Ми орієнтовані на високі результати

Леся Максимів, директор Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування, – про блискучі перемоги у конкурсах та інноваційні методи навчання

– Ваш навчальний заклад традиційно здобув почесні перемоги на конкурсах у форматі виставки-ярмарку “Львівський товаровиробник–2018”. Як ви готувалися до участі у змаганнях?
– Ми готувалися дуже ретельно. Зокрема, для участі у VIII Всеукраїнському проекті “Битва модельєрів–2018” підготували колекцію дитячого одягу Lviv angels, розроблену майстрами виробничого навчання Надією Ренчкою, Оксаною Савкою та Марією Путінцевою, яка була представлена у номінації Fashion kids, та колекцію молодіжного одягу “Калана”, розроблену майстрами виробничого навчання Ольгою Байдою та Надією Сорокою, продемонстровану у номінації “Модний образ”. “Калана” посіла І місце серед 23 учасників. Усього в проекті були представлені 44 колекції одягу молодих модельєрів зі всіх куточків України.
– А які результати показали учні, які здобувають фах перукарів?
– На ХХ ювілейному фестивалі перукарського мистецтва “Галицький талант–2018”, який відбувся 5 жовтня у форматі “Львівського товаровиробника”, учениця другого курсу Лілія Фень посіла ІІ місце у номінації “Історична зачіска”. Дипломом “За оригінальність цілісної ідеї образу” нагороджена учениця ІІІ курсу Вік­торія Чердакова. Їм допомагала підготуватися до конкурсу майстер виробничого навчання Леся Шира. Учні, що демонстрували колекції зачісок, нагороджені медалями “Найкраща модель фестивалю”. Команда Львівського ВПУ побутового обслуговування показала високий рівень підготовки та здобула найвищу нагороду фестивалю – кубок Гран-прі як найкращий навчальний заклад, який поєднав перукарське, кравецьке мистецтво та шоу-постановку у всіх представлених колекціях. Мені приємно було отримати подяку та кубок від організаторів конкурсу. Медалі “Професіонал року” одержали майстри виробничого навчання Оксана Заліско, Леся Шира, Галина Солтис, Тетяна Терлецька. За організацію та активну допомогу у проведенні конкурсу подяками нагороджені: заступник директора з виховної роботи училища Юлія Бен Мансур, майстри виробничого навчання перукарського профілю Ірина Тетерко та Олександра Богомазова. Ми пишаємося цими нагородами, адже доклали багато зусиль, аби гідно представити училище на престижній виставці. Команда учнів та майстрів виробничого навчання перукарського, візажного та манікюрного профілів Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування брала участь у фіналі відбіркових турів XXI  Чемпіонату  спілки перукарів України, який вперше проводився у Львові17-18 жовтня. Представники нашого училища продемонстрували високий рівень професіоналізму та посіли 55 призових місць.
Ми традиційно отримали й найвищу нагороду – Кубок Гран-прі “ХХІ Чемпіонату України СПУ Львів -2018” як краща команда Чемпіонату.
– Які головні засади вашої успішної освітньої діяльності?
– Передусім ми шануємо нашу історію. У цьому році училищу виповнилося 40 років. Навчальний заклад пройшов шлях розвитку від професійно-технічного училища №31, яке здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для підприємств взуттєвої галузі, до сучасного багатопрофільного навчального закладу професійно-технічної освіти.

– Які професії нині опановують юнаки та дівчата у Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування?
– Ми навчаємо випускників 9-х класів (з отриманням повної загальної середньої освіти) та випускників 11-х класів актуальних професій: перукар, манікюрник, педикюрник, візажист, кравець, закрійник, флорист, оформлювач вітрин, приміщень та будівель, складальник верху взуття, взуттьовик з індивідуального пошиття взуття. Наші зусилля спрямовані на підготовку сучасних кваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на ринку праці.
– Що є запорукою якісної освіти в училищі?
– Передусім це хороші умови для навчання, адже теоретичні знання учні здобувають у комфортних аудиторіях, а практичну підготовку – у майстернях з сучасним обладнанням. Важливим фактором є творчий потенціал педагогічного колективу та креативний підхід до навчання молоді. Ми впроваджуємо у навчально-виробничий процес новітні методики, використовуємо сучасні освітні технології. Постійно оновлюємо та розширяємо матеріально-технічну базу училища. Зокрема, наприкінці минулого року ми відкрили Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва. У ньому встановили розкрійне обладнання, яке використовують на передових підприємствах, дуже зручні, мультифункціональні, безшумні швейні машини, техніку для машинного вишивання, у комп’ютеризованому кабінеті спецдисциплін впровадили спеціальні програми конструювання одягу. Проводимо професійно-практичну та професійно-теоретичну підготовку учнів, майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів, а також підвищення кваліфікації робітників. На базі центру другий рік поспіль працює Львівська інноваційна школа кравецької майстерності, у якій ми здійснюємо перепідготовку фахівців швейної галузі у руслі сучасних тенденцій моди, передових технологій та креативного мислення.
– На Львівщині діє пілотний проект впровадження дуальної системи навчання учнів. Чи долучилося ваше училище до цієї ініціативи?
– Так. Виконуючи настанови Міносвіти, наведені в Наказі № 916 від 23 червня 2017 року, з метою створення умов для якісної підготовки конкурентоспроможних робітничих кадрів, здатних задовольнити вимоги загальнодержавного та регіональних ринків праці, ми разом з роботодавцями запровадили систему дуальної освіти.Значну частину фахової підготовки учні проходитимуть безпосередньо на підприємствах. За цією системою вже навчаються 17 першокурсників, що вступили до училища на базі повної середньої освіти. Отже, інноваційний підхід до навчання наповнює професійну освіту новою формою та новим змістом.
– Ваші побажання молодому поколінню.
– Юнакам та дівчатам я бажаю правильно вибрати свій життєвий шлях, опанувати потрібну професію, наполегливо йти до мети. Варто постійно вдосконалюватися, творити, ставити перед собою амбітні цілі та втілювати їх.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7464 / 1.59MB / SQL:{query_count}