50 років традиціям, що творять майбутнє

Львівське вище професійне училище харчових технологій упродовж півсторіччя готує фахівців актуальних професій

фото: Олег Огородник
У історичній будівлі на площі Данила Галицького, 8 панує святкова атмосфера. Провідний навчальний заклад професійно-технічної освіти Львівщини відзначає свій перший поважний ювілей – 50 років успішної діяльності на ниві підготовки кваліфікованих фахівців для харчової промисловості та сфери гостинності.

Золоті сторінки історії

У день святкування ювілею у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій з любов’ю і шаною гортали сторінки історії та з вдячністю згадували видатних людей, котрі її творили і творять.
Навчальний заклад був заснований у жовтні 1967-го як Школа ФЗУ при Львівському тресті хлібопекарської промисловості. Вона була розташована на площі Кропивницького, 4 у невеликому двоповерховому приміщенні. Першими прийшли здобувати професію пекаря всього 60 учнів. Директором навчального закладу упродовж 11 років від моменту його заснування був Петро Гараймович. Опановувати хлібопекарську науку та практику допомагав невеликий, але творчий та самовідданий педагогічний колектив. Саме вони – керівництво, викладачі, майстри виробничого навчання того часу заклали фундамент нинішнього потужного навчального закладу.
Училище бурхливо розвинулося та зміцнилося за часів керівництва директора Вірослави Георгіаді у 1978 – 2002 роках. У ньому навчалося 400 учнів, збільшився педагогічний колектив. Завдяки старанням директора у 1983-ому училище переїхало в центр міста: у історичну будівлю на площі Данила Галицького, 8. Були запроваджені нові спеціальності та напрями підготовки фахівців. Окрім того, суттєво зміцнилася вся матеріально-технічна база, іншими, сучасними, стали навчально-виробничі майстерні. У 1984 – 1987 роках училище стало багатогалузевим і здійснювало підготовку кваліфікованих робітників для макаронної, пивобезалкогольної, тютюнової, кондитерської та хлібопекарської галузей. З 1985-ого запровадили підготовку учнів на базі 8 класу зі здобуттям повної середньої освіти. У 1987-ому навчальний заклад був переданий в підпорядкування Львівському обласному управлінню професійно-технічної освіти.
Варто також відзначити значний внесок у формування та розвиток навчального процесу заступника директора училища з навчально-виробничої роботи Юрія Верходая. Він розпочав роботу в навчальному закладі з перших днів його діяльності та самовіддано працював у ньому впродовж двох десятиліть.
Молодою випускницею Київського технологічного інституту харчової промисловості 1981-го прийшла до навчального закладу Наталія Склярчук. Спочатку вона була майстром виробничого навчання, потім викладачем, заступником директора, а з 2002-го очолює колектив. За 15 років діяльності Наталії Склярчук на посаді директора завдяки її невгамовній енергії, наполегливій праці та креативному мисленню в навчальному закладі впроваджені нові напрямки підготовки фахівців, засвоєні сучасні технології, інноваційні методи навчання, розвинулася міжнародна співпраця. Зокрема, в училищі більш ніж десять років діє навчально-практичний пекарський центр, створений за підтримки німецького Фонду Роберта Боша та компанії IFT GmbH Товариства з відновлення, у якому встановлене нове сучасне обладнання. Сьогодні центр є осередком навчання учнів училища з професій пекар, пекар-майстер, кондитер, а також на його базі проходять перенавчання і підвищення кваліфікації доросле населення та робітники хлібопекарських підприємств.
Головними пріоритетами роботи Львівського вищого професійного училища харчових технологій є збереження та розвиток українських національних традицій і водночас орієнтація на європейські освітні стандарти. Зокрема, училище постійно бере участь у вітчизняних та міжнародних освітніх заходах, підтримує та розвиває партнерські стосунки із закордонними навчальними закладами такого ж профілю. Одним зі стратегічних партнерів міжнародної співпраці є Агенція європейських програм землі Тюрингія з Німеччини.
“Освіта європейського рівня – це вимога часу, – наголошує Наталія Склярчук. – Цим принципом керується колектив училища, щоби дипломи випускників були престижними на ринку праці. Ми втілюємо його в життя через поглиблене вивчення іноземних мов; розвиток освітньої та культурної співпраці з професійними навчальними закладами Німеччини, Польщі, Словаччини; стажування наших учнів за кордоном; проведення майстер-класів кращими європейськими шеф-кухарями”.
Училище розвивається з урахуванням сучасних ринкових тенденцій та готує конкурентоспроможних фахівців завдяки постійній співпраці із соціальними партнерами: ПАТ “Концерн “Хлібпром”, ВП “Львівський хлібозавод №1”, ВП “Львівський хлібозавод №5”, Цех кондитерських виробів, Комбінат громадського харчування Національного університету “Львівська політехніка”, ПП “Степанків”, кондитерська фірма Viktoria та іншими. Тут учні опановують навички професії, проходять виробничу практику та згодом працюють.
Навчання у Львівському вищому професійному училищі харчових технологій гарантує молоді успішне працевлаштування та забезпечене майбутнє.

