“Прикарпатська ватра” – справжнє диво

Про відпочинок і оздоровлення на одному з найкращих в Україні гастроентерологічних курортів, цілющі властивості моршинських мінеральних вод та мальовничу природу Прикарпаття

фото: Ірина Бабкіна (17)
Є місця, до яких притягує як магнітом. Саме таким є оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра”, що належить філії “Агрогаз” ДК “Укртрансгаз”. Це санаторій, розташований у мальовничому передгір’ї Східних Карпат у селі Баня-Лисовицька неподалік відомого бальнеологічного курорту Моршин та база відпочинку “Карпати” на околиці туристичного курортного містечка Яремче.
Цього року санаторій “Прикарпатська ватра” я відвідала уже вчетверте. Щороку повертаюся з нього, сповнена сил та наснаги, з безліччю позитивних емоцій. Природні багатства і прекрасні люди цього краю дарують мені здоров’я та душевну гармонію. Я щиро вдячна начальнику “Прикарпатської ватри” Миколі Байталі, лікарям Олександрі Пелішенко, Марті Шиян, головній медичній сестрі Марії Борис та усьому персоналу санаторію за чудовий відпочинок і оздоровлення.
“Прикарпатська ватра” – один із найкращих гастроентерологічних курортів України завдяки своїм унікальним мінеральним водам, мальовничому ландшафту та цілющому повітрю!
Відомо, що ще в давнину жителі цього краю використовували надзвичайні властивості природних джерел. А офіційно першим лікувальним сезоном стало відкриття в 1878 році “Закладу для лікування грудних захворювань”. Популярність курорту стрімко зростала в Україні та за її межами. Лікувальні властивості місцевої ропи стали цінувати на рівні відомих німецьких, угорських та чеських бальнеологічних курортів.
Головними “лікарями природної аптеки” Моршинської лікувально-оздоровчої курортної зони є її унікальні цілющі мінеральні води та розсоли. Найпопулярнішою для лікування гастроентерологічних захворювань є ропа джерела №6, яку розводять у потрібних концентраціях і застосовують для питного лікування, а також для ванн, кишкових зрошень, дюбажів тощо. За хімічним складом вона хлоридно-сульфатна калієво-магнієво-натрієва і характеризується високим вмістом сульфатів, магнію, калію і відносно низьким – хлоридів натрію. Іонний склад ропи джерела №6 свідчить про її високу бальнеологічну цінність. Мінеральну воду джерела №4 (джерела Божої Матері) охоче вживають усі відпочивальники. Ця слабомінералізована (0,17 г/л) вода за хімічним складом гідрокарбонатно-кальцієва. До її складу входять калій, натрій, магній, залізо і велика кількість розчинного кисню.
Моршинські мінеральні води надзвичайно ефективні у лікуванні та профілактиці захворювань органів травлення, печінки, кишківника, підшлункової залози. Сприяють підвищенню імунного статусу організму, значному зниженню показників цукру та холестерину в крові. Тож до оздоровниць Моршинської санаторно-курортної зони щороку приїздять тисячі людей з усіх куточків нашої країни та з-за кордону.
Одним із найкращих санаторіїв цієї місцини є оздоровчий комплекс “Прикарпатська ватра”. Санаторій має розвинену інфраструктуру: незалежне водо- та енергопостачання, спальні корпуси з номерами класу стандарт, напівлюкс і люкс, кухню з їдальнею, спортивний комплекс, бібліотеку. Є свій бювет мінеральних вод, потужна діагностично-лікувальна база, кваліфікований медичний персонал. На великій доглянутій території ростуть численні хвойні та листяні дерева, квіти, кущі. У “Прикарпатській ватрі” надзвичайна атмосфера, тут лікують унікальні мінеральні води, чудова прикарпатська природа, цілюще повітря. А душу зігріває уважне й позитивне ставлення керівництва та всього персоналу санаторію.

Як розповідає начальник оздоровчого комплексу “Прикарпатська ватра” Микола Байтала, за понад 54 роки існування санаторію в ньому відпочили та оздоровилися десятки тисяч людей. “Наш санаторій працює цілий рік та може одночасно прийняти 160 осіб, – запевняє він. – Це працівники газотранспортної системи України, а також відпочивальники за комерційними путівками. У санаторії діє соціальна програма: “Прикарпатська ватра” приймає на лікування та реабілітацію потерпілих від аварії на ЧАЕС і захисників нашої Вітчизни. Зокрема, торік у нас оздоровилися й відпочили 435 учасників АТО, 115 інвалідів, 68 ліквідаторів Чорнобильської аварії. До нашого санаторію щороку приїздять люди з усіх областей України, а також з інших країн. Умови проживання тут комфортні, номери укомплектовані сучасними меблями та побутовою технікою. Зручним є те, що всі оздоровчі процедури – на території санаторію. Тож у першій половині дня відпочивальники можуть лікуватися, а по обіді безкоштовно вирушити нашим автобусом до Моршина, побувати на цікавих екскурсіях або ж зайнятися спортом. До речі, в нас є тренажерний зал, тенісні корти, більярд, настільний теніс, шахи тощо. Тож “Прикарпатська ватра” має всі умови для гарного відпочинку і оздоровлення. Багато людей приїздять до нас постійно”.
