Вибір професії – це вибір майбутнього

Володимир Кубай, директор Вищого професійного училища №20, – про підготовку кваліфікованих робітників, дуальну освіту та обмін досвідом

– Ви очолюєте училище, яке здійснює підготовку висококваліфікованих робітників для машинобудівної галузі. Як розпочиналась освітня діяльність навчального закладу?
– Училище створене у 1966 році на базі Львівського мотозаводу. У 1976-ому навчальний заклад став середнім професійно-технічним училищем №20. З 1982 року у ньому проводиться підготовка кваліфікованих робітників зі спеціальності налагоджувальник верстатів та маніпуляторів з програмним керуванням. Нині ця професія найбільш затребувана та перспективна у всіх країнах світу і, звичайно, в Україні. У 1989-ому навчальний заклад одним з перших в Україні здобув статус Вищого професійного училища №20 м. Львова та став здійснювати підготовку робітників вищої кваліфікації.
– Яким актуальним професіям нині навчають юнаків та дівчат в училищі?
– До нас приходить навчатися молодь, що прагне добре заробляти та реалізувати себе в житті. Сьогодні Вище професійне училище №20 здійснює підготовку кваліфікованих робітників за такими професіями: налагоджувальник верстатів та маніпуляторів з програмним керуванням, обробка комп’ютерної інформації, основи програмування, електромеханік з ремонту лічильно-обчислювальних машин та побутової техніки, електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, верстатник широкого профілю, слюсар з ремонту автомобілів.
Кваліфіковані робітники цих професій необхідні там, де ведеться промислове виробництво, будівництво, сервісне обслуговування промислового обладнання, побутової техніки, автомобілів.
– Що є запорукою вашої успішної освітньої діяльності?
– Ми дбайливо ставимося до кожного учня. Головне кожного юнака чи дівчину зацікавити, в кожному знайти іскру Божу, мотивувати їх до навчання, до трудової діяльності.
Для підготовки кваліфікованих робітників навчальний заклад має розвинену матеріально-технічну базу: комфортні аудиторії, майстерні, лабораторії, обладнані сучасними комп’ютерами, верстатами, навчальними тренажерами. Педагогічний колектив училища – це команда досвідчених викладачів, майстрів виробничого навчання, які навчають та виховують молодь упродовж багатьох десятиліть, та молодих креативних спеціалістів, серед яких чимало наших кращих випускників. Ми постійно крокуємо у ногу з часом та застосовуємо новітні методи навчання.
– Розкажіть про інноваційні методи навчання.
– Кваліфікованого спеціаліста неможливо підготувати лише в стінах навчального закладу, техніка дуже стрімко розвивається, постійно створюють щось нове у машинобудуванні, у зварювальному виробництві, на ринок випускають щороку нові автомобілі із складною електронікою. Тому сьогодні робітник змушений досконало знати сучасне обладнання, електротехніку, електроніку, діагностику електрообладнання та автомобілів, бути мобільним та швидко освоювати нове. Стараємося якомога більше навчити учнів на підприємстві, в умовах виробництва.
Варто наголосити, що в училищі з метою створення умов для якісної підготовки конкурентоспроможних робітничих кадрів разом з роботодавцями запровадили систему дуальної освіти за якої значну частину фахової підготовки учні проходять безпосередньо на підприємствах і водночас отримують заробітну плату.
– Чи застосовують в училищі новітні європейські освітні технології?
– Ми активно вивчаємо та запроваджуємо кращий досвід підготовки робітничих кадрів європейських країн. Зокрема, з позаминулого року Вище професійне училище №20 є учасником німецько-українського проекту “Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні”. З цією метою укладена угода з Освітнім центром баварської економіки (BBW). Партнерський проект фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини та має на меті підвищити попит на професійну освіту в Україні.
В рамках проекту проводились навчальні тренінги з дидактики, методики щодо запровадження дуальної системи освіти, менеджменту. Майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки за професіями електрогазозварник та налагоджувальник верстатів з ЧПК пройшли стажування на базі Освітнього центру (BBW) у Німеччині та Австрії. Майстерні облаштували новітнім обладнанням для підготовки спеціалістів із даних спеціальностей. На Львівщині нині діють україно-німецькі підприємства, які потребують наших випускників.
– Чи ви обмінюєтеся досвідом з українськими навчальними закладами?
– Ми постійно презентуємо училище на освітніх виставках, фестивалях, різноманітних профорієнтаційних заходах. Запрошуємо освітян і до себе в училище. Зокрема, 30 жовтня ВПУ №20 м. Львова відвідала делегація з Дніпра. Це були представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Національного технічного університету “Дніпровська політехніка”, а також підприємці з компанії Interpipe. Ми ознайомили гостей з методами підготовки в навчальному закладі фахівців машинобудівного профілю, зокрема електрогазозварників. Розповіли також про результати впровадження у навчальний процес дуальної системи. Учасники зустрічі побачили навчально-виробничі майстерні. Обміном досвідом залишились задоволені обидві сторони.
 – Ваші побажання випускникам шкіл та їхнім батькам.
– Хочу звернутися до випускників шкіл та їхніх батьків, що зараз стоять перед складним вибором: куди піти навчатися. Головне не помилитися з вибором професії, щоб потім не розчаруватися. Аби професія була до душі, обирайте державний професійно-технічний навчальний заклад, де є гарантія якості освіти, є стипендія, гуртожиток та реальне працевлаштування. Робітнича професія цінується завжди і всюди!
Запрошуємо випускників 9-11класів вступати до Вищого професійного училища №20 м. Львова. Обирайте якісну освіту, сучасну та актуальну спеціальність! 
Розмовляла
Ірина Бабкіна

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7792 / 1.59MB / SQL:{query_count}