Прем'єр Ірландії офіційно пішов у відставку

У вівторок, 6 травня, офіційно пішов у відставку прем'єр-міністр Ірландії Берті Ахерн, повідомляє РІА "Новости". Він обіймав цю посаду останні одинадцять років. У своїй прощальній промові 56-річний Ахерн сказав, що таке рішення є його особистим вибором і переслідує мету оновлення політичного життя в країні. Ахерн також оголосив про відхід з посади лідера правлячої ірландської партії "Фієнна Фойл".

irl.jpgУ вівторок, 6 травня, офіційно пішов у відставку прем'єр-міністр Ірландії Берті Ахерн, повідомляє РІА "Новости". Він обіймав цю посаду останні одинадцять років. У своїй прощальній промові 56-річний Ахерн сказав, що таке рішення є його особистим вибором і переслідує мету оновлення політичного життя в країні. Ахерн також оголосив про відхід з посади лідера правлячої ірландської партії "Фієнна Фойл".

Варто наголосити, що в серпні минулого року Берті Ахерн побив рекорд безперервного перебування у владі головою ірландського уряду за всю історію країни. Раніше він заявляв, що піде у відставку не раніше, ніж йому виповниться 60 років, тобто в 2011 році. Проте ці плани не реалізував.

Справа в тому, що у вересні минулого року опозиція почала вимагати відставки Ахерна, звинувачуючи прем'єра у хабарництві. Раніше прем'єр вже давав свідчення у справі про незаконне отримання від друзів і представників бізнесу суми у розмірі 150 тисяч доларів на початку 1990-х років. Ще досі спеціальний парламентський трибунал веде розслідування стосовно Ахерна. Сам прем'єр у прощальній промові заявив, що "не зробив нічого неправильного" і "ніколи не ставив свої особисті інтереси вище від громадських". Він додав, що готовий захищати свою честь перед трибуналом.

Доля Берті Ахерна після того, як він залишить посаду голови ірландського уряду, поки що не відома. Серед можливих місць його роботи в майбутньому називають посаду президента Ірландії, а також посаду президента Євросоюзу. Проте не відомо, наскільки серйозними виявляться шанси Ахерна на ці високі посади в світлі антикорупційного розслідування, що проводиться.

Тим часом, лідером ірландської правлячої партії "Фієнна Фойл" вже став 48-річний міністр фінансів Ірландії Браян Ковен. Саме він повинен обійняти посаду прем'єр-міністра Ірландії після відставки Ахерна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8231 / 1.55MB / SQL:{query_count}