Вибір професії – це вибір життєвого шляху

У державному навчальному закладі “Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг” презентували актуальні професії

На початку лютого у провідному навчальному закладі професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини, який проводить підготовку висококваліфікованих фахівців для підприємств сфери послуг та торгівлі, а також ресторанного господарства панувала атмосфера гостинності.
Аби ознайомитися з популярними професіями та обрати майбутній фах і, зрештою, життєвий шлях, у навчальний заклад завітали численні колективи учнів львівських загальноосвітніх шкіл, зокрема, №87, 52, 55, 62, 98 та школярі з міст і сіл Львівщини – Зимної Води, Пікуловичів, Рудного, Дублян, Малехова, Радехова, Буська, Кам’янки-Бузької.
Молодь мала змогу ознайомитися з професіями продавця, перукаря, кондитера, офіціанта, бармена, агента з організації туризму. Школярі відвідали майстер-класи, побачили як роблять сучасні зачіски, як вправно вміють обслуговувати клієнтів майбутні продавці, офіціанти, бармени, фахівці туристичної сфери, разом з учнями училища та майстрами виробничого навчання взяли участь у майстер – класах з виготовлення різноманітних смаколиків.
Окрім того, юнаки та дівчата побачили, які професійні роботи, виготовлені руками юних умільців училища, представлені на виставці технічної та художньо-ужиткової творчості. Під час концерту вони впевнилися, що тут також розквітають артистичні здібності співаків, танцюристів, читців.
Учні училища під керівництвом директора Марії Кіски, адміністрації училища та майстрів виробничого навчання продемонстрували фахові навички та артистичні таланти під час урочистого святкування Дня бармена. Нагадаємо, щорічно 6 лютого весь світ відзначає професійне свято відмінних психологів, знавців коктейлів, привітливих та майстерних людей, які обрали професію бармена. Варто зазначити, ця традиція започаткована від католицького свята вшанування пам’яті святого Аманда, покровителя виноробів, пивоварів, власників ресторанів і барменів. Професія бармена зародилася в Америці за часів золотої лихоманки. Бармен у буквальному перекладі – “людина за стійкою”, а стійкою називали бар’єр, який відділяв зону, де продавали спиртні напої, від решти торгового залу в тогочасних крамницях. З Америки також походять і коктейлі. А у 1862 році побачила світ “Біблія бармена” – перша книга, що містить відомості про напої, рецептуру коктейлів і професійний кодекс бармена.
Сьогодні бармени вміють приготувати коктейлі, каву, проводити декантування вина. Вони повинні знати види і асортимент напоїв та технологію їх приготування, а також уміти працювати на спеціальному устаткуванні та готувати напої за рецептурами. Ця професія ставить певні вимоги до індивідуальних якостей людини, зокрема це активність, ввічливість, доброзичливість, уважність, відповідальність, чесність, уміння працювати з людьми.
Усіх цих фахових навичок та моральних засад навчають у ДНЗ “Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг”. Навчальний заклад є найдавнішим на Львівщині, у якому навчають професії “Бармен”.
До слова, його заснували у 1944-ому як Торгово-кулінарну школу, яка згодом стала професійно-технічним училищем №18. Навчальний заклад неодноразово реорганізовували, але завжди у ньому зберігалися кращі традиції крамарування та кухарства.
Сьогодні у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг готують висококваліфікованих фахівців для сфери гостинності, закладів торгівлі, перукарень, салонів краси, потреба в яких завжди є на ринку праці. “Практично всі спеціальності, яких ми навчаємо, є популярними серед молоді, – акцентувала директор училища Марія Кіска. – Щороку до нас на навчання приходять юнаки та дівчата, впевненні, що практичні професії гарантують успішне працевлаштування, а отже – реалізацію своїх здібностей, повагу в суспільстві та забезпечене майбутнє”.
Слова вдячності за плідну співпрацю прозвучали від роботодавців: директора ресторану “Супутник”, кафе “Вероніка”, “Дефіляда”, “Піца на дровах”, де учні училища успішно проходять виробничу практику та виробниче навчання. Випускники цього навчального закладу працюють у багатьох відомих кафе, ресторанах, торгових центрах, салонах краси. Є серед них і керівники підприємств.
Вступайте до ДНЗ “Львівське вище професійне училище
торгівлі та сфери послуг” і опановуйте актуальні професії!
Адреса:
м. Львів, вул. Лесі Українки, 26
Тел.: (032) 242-31-29, 252-01-89, 235-89-51.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7686 / 1.58MB / SQL:{query_count}