У “Прикарпатській ватрі” надають якісні діагностичні, консультативні та лікувальні послуги. “Оздоровниця володіє потужною лікувально-діагностичною базою, оснащеною апаратурою виробництва США, Німеччини, Японії, – розповідає заступник начальника “Прикарпатської ватри” з лікувальної роботи Олександра Пелішенко. – У нас проводять клінічні та біохімічні аналізи у відповідних лабораторіях та обстеження у кабінетах ультразвукової діагностики, функціональної діагностики (електрокардіографія), а також огляд проктолога у кабінеті ректороманоскопії. Консультації лікарів та медичні процедури надають у лікувальному відділенні, в складі якого: автоматизований бювет мінеральних вод; ванне відділення на 12 ванн; озокеритне відділення для лікування внутрішніх органів, хребта та суглобів; фізіотерапевтичне відділення, оснащене 32 апаратами. Функціонують кабінети: оксигенотерапії, мікроклізм, кишкового зрошення, електросну, ароматерапії, галотерапії, масажу. Кожному хворому підбирають відповідне лікування основних гастроентерологічних та супутніх захворювань”.
“У нашому санаторії лікування спрямоване на встановлення та уточнення діагнозу, зниження темпів розвитку захворювання, профілактику загострень, нормалізацію імунного статусу, поліпшення функції органів шлунково-кишкового тракту та інших внутрішніх органів, – додає головна медична сестра “Прикарпатської ватри” Марія Борис. – Для цього використовуємо близько 52 методик лікування”.
Медперсонал санаторію висококваліфікований та дуже привітний. Тут кожному приділяють увагу, для кожного знаходять теплі слова, а також дають рекомендації, як надалі підтримувати здоров’я в хорошому стані. Тому люди тривалий час після лікування в “Прикарпатській ватрі” почуваються добре.
Важливим лікувальним методом у санаторії є збалансоване дієтичне харчування (дієта №1, 5, 5-П, 9, 15). Щодня за власною рецептурою працівники їдальні під керівництвом Оксани Клименко готують різноманітні страви, багаті на вітаміни, вуглеводи, жири. “Страви, які ми готуємо, дієтичні та водночас по-домашньому смачні, – каже вона. – До того ж можна вибрати ті, що до вподоби. У меню-замовленні завжди є по дві перші та другі страви, закуски, салати, солодощі, фрукти, кефір, власна випічка. Продукти закуповуємо свіжі та якісні. Тож люди дякують нам за смачні страви та за привітне, доброзичливе обслуговування”.
Задушевна атмосфера “Прикарпатської ватри” сприяє гарному відпочинку і навіть допомагає знайти справжніх друзів. Багато людей тут подружилися та спілкуються далі.
Тож приїжджайте в “Прикарпатську ватру”, щоб добре оздоровитися, чудово відпочити, поспілкуватися і поїхати додому з гарними враженнями та бажанням ще не раз повернутися сюди!
Адреса санаторію:
82488, Львівська область, Стрийський р-н,
c. Баня-Лисовицька, вул. Курортна, 55.
Тел. у Львівській обл.
(245) 6-82-39 (цілодобово),
6-82-62 – рецепція;
050 370-89-81;  063 274-86-97,
www.prykarpatskavatra.com

Михайло Гінзбург, академік Української нафтогазової академії (м. Харків):
– У “Прикарпатській ватрі” я вдесяте. Щороку відвідую улюблений санаторій, тому що тут прекрасні умови для лікування та відпочинку. Оздоровчі процедури допомагають мені тривалий час почуватися добре. Чудова природа, привітний персонал санаторію створюють гарний настрій. Їду з “Прикарпатської ватри” із вдячністю начальнику оздоровчого комплексу Миколі Байталі, головному лікареві Олександрі Пелішенко та всьому персоналу санаторію. Сподіваюся ще не раз приїхати сюди.
Ольга Лавренюк, учасниця АТО (м. Володимир-Волинський):
– Я приїхала в “Прикарпатську ватру” вперше. Лікар Олександра Пелішенко призначила мені медичні процедури, які значно покращили стан здоров’я. А природа, комфортні умови проживання, доброзичлива атмосфера відновлюють душевну гармонію. Спілкування з хорошими людьми наповнює теплом. Я знайшла тут справжніх друзів. Вдячна керівництву та всім працівникам санаторію за гарний відпочинок і оздоровлення!
Людмила Рощина, оператор ГРС ДК “Укртрансгаз” (Волинська обл., м. Горохів):
– У санаторії я вперше у житті. Отримала в “Прикарпатській ватрі” такий заряд енергії, що дає наснагу успішно працювати, виховувати сина, вести господарство. Позитивна атмосфера, що панує в санаторії, сприяє й гарному спілкуванню. Подружилася тут із людьми, з якими підтримуватиму стосунки довгі роки. А зі своєю сусідкою по номеру вже домовилися приїхати до “Прикарпатської ватри” і наступного року.
