З повним комплектом

На біатлонному континентальному форумі українська команда здобула три нагороди

Чемпіонат Європи з біатлону в цьому році відбувся в польському місті Душники-Здруй. Основи головних збірних знову проігнорували турнір, який зовсім не вписувався у підготовку до майбутнього чемпіонату світу. Українська команда цього разу пішла на компроміс – відправила Артема Приму і напіврезерв, серед якого тренери й вибиратимуть учасників світового форуму. Загалом на континентальній першості збірна України з біатлону завоювала три нагороди, зібравши повний медальний комплект, і це, попри рівень змагань, хоч трохи надихає перед чемпіонатом світу.
Стартовий день змагань на польському снігу приніс українцям «срібло» в індивідуальній гонці, яке завоювала Анастасія Меркушина. А потім настав час Артема Прими, який стабільно був поблизу п'єдесталу пошани, показавши шостий результат у аналогічній чоловічій дисципліні, після чого лідер української команди замкнув першу шістку і у спринті. В обох випадках Артему не вистачило одного точного пострілу, щоб піднятися на другу сходинку п'єдесталу пошани, проте доля приготувала для нього гідну компенсацію у вигляді золотої медалі за підсумками гонки переслідування.
Щоправда, далеко не відразу Прима зміг стати повноцінним претендентом на нагороду, адже на старті він програвав 32 секунди, втрачені в спринті, а потім на першому і третьому вогневих рубежах українець допустив по одному промаху. На щастя, другий рубіж вдалося пройти бездоганно, а на передостаннє коло наш земляк пішов з четвертим результатом, поступаючись лідеру на 17 секунд. Добре, що на цьому етапі Артем працював у групі з двома суперниками. Ця трійка поступово наздогнала трійку втікачів, а до цього секстету приєднався ще один біатлоніст, тож на останню стрільбу відразу сім спортсменів приїхали одночасно.
І тут почалась гра нервів, з якою, правду кажучи, не впорався ніхто. Під час невеликого вітру промахи «полетіли» у всіх біатлоністів. Зі семи претендентів один допустив чотири промахи, ще чотири спортсмени помилилися двічі, а кращими в цьому змаганні стали чех Міхал Крчмарж і наш Артем Прима, які допустили по одній осічці. Вони й побігли визначати переможця, маючи приблизно 20 секунд переваги над цілою групою конкурентів. У «бронзовому» протистоянні переміг норвежець Гавард Богетвейт. Протистояння лідерів тим часом затяглося, але на останньому тягучому підйомі Артем зробив ключовий ривок, причому утримувати максимальну швидкість довелося досить довго, щоб чех втратив контакт. Це був не різкий зліт, а радше планомірна робота на високих обертах, яка, на щастя, була винагороджена. Додамо, що в гонці переслідування непоганий прогрес показали Богдан Цимбал та Артем Тищенко, правда, ногами найшвидшому біатлоністу Богдан програв майже хвилину, а Артем – півтори хвилини. Цікаво, що найкращими на лижні в цій гонці були норвежці Сіверт Баккен, Ерлен Бьонтегор, Ендре Стремсгейм, Богетвейт, Александер Андерсен і Філіп Андерсен. І цю славну норвезьку компанію розбавив лише Прима, який показав п'яту швидкість на лижні з відставанням 26 секунд від реактивного Бакка.
Отже, Артем вдруге в кар'єрі піднявся на найвищу сходинку п'єдесталу пошани. Перша подібна ситуація сталась також на чемпіонаті Європи, але рівно десять років тому: у 2011 році українець взяв «золото» в індивідуальній гонці в Ріднау-валь-Ріданна (Італія). Немає сумнівів, що за багато років Прима точно напрацював на максимально можливий результат. І це ще м'яко сказано, оскільки працьовитості цього хлопця багато хто може позаздрити. Нагорода знайшла свого героя. Однак тепер не завадило б блиснути на першості серйозного рівня.
Пристойно попрацювавши в суботу, Артем ще раз дістався до нагороди в неділю, коли на класичну змішану естафету наші тренери виставили оптимальний склад. Саме напередодні цієї естафети тренери оголосили остаточний склад на чемпіонат світу. У Словенії виступлять Юлія Джима, Дар'я Блашко, Олена Підгрушна, Валентина та Віта Семеренко, Анастасія Меркушина (жіноча команда). Чоловіча команда буде представлена такими спортсменами: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Артем Тищенко, Богдан Цимбал. Саме останній і став головним героєм української команди в континентальній естафеті.
Загалом наша команду представляли Ірина Петренко (колишня Варвинець), Віта Семеренко, Цимбал і Прима. Під час двох жіночих етапів наша команда не підіймалася вище шостого рядка, хоча всі конкуренти перебували в межах видимості. Проте вкотре в цьому сезоні на останньому колі провалилася Семеренко. Віта спершу легко відіграла 14-секундне відставання, яке їй дісталося від Петренко. На першому рубежі останню мішень Віта закрила лише з третьої спроби. Ситуація повторилася на другому колі – на дистанції Семеренко відігравала секунди, але стійку відпрацювала з трьома промахами. Проте на третьому колі такої жвавості в ногах у Віти вже не було, і тут вже ні час, ні позиції відіграти не вийшло – жіночу частину змішаної естафети наша команда завершила дев'ятою, поступаючись лідерам вже 34 секунди.
Але перелом стався після другої стрільби Цимбала, коли українець не скористався додатковими патронами. Україна піднялася вже на третє місце, відстаючи від «золота» всього на 2,5 секунди. Ногами Богдану не вдалося конкурувати з швидкими хлопцями з Норвегії та Німеччини. Також поступово на лижні поступався Прима, який не встиг повністю відновитися після індивідуальної перемоги. Відставання України від двох лідерів збільшувалось, але командне третє місце Артем не віддав.
Таким ось чином українці зібрали повний комплект нагород, посівши четверту сходинку в неофіційному медальному заліку чемпіонату Європи (1-1-1). Таким же досягненням відзначилися німці, а вище розташувалися Латвія (2-0-0), Польща (2-0-0) і Норвегія (1-3-3). Тепер попереду чемпіонат світу, який відбудеться з 10 по 21 лютого в Поклюці (Словенія). І будь-які нагороди на ньому, враховуючи виступи наших спортсменів протягом сезону, будуть точно приємною несподіванкою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9063 / 1.59MB / SQL:{query_count}