Навчайтеся бути успішними!

У Львівському вищому професійному училищі харчових технологій юнаків та дівчат навчають упевненості та компетентності

Мабуть, кожен мріє досягти успіху в житті, побудувати кар’єру, стати вправним господарем, мати повагу в суспільстві. Для цього необхідно докласти зусиль та мати необхідні знання та навички.
Вмінню визначати мету і засоби її досягнення, формувати упевненість та компетентну поведінку навчають у Школі Успішної Молоді (ШУМ), що діє у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій. Проект реалізовує ЛОГО “МІСТОК” за підтримки департаменту внутрішньої та інформаційної політики ЛОДА у форматі Обласної програми “Молодь Львівщини” на 2016–2020 роки. Координаторами проекту є Софія Чопань та Іванка Рудакевич.
Як розповідає Софія Чопань, навчання у Школі Успішної Молоді відбувається у формі тренінгів, які проходять в училищі щовівторка та щочетверга з 15.00 до 16.30. З вересня розпочалися заняття за трьома напрямками: фінансова грамотність, емоційна компетентність та психологія стосунків. Кожен курс триває упродовж місяця, під час якого проводять 7-8 зустрічей з професійними тренерами, які допомагають молоді навчитися мудро розпоряджатися власними коштами, переживати та ефективно виражати свої емоції, будувати якісні стосунки з ближніми.
Перший блок тренінгів з фінансової грамотності завершився. Тренінги проводили професійні тренери та лектори сфери фінансів, під час яких не лише пояснювали учням складні формули, терміни, поняття, але й ділилися власним досвідом побудови бізнесу. Молодь вчили користуватися грошима як інструментом для досягнення мети, зокрема говорили про звички фінансово грамотних людей; правила грошей та ставлення до фінансів; про те, як визначити мету заощаджень та про поняття грошового потоку, доходів, видатків. А ще вчили вести особистий фінансовий звіт, розвіювали міфи про кредити, інвестиції, накопичувальні програми, депозити та страхування життя. “Ці теми ніхто нам не викладав в школі, не вчили цьому й батьки. Не викладають і теперішньому поколінню. Але вони надзвичайно важливі, адже без основ фінансової грамотності людині постійно бракуватиме коштів, незалежно від того, скільки вона заробляє”, – пояснюють організатори проекту.
Наступний блок тренінгів у форматі “Школи Успішної Молоді”, основна тема якого – “Емоційний інтелект”, розпочався 16 жовтня і триватиме до середини листопада. Тема актуальна, адже люди, які усвідомлюють власні емоції, вміють їх регулювати та розуміють емоції ближніх, живуть набагато якіснішим життям, бо вміють вчасно “натискати на гальма” і уникати різноманітних непорозумінь.
Учні Львівського вищого професійного училища харчових технологій прагнуть бути свідомими, відповідальними, успішними громадянами України. Варто зазначити, що навчання в училищі є потужним стартом кар’єри. Адже професії, які опановують юнаки та дівчата в навчальному закладі, завжди мають попит на ринку праці. Випускники училища добре працевлаштовані, мають високу заробітну плату та можливість кар’єрного зростання. Чимало з них нині працюють провідними спеціалістами на підприємствах харчової промисловості, у торгівлі, ресторанному бізнесі і навіть очолюють відомі львівські кафе та ресторани. До аlma mater вони приходять запрошувати учнів до себе на роботу після закінчення навчання.
Фахівців, що вийшли зі стін Львівського вищого професійного училища харчових технологій, високо цінують не лише на рідній землі, а й за кордоном. Зокрема, кращі випускники навчального закладу добре зарекомендували себе під час навчання у Тюрингії (Німеччина). Міжрегіональний Центр освітніх програм створений з метою реалізації положень угоди про співпрацю в галузі освіти та забезпечення кваліфікованими кадрами між Тюрингійською Агенцією Європейських Програм (ThAEP) та Державним навчальним закладом “Львівське вище професійне училище харчових технологій”. Центр працює з січня 2016 року та пропонує різноманітні освітні програми для випускників українських професійних навчальних закладів у Німеччині. За цей час за напрямами “ресторанний і готельний сервіс”, а також “переробка харчових продуктів” у Тюрингії навчаються 18 учнів з ЛВПУ ХТ. Юнаки та дівчата здобувають професійну освіту європейського рівня, вдосконалюють знання німецької мови, у тому числі професійної термінології. Вони також пізнають культуру країни, беруть участь у житті громади українців Тюрингії, готують страви для вшанування українських свят і навіть різноманітні смаколики для прийомів у посольстві України в Німеччині. Цього року шестеро учнів закінчують навчання та здобувають кваліфікацію технолога. Вони мають змогу повернутися на рідну землю у якості висококваліфікованих спеціалістів, працювати у будь-якій країні ЄС або ж продовжити навчання у  німецьких вишах.
Львівське вище професійне училище харчових технологій постійно презентує свої освітні можливості на масових заходах. До прикладу, від початку навчального року учні під керівництвом майстрів виробничого навчання провели кулінарі майстер-класи на виставці “Львівський товаровиробник–2018” у Палаці мистецтв та етно-ярмарку “День гарбуза” у Шевченківському гаю, взяли участь у фестивалі вулиці лесі Українки Lesi Street Fest, в зоні фуд-корту зі смачною випічкою.
Щорічно 16 жовтня відзначається Всесвітній день хліба. У ЛВПУ харчових технологій підготували програму “Хлібові велика шана”: виставку хлібобулочних виробів, майстер-класи з декорування короваїв, ознайомлення з історією та традиціями пекарської справи у Музеї хлібопекарства училища.
Згодом свою майстерність демонстрували майбутні кухарі та кондитери, адже 20 жовтня було їхнє професійне свято (Міжнародний день кухаря і кулінара). До речі, з нагоди професійного свята керівництво області нагородило почесною грамотою Львівської ОДА майстра виробничого навчання Марію Колотило, грамотами департаменту освіти і науки ЛОДА майстрів виробничого навчання Ольгу Лядик, Ірину Савчак і викладача Галину Петриняк. 
До училища, як зазвичай, завітало чимало львівських школярів. Їх радо запросили на навчання до ЛВПУ ХТ. “Ми навчаємо молодь бути успішними, мати перспективні професії, реалізувати свої здібності, професійно зростати, забезпечувати себе і рідних”, – акцентує директор училища Наталія Склярчук.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7692 / 1.6MB / SQL:{query_count}