З порожньою скарбничкою

Українські біатлоністи ніяк не можуть здобути бодай одну нагороду на чемпіонаті світу в Поклюці

Чемпіонат світу з біатлону, який цими днями триває в словенській Поклюці, перетнув свій екватор і стрімко наближається до завершення. На жаль, українська команда наразі не може занести його у свій актив. Четверте місце в змішаній естафеті – це той максимум, який продемонстрували наші біатлоністи. І, схоже, лише естафети залишають українцям шанс здобути бодай якісь нагороди цієї першості.

Пів секундне розчарування

Розпочиналася першість змішаною естафетою, яка небезпідставно вважалася однією з головних для української команди. Цього сезону зібралася досить рівна компанія і в чоловічій, і в жіночій українських командах. А враховуючи той факт, що зазвичай більшість лідерів інших команд воліють пропустити цю дисципліну, усі розраховували, що українці зуміють поборотися за медаль. І в підсумку вони поборолися, однак з негативним фінішем.
Тренерський штаб кинув в бій основний кадровий актив, тим паче, що в поточному році Олена Підгрушна, Юлія Джима, Артем Прима і Дмитро Підручний відзначилися кількома дуже перспективними гонками. Юлія здобула єдину українську нагороду в нинішньому сезоні, завершивши індивідуальну гонку в Антгольці зі срібною нагородою. Причому успіх на італійській території зафіксований в процесі останнього серйозного старту перед чемпіонатом світу.
Цікаво, що змішану гонку в Поклюці проводили за незвичним сценарієм: спочатку в бій вступали хлопці, а другу половину дистанції проходили дівчата. Найбільша дилема тренерського штабу стосувалася останнього етапу, який зазвичай діставався Підручному, але в цьому випадку довелося вибирати між Джимою або Підгрушною. На боці Юлії була хороша форма, а Олена могла похвалитися непоганою готовністю і цілим пластом досвіду. Тренерський штаб надав перевагу класичному варіанту – Підгрушна мала закривати естафету...
Відкривав естафету Прима, який пройшов стартове коло, не форсуючи події, а після першої стрільби, коли Артем використав шість патронів, Україна розташовувалася на шостому рядку класифікації, зазначимо, що до фінішної межі українці не випадали зі секстету, що лідирує. Другий вогневий рубіж Артем пройшов бездоганно, довівши, що поїздка на чемпіонат Європи не була помилковим рішенням. Судячи з усього, Артему насправді змагальний тонус у процесі підготовки потрібен більше, ніж відпочинок і планомірний тренувальний процес. Після другого рубежу Прима зберіг шосте місце, а на зустріч з Підручним він приїхав з п'ятим результатом і мінімальним відставанням від лідера (13,6 секунди).
Дмитро на своєму етапі тричі використав додаткові патрони, тому наше відставання від першого місця збільшилося, але головним фактором був Йоганнес Бьо, з яким ніхто не міг змагатися, тому вже на екваторі гонки Норвегія мала хороший запас, який не розгубили дівчата. А ось попри втрачені секунди під час стрільби, в підсумковій таблиці Україна підіймалася: Підручний спочатку дістався до четвертої позиції, а на передачі естафети українець посідав вже третє місце. Попереду були представники Норвегії та Франції.
Але незабаром Україна перемістилася на друге місце. Джима стріляла майже бездоганно і на лижні виглядала ідеально. Наприклад, на своєму останньому колі українка ногами програла тільки Тіріл Екгофф, обігнавши навіть «реактивну» німкеню Деніз Геррманн. А от Підгрушній, яка на лижні працювала ще швидше, ніж Джима, не пощастило на останній стрільбі, де Олена використала аж вісім додаткових патронів. Після гонки досвідчена біатлоністка скаже, що на вогневому рубежі через навантаження почала тремтіти нога, тому довелося перенести вагу на другу ногу. На жаль, тоді промахи вже були, але добре, що вдалося уникнути штрафного кола.
До «золота» спокійно втекла Марте Ольсбу-Рейселанн, на друге місце поїхала австрійка Ліза-Тереза Гаузер, а на «бронзу» претендували Швеція, Україна та Франція. Ханна Еберг мала п'ять секунд переваги над Підгрушною, яка на останнє коло виходила з двома секундами переваги над Жульєю Симон. Швидко стало зрозуміло, що француженка не може тримати високий темп, а на екваторі останнього кола Олена впритул підібралася до Еберг. І ось тут шведка вирішила, що медаль важливіша, ніж спортивна честь. Про контактну боротьбу після фінішу обурено розповідала українка, яка звинувачувала суперницю в тому, що та кілька разів її блокувала, не дозволяючи вийти вперед.
Телевізійна картинка дозволяє з упевненістю говорити про те, що один раз подібний інцидент був, а більше режисер трансляції не показував цю боротьбу. При цьому протест наша команда подавати не стала, тому результати гонки переглядати ніхто не буде. А результат для нас виявився четвертим, адже Підгрушна так і не об'їхала Еберг, не зумівши зробити вирішальний ривок на фінішній прямій.
І це було дуже прикро. Адже, як показали наступні гонки, це, можливо, був чи не єдиний шанс зачепитися за нагороди.