Гордість училища

Училище пишається вихованцями, котрі своєю працею, своїм життям творять історію нашого міста, області, України.
Багатьом училище дало не лише професію, а й долю. Одна з перших випускниць училища Галина Гараймович працювала майстром виробничого навчання до минулого року, тож 49 років її життя пов’язані з рідним навчальним закладом. Старший майстер Ніна Хомин, майстер Ганна Костельна працювали з дня відкриття училища та завершили свій трудовий шлях в його стінах.
Здобувають освіту та опановують фах в ЛВПУ ХТ навіть династії. Як розповідає випускниця Тетяна Шагало, училище стало доленосним для всієї її родини. Тридцять років тому вона закінчила навчальний заклад за спеціальністю пекар-кондитер. Прийшла працювати на Львівський хлібозавод №1, де зустріла свого майбутнього чоловіка Тараса, випускника училища. Їхній син Володимир також навчався у ЛВПУ ХТ та нині працює тісторобом на Львівському хлібозаводі №1.
Чимало випускників навчального закладу є й серед викладачів, майстрів виробничого навчання та інших працівників ЛВПУ ХТ. Зокрема, нині в училищі навчають та виховують учнів викладачі Наталія Дремух і Галина Петриняк, фахові навички та секрети професії передають молоді випускники навчального закладу – майстри виробничого навчання Людмила Гудзюк, Наталія Пашкуцька, Марта Маковоз,  Лідія Криворука, Павло Васіков та інші. Головним бухгалтером училища є також його випускниця Марія Хомут.
З 1970-ого донині працює викладачем-методистом Любов Білоруська, багатолітній, незмінний керівник Музею хлібопекарства, створеного в 1992 році стараннями учнів, викладачів та майстрів училища. “Проводимо в музеї важливі зустрічі, відкриті уроки, а також патріотичні заходи, – каже вона. – Адже ми не лише навчаємо юнаків та дівчат, а й виховуємо у них любов до рідної землі, національних традицій та обраної професії”.
У 1975-ому прийшли навчатися Віра Маховська та Галина Мік, котрі нині працюють в рідному училищі майстрами виробничого навчання.
У 1980-ому до училища вступила нинішній майстер виробничого навчання Ольга Ганущак, неодноразова переможниця фахових конкурсів. Вона збирає традиційні рецепти української кухні та пропагує їх у своїх виданнях та ЗМІ.
Пишається училище й багатьма іншими своїми випускниками, котрі успішно навчають молодь, працюють на підприємствах харчової промисловості, у кафе, ресторанах, закладах торгівлі.

Привітання, нагороди

Самовіддана праця колективу училища була відзначена численними нагородами. Зокрема, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос від імені ЛОДА вручила подяку колективу Львівського вищого професійного училища харчових технологій за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців. Директор училища Наталія Склярчук, заступник директора Галина Корж та викладач Любов Білоруська були нагороджені почесними грамотами ЛОДА.
Привітали училище з ювілеєм та вручили відзнаки викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим працівникам директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз та заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук. Від імені Львівської міської влади нагороди вручила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик. Від профспілок колектив училища привітав голова Львівської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Михайло Тарнавський.
Заступник директора Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Наталія Рибак у привітальному слові нагадала, що училище дало освіту та “путівку в життя” десяти тисячам своїх випускників. Вона також вручила нагороди працівникам ЛВПУ ХТ. Щиро вітали училище з ювілеєм і колеги-освітяни.
Родзинкою ювілейного вечора став виступ Дитячого телевізійного театру “Юрашки”. До речі, в училищі відтворили рецепт медових пряників, що називалися юрашки, бо їх випікали для ярмарків, які проводили в стародавньому Львові біля церкви святого Юра. Тепер в навчально-практичному пекарському центрі ЛВПУ харчових технологій такі пряники випікають для виступів дитячого колективу та святкових подій.

Львівське вище професійне училище харчових технологій упевнено крокує в майбутнє і запрошує випускників 9 та 11 класів вступити на навчання, відтак стати частиною дружнього, творчого, талановитого колективу та здобути завжди потрібні людям професії:

• пекар, кондитер;
• кухар;
• кухар, офіціант;
• офіціант, бармен;
• продавець продовольчих товарів;
• адміністратор, продавець;
• агент з постачання, контролер-касир, декоратор.

Адреса: м. Львів, пл. Данила Галицького, 8,
тел.: 235-56-13; 235-53-30; 235-46-12, тел./факс 235-53-30,
e-mail: lplcht@ukr.net, http: /lvpucht.lviv.ua
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8582 / 1.7MB / SQL:{query_count}