Професія кравець – на вагу золота

У Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування змагалися майбутні фахівці швейного виробництва

Одяг віддавна є неодмінною та важливою складовою життя кожної людини. Це не лише тепло, комфорт, зручність, а й спосіб продемонструвати свій смак, стиль життя. Змінюються часи та соціальні умови і водночас змінюються модні тренди, з’являються нові тканини, фасони одягу. Тож легка промисловість завжди є важливою складовою розвитку суспільства. Сьогодні на Львівщині зростає попит на модний, якісний одяг і на вимогу часу динамічно розвивається швейне виробництво. Тому існує нагальна потреба у кваліфікованих робітниках цієї галузі.
Високий рівень підготовки майбутні швейники продемонстрували на II етапі обласного конкурсу фахової майстерності серед учнів закладів професійно-технічної освіти Львівської області з професії кравець, який відбувся 15 – 16 травня на базі ДНЗ “Львівське вище професійне училище побутового обслуговування”.
Кравець – це професія творча, але доволі складна. Хороший спеціаліст – це поєднання смаку, просторового мислення, акуратності, майстерності, сучасних знань, навичок моделювання одягу, вміння працювати на сучасному обладнанні. Усіх цих професійних якостей навчають майбутніх фахівців швейного виробництва у ДНЗ “Львівське вище професійне училище побутового обслуговування”. Училище успішно працює на ниві професійно-технічної освіти нашого краю впродовж півсторіччя та здійснює підготовку кваліфікованих робітників кравецького, взуттєвого, перукарського профілів.
Навчальний заклад має потужну матеріально-технічну базу. Теоретичні заняття здійснюють у зручних аудиторіях. Практичну підготовку учні проходять у нових, оснащених сучасним обладнанням,  комп’ютерною технікою майстернях. 
Високопрофесійний і творчий педагогічний колектив постійно впроваджує у навчально-виробничий процес новітні методики, використовує сучасні освітні технології. Зокрема, з грудня минулого року у Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування успішно функціонує навчально-практичний центр інноваційного кравецтва. 12 лютого на його базі відкрили Львівську інноваційну школу кравецької майстерності. ЛВПУ ПО надає школі освітні послуги, зокрема викладачі та майстри виробничого навчання училища проводять теоретичні та практичні заняття. Навчання у List поєднує сучасне мислення та вивчення практичних основ професії, опанування знань про тканини, техніки розкрою та шиття, модні стилі, тенденції. У програмі передбачено 90% практичних занять. Тривалість курсу-інтенсиву у школі – три місяці, після його завершення учасник отримує кваліфікацію 3-го розряду, сертифікат школи List і змогу працювати у легкій промисловості. 
“Завдяки інноваційному підходу до навчального процесу, гарній репутації та високим досягненням, Львівське вище професійне училище побутового обслуговування обрали для проведення обласного конкурсу фахової майстерності майбутніх кравців”, – зазначив заступник директора департаменту освіти та науки Львівської обладміністрації Ігор Гайдук. 
У конкурсі взяли участь вісім навчальних закладів професійно-технічної освіти Львівщини: Львівське вище професійне училище побутового обслуговування, Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, Дрогобицький професійний політехнічний ліцей, Вище професійне училище №34 (м. Стрий), Львівське вище професійне училище технологій та сервісу, Золочівський професійний ліцей, Вище професійне училище №11 (м. Червоноград), Миколаївський професійний ліцей.
Учні змагалися у вправності під час практичного туру, а наступного дня демонстрували рівень знань у теоретичній частині. Вміння та компетентність учнів оцінювало професійне журі, яке очолювала викладач Львівського коледжу індустрії моди Галина Остафій. Вона відзначила високий рівень підготовки усіх учасників конкурсу та запросила їх до коледжу на бюджетну форму навчання.
Переможницею конкурсу стала учениця Львівського вищого професійного училища побутового обслуговування Ольга Федюк. Друге місце посіла учениця Міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова Ганна Шамайло.
Як акцентувала директор ЛВПУ ПО Леся Максимів, змагання проходили у сучасних майстернях і аудиторіях. “Конкурс є справжнім святом професійно-технічної освіти, – каже вона. – Учні та їхні наставники мають змогу поспілкуватися, поділитися досвідом, навчитися новому у професії, продемонструвати свої досягнення”. 
Зокрема, під час конкурсу відбувся показ колекцій одягу, виготовлених учнями та майстрами виробничого навчання ЛВПУ ПО, які заслужили високі нагороди завдяки креативним рішенням, сучасному дизайну, відповідності модним трендам. Зокрема, ексклюзивна колекція “Андеркат” перемогла у номінації Модний образ на конкурсі молодих дизайнерів “Битва модельєрів – 2017”. Колекція одягу Moonlight, створена для солістів Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, 14 – 16 березня у Харкові посіла ІІІ місце серед професійно-технічних навчальних закладів у III Всеукраїнському конкурсі “Прорив легкої промисловості”, ініційованому національним галузевим партнерством у легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine та Асоціацією швейних училищ України. Колекція “Фантазія на тему льону” посіла І місце у номінації Мода “Еко-шик” на фестивалі-конкурсі екологічної творчості “Ековернісаж-2018”. Етнографічна “Квітка душа” стала справжньою сенсацією на Всеукраїнському конкурсі “Стиль”. Колекція одягу для ресторанного бізнесу Kavalier перемогла у конкурсі “Прорив легкої промисловості” минулого року та представляла Україну на заключному етапі змагань із фахової майстерності WorldSkills International у м. Дубай (ОАЕ).
Училище пишається здобутками своїх учнів та їхніх наставників, численними перемогами у престижних фахових конкурсах. 
“Ми любимо своїх учнів, створюємо для них хороші умови для навчання та проживання. А юнаки та дівчата віддані рідному навчальному закладу та обраним професіям”, – акцентувала директор ЛВПУ ПО Леся Максимів
“Професія кравець – на вагу золота, – наголосив начальник відділу професійної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки ДОН ЛОДА Михайло Мураль. – Ви завжди матимете роботу, яка дозволить проявити свої здібності та прогодувати родину”.
Львівське вище професійне училище побутового обслуговування запрошує на навчання за актуальними творчими спеціальностями.
Адреса: Корпус №1, 
м. Львів, вул. Б.Хмельницького, 50-а
тел. (032) 252-11-20
Корпус №2, м. Львів, вул. Й.Сліпого, 33
тел. (032) 275-25-20
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9125 / 1.6MB / SQL:{query_count}