Фатальні промахи

Слідом за естафетою, в програмі світової першості були спринти і гонки переслідування. У чоловічому спринті Дмитро Підручний цілком міг розраховувати на нагороду, але для цього треба було демонструвати ідеальну роботу на вогневих рубежах, ось тільки кращий український біатлоніст допустив два промахи. Труднощі на вогневих рубежах стали справжньою проблемою і в гонці переслідуванні, коли Дмитро допустив шість неточностей, а перша стійка з трьома промахами стала справжньою катастрофою. Після цього українець вже особливо не поспішав, але загальний темп нашого земляка можна назвати хорошим, тому серйозного падіння в класифікації не було. У підсумку Підручний був 23-м в спринті та 28-м у пасьюті.
Артем Прима у двох гонках поспіль прогресував (20-й у спринті і 8-й у пасьюті), причому в переслідуванні Прима ногами перевершив Підручного, хоча цю перевагу можна вважати умовною, якщо згадати мотивацію Дмитра. У цій же гонці космічний рівень продемонстрував Емільен Жаклен, який пройшов дві стійки в божевільному темпі, стріляючи практично чергами і безпомилково. Француз виграв гонку переслідування, а в фінішному створі Себастьян Самуельсон обігнав зоряного Йоганнеса Бьо.
Варто відзначити і молодого Богдана Цимбала, який після 30-го місця в спринті зумів здивувати в гонці переслідування. Не маючи великого досвіду, наш спортсмен не знітився й показав, що і в такій компанії може почувати себе непогано. Один промах на чотири рубежі – найкраща стрільба серед українців, і як нагорода – просування вперед на 12 позицій. Отже, в спринті Цимбал вперше завоював кубкові очки, а в пасьюті вже опинився в першій двадцятці з 18-м результатом. Варто відзначити і той факт, що Цимбал показав третій час роботи на рубежі серед усіх 60 учасників гонки.
У жінок беззаперечним лідером стала норвежка Тіріл Екгофф, яка взяла в Словенії вже три золоті медалі. Дві українки в спринті змогли «заїхати» в першу 20-ку (Підгрушна – 11 місце, Блашко – 14-те). І якби не прикрі промахи на перших рубежах, цілком могли поборотися за медалі.
В гонці переслідування відмінно виступила Олена Підгрушна, яка з безпомилковою стріляниною дісталася до сьомої позиції, обігнавши на останньому колі Деніз Геррманн і Марте Ольсбу-Рейселанн. Олені, по суті, знову не пощастило, коли вона нарешті змогла закрити усі 20 мішеней, проте суперниці цього разу теж помилялися дуже рідко, і на лижні конкурувати з ними було важко.

Індивідуальний провал

В індивідуальній гонці надії були на Джиму і Анастасію Меркушину. Але вони не виправдалися. Першою з українок в цій гонці стартувала Олена Підгрушна, яка отримала другий стартовий номер. Але вже на першому вогневому рубежі стало зрозуміло, що повторити ідеальний стрілковий результат гонки переслідування цього разу не вдасться. Хоча Олена і стріляла розмірено, явно з наміром уникнути помилок, останній постріл все-таки пішов у «небо». На трьох рубежах, що залишилися, Підгрушна заробила ще три хвилини штрафу і закінчила довгу гонку на 43-й позиції.
Наступну українку довелося чекати довго – до 64-го номера. Але саме Юлію Джиму перед стартом розглядали як головний шанс команди на високий результат. Підстави для цього були – Юля чотири сезони поспіль виборює подіуми в індивідуальних гонках, а саме в Поклюці Джима завоювала поки єдину особисту перемогу в гонках Кубка світу.
Перше коло разом зі стрільбою лежачи, здавалося, давали привід для оптимізму. Юля пройшла його швидше, ніж всі українки, і на виході зі стадіону входила в першу п’ятнадцятку, поступаючись лише 15 секунд лідерському графіку. Однак медальні надії українки виявилися розбиті трьома хвилинами штрафу на першій стійці... Додавши ще один промах на заключному рубежі, Джима фінішувала лише 32-ю. Водночас українка також не набрала достатньої кількості балів, щоб відібратися в мас-старт чемпіонату світу.
Анастасія Меркушина цілеспрямовано готувалася до цієї гонки чемпіонату світу і проявила себе в ній майже ідеально. На вогневих рубежах Меркушина заробила всього хвилину штрафу, після чотирьох рубежів показуючи сьомий графік. Однак внаслідок трохи зіпсованої підготовки в сезоні, набрати оптимальні швидкісні кондиції Анастасії не вдалося, і до фінішу вона втратила кілька позицій, тож у підсумку фінішувала 13-ю.
Ще одна наша спортсменка Віта Семеренко з двома колами штрафу стала 41-ю – нашій досвідченій спортсменці поки так і не вдається набрати в нинішньому сезоні хоча б один кубковий бал...
Що ж до мас-старту, то від України в ньому виступлять Олена Підгрушна і Дар’я Блашко, яким набраних в спринті та гонці переслідування балів виявилося достатньо для потрапляння в 30-ку кращих чемпіонату світу.
Ну, а чемпіонкою світу досить несподівано, як для індивідуальної гонки, стала Маркета Давідова. Чеська біатлоністка стала однією з усього лише двох учасниць гонки, що обійшлися без штрафу на всіх чотирьох рубежах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8218 / 1.64MB / SQL:{query_count}