабіну підготовки металу до зварювання, пост дефектоскопії зварювальних швів. Подбали про забезпечення норм і правил охорони праці та безпеки життєдіяльності під час виконання зварювальних робіт.
Відкриття навчально-практичного центру такого технічного рівня наповнює професійну освіту новим змістом, дає сучасні можливості підготовки учнів, конкурентоспроможних на ринку праці, майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-технічних навчальних закладів, підвищення кваліфікації робітників, професійно-практичного  навчання незайнятого населення, а також дозволяє збільшити надходження від виробничої діяльності. Навчання проводитимуть за новітніми технологіями зварювального виробництва на сучасному австрійському обладнанні.
Знадобився багаторічний німецький досвід і при організації дуальної системи освіти. Згідно з цією системою практичну підготовку учні проходитимуть в реальних умовах виробництва з одержанням заробітної плати та подальшою можливістю працевлаштування.
“Ми завжди намагаємося йти в ногу з часом, розробляємо та використовуємо інноваційні методики навчання, активно вивчаємо та запроваджуємо кращий вітчизняний і європейський досвід, – наголосив директор МВПУ АТБ Олег Саврук. – Наші випускники завжди матимуть роботу і гідно зароблятимуть, адже фахівців високо цінують”.
Отож, вступайте до Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва м. Львова і опановуйте актуальні професії!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8034 / 1.59MB / SQL:{query_count}