Сергій Пінкевич, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС (м. Харків):
– Мене скерували в “Прикарпатську ватру” на оздоровлення. Вдячний керівництву та всьому персоналу санаторію за прекрасну організацію його діяльності, за чуйне і дбайливе ставлення! Оздоровчі процедури та чудова атмосфера позитивно впливають на самопочуття. Подобається по-домашньому смачне харчування. Вдячний, що про ліквідаторів Чорнобильської аварії у “Прикарпатській ватрі” подбали, створили гарні умови відпочинку та оздоровлення.
Євгенія Рибак, пенсіонерка (Чернівецька обл., Хотинський р-н, с. Зарожани):
– У “Прикарпатську ватру” я приїхала вперше. Обрала цей санаторій, тому що прочитала багато хороших відгуків про нього. У мене також найкращі враження від “Прикарпатської ватри”. Сподобалося уважне й доброзичливе ставлення персоналу. Оздоровчі процедури покращують мій стан. Тут є нагода прекрасно відпочити. Хороші умови, велика доглянута територія, тиша і спокій. Подобаються і смачні дієтичні страви.
Олена Боднараш, пенсіонерка (Чернівецька обл., Герцаєвський р-н, c. Цурень):
– “Прикарпатська ватра” – чудове місце для лікування та відпочинку. Мені тут дуже сподобалося. Насолоджуюся гарною природою, цілющим повітрям, тишею та спокоєм. Медичні процедури допомагають відновити здоров’я. Дуже подобається ставлення всього персоналу санаторію. Сподіваюся ще не раз відвідати “Прикарпатську ватру”.
Віктор Ковальчук, ветеран АТО, керівник соціально-правового відділу ветеранів АТО/УБД Синельниківщини (Дніпропетровська обл., м. Синельникове):
– У санаторії “Прикарпатська ватра” я вперше. Тут вражає надзвичайна атмосфера: чисте повітря, багато зелені. Неподалік є річка та озеро, тож можна купатися. Подобається й можливість відвідувати цікаві пізнавальні екскурсії. Кваліфікований, уважний та привітний персонал допомагає відновити здоров’я та покращити психологічний стан. Для мене після участі в АТО це дуже важливо. Щиро вдячний керівництву та всьому персоналу санаторію за те, що вони дбають про захисників Вітчизни!
Тетяна Качоровська, вишивальниця народного одягу (м. Тернопіль):
– У цьому санаторії я вже утретє. Раніше приїздила в “Прикарпатську ватру” з батьками. Тут є всі умови для гарного відпочинку та оздоровлення. Мені подобається можливість поринути у світ чудової прикарпатської природи, яка дарує душевну гармонію. Оздоровчі процедури запобігають виникнення хронічних захворювань, а смачне харчування сприяє гарному настрою. Дякую керівництву та всім працівникам санаторію за фаховість, чуйність, уважність!
Олексій Дерменжи, пенсіонер, колишній працівник ДК “Укртрансгаз” (м. Дніпро):
– У “Прикарпатській ватрі” відпочиваю та оздоровлююся вп’яте. Моршинські мінеральні води та лікувальні процедури, дієтичне харчування допомагають покращити стан здоров’я. Тут чудова атмосфера, надзвичайне повітря, насичене пахощами різноманітних дерев, кущів і квітів. У великому місті цього бракує. Повертаюся з “Прикарпатської ватри” завжди сповнений хорошого самопочуття та гарного настрою.
Валентина Куртєєва, вихователька дитячого садка (м. Кривий Ріг):
– Дуже задоволена, що обрала “Прикарпатську ватру” серед санаторіїв Моршинської лікувально-оздоровчої курортної зони. Тут дуже комфортно і затишно. Зручно, що всі оздоровчі процедури можна пройти на території санаторію. У “Прикарпатській Ватрі” є все для діагностики та ефективного лікування. Лікувальний процес добре організований, немає черг, все чітко та якісно. Медперсонал уважний та чуйний. Відпочиваю тут душею і тілом. Це місце, куди хочеться повертатися ще і ще раз.
Ганна Бойко, головний бухгалтер Львівської обласної організації роботодавців автомобільного транспорту “Укравтотранс-Львів”:
– Приїхала на відпочинок із дорослим сином Мар’яном. “Прикарпатська ватра” – чудове місце для сімейного відпочинку. Тут дуже комфортно і затишно, багато зелені, цілюще лісове повітря. Подобається атмосфера, уважне, чуйне ставлення персоналу. Харчування дієтичне і водночас смачне. Дякуємо “Прикарпатській ватрі” за тепло, яке вона дарує людям!
Галина Човага, електромеханік управління “Укргазтехзв’язок” (м. Стрий):
– Відпочивала в “Прикарпатській ватрі” з чотирирічним сином Євгеном. Тут комфортно дорослим і дітям. Медичні процедури відновлюють сили та оздоровлюють. Персонал санаторію кваліфікований і дуже привітний. Дієтичне харчування дуже сподобалося. У вільний час ми займалися спортом, зокрема грали в теніс. Сподіваємося згодом приїхати в “Прикарпатську ватру” всією родиною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8962 / 1.76MB / SQL:{query